Chłopcy

Patronat LC
Jakub Ćwiek Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Chłopcy (tom 1) Seria: Imaginatio [SQN] fantastyka, fantasy, science fiction
Sine Qua Non
gang motocykle wróżka Piotruś Pan Dzwoneczek

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Bangarang bez Piotrusia Pana

50 Link do recenzji

Jestem w dużym szoku, że książka aż tak mi się spodobała. Miło czasem odprężyć się i poczytać o historii tak oderwanej od rzeczywistości. Seks i przemoc, dużo dużo dużo dobrego humoru i mądrych przesłań wplecionych między to wszytko.

Książka, której bym nigdy nie przeczytała gdyby nie reklama na Instagramie pewnego internetowego sklepu z książkami. Moja druga połówka uwielbia tego typu książki więc 3 dni po zobaczeniu reklamy książka już znajdowała się u nas na półce "do przeczytania". Kiedy to moja druga połówka śmiała się w niebo głosy ja zastanawiałam się, co by tu zrobić żeby mu ta książkę zabrać i...

Moja druga po Kłamcy książka Ćwieki. Sytuacja podobna. Ciekawy pomysł na wykorzystanie istniejących postaci w innych realiach, podział na krótkie historyjki bez dłuższej i bardziej angażującej fabuły.
Wciąż przyjemne, ale trochę szkoda potencjału. Może kolejne części nadrabiają.

Jeżeli książka pomimo, że autor "psuje" Ci jedną z ulubionych postaci z dzieciństwa, a Tobie się podoba, to chyba jednak jest dobrze.. No chyba, że jesteś kolejną Wendy. Ćwiek to jeden z nielicznych, których czytam od deski do deski, łącznie ze wstępam, epilogami i podziękowaniami ;)

Książka taka se. W związku z tym, że wszystkie tworzą całość, a każda kolejna jest gorsza a tomy kończą się tak jak niektóre seriale by obejrzeć kolejny odcinek, wiec jestem ciekaw zakończenia i dlatego brnę przez czwartą. Ale uważam, że cykl lepiej sobie odpuścić.

Nie będę się jakoś bardzo rozwodzić nad fabułą, tym razem chcę żebyście głównie zrozumieli moje odczucia wobec całej serii. W pierwszym tomie poznajemy świat, bohaterów oraz ich background story, czyli jak to się stało że trafili do naszego świata i stali się gangiem motocyklistów. Pierwszy tom podoba mi się najbardziej, być może dlatego że jest najlżejszy ze wszystkich....

Lekka i przyjemna lektura dla tych co to nigdy nie chcieli dojrzeć ale jakoś tak się samo stało i trzeba się odnaleźć w trudnym świecie. Plus kilka zombiaków :)

Piotruś Pan i Dzwoneczek to niestety nie moja bajka ale Ćwiek jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Zawsze znajdę coś dla siebie w jego twórczości.

Chłopcy to zabawne opowieści o gangu motocyklowym inspirowane Piotrusiem Panem. W każdym rozdziale mamy do czynienia z bohaterami stałymi czyli Chłopcami a także z postaciami stworzonymi na potrzeby jednego rozdziału.

Bardzo dobry pomysł, ale mam jednak wrażenie, że potencjał nie został w pełni wykorzystany. Szybko się czyta, chociaż momentami zbyt wulgarne. Liczyłam też, że opisane historie będą się układać w jakąś bardziej złożoną całość.

Dyskusje

4 274