Chłopcy

Okładka książki Chłopcy Jakub Ćwiek
Okładka książki Chłopcy
Jakub Ćwiek Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Chłopcy (tom 1) fantasy, science fiction
Chłopcy (tom 1)
Sine Qua Non
2014-10-22
2014-10-22

Bardzo ciekawy dalszy ciąg przygód Zagubionych Chłopców i Dzwoneczka. Na pierwszy rzut oka wydają się zdegenerowanymi maniakami, jednak po lekturze widać, że w życiu kierują się trochę pokręconym kodeksem moralnym, w którym rodzina jest na pierwszym miejscu. W gruncie rzeczy to dobre chłopaki, które mają ludzkie odruchy i pomagają, widząc jawną niesprawiedliwość. Ogólnie książkę oceniam pozytywnie, myślę, że siegne po drugą część.
Uwaga! Książka jest pełna wulgaryzmów, seksu i przemocy. Nie polecam jej nastolatkom.

Ależ to się fajnie czyta!
Lekka humorystyczna historia, bez nadęcia i z pazurem. W sam raz na odprężenie po długim dniu. Zaczynam drugi tom.
Bangarang!

Ależ to się fajnie czyta!
Bangarang!

Zaczyna się świetnie i intrygująco, ale szybko przekształca się w pędzącą na motocyklu opowieść o niczym.

Kompletnie nie w moim stylu. Z Ćwiekiem mam tak, że albo kocham albo nienawidzę. Doceniam kunszt, ale bohaterowie mnie w ogóle nie urzekli.

Podłączam się pod wszystkie negatywne opinie napisane na temat tej jakże wybitnej książki!

Jako dziecko byłam fanką Piotrusia Pana :) dlatego książkę czytało mi się z ogromną przyjemnością 😊Chyba każdy w tym opowiadaniu znajdzie coś dla siebie.Autor fajnie wplata czarny humor 😊Duzi chłopcy na zewnątrz - małe ,niedojrzałe dzieciaki w środku … Z przyjemnością sięgnę po kolejne części i oczywiście polecam miłośnikom Piotrusia Pana i Dzwoneczka z dużą dawką fantastyki odmienionej dawnej Nibylandii 😊

Z niejakim przerażeniem patrzę na kartę tytułową „Chłopców” i widzę rok wydania – 2012. Więc to przeszło dekada minęła od legendarnej trasy „Rock and Read”… Chłopcy zdążyli dorosnąć, Autor zdążył odejść od fantastyki w kierunku kryminału noir, pop-kultury czy stand-upu, ja też trochę zmieniłem się w gustach czytelniczych. Dziś inaczej odbieram „Chłopców”, ich specyficzny, rubaszny humor. Na tle późniejszych dokonań pisarskich Pana Jakuba ten cykl wydawniczy jawi mi się nieco słabiej. Być może dlatego, że nigdy nie zaliczałem się do wielbicieli „Piotrusia Pana”, a nie ukrywam, że przed opowieścią o Dzwoneczku, Chłopcach i Dzieciakach warto sięgnąć po książkę J. M. Barrie. Jazda Skrótem bywa niebezpieczna i przerażająca (najciekawsze opowiadanie zdecydowanie „Kukuryku!”),a bycie wiecznym nie-dorosłym nie do końca wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Podsumowując: trochę nierówny zbiór opowiadań, choć miłośnicy twórczości Pana Jakuba przeczytają z dziką rozkoszą. Dla mnie: 6/10

Siedzę i myślę jak opisać wrażenia po przeczytaniu tej książki. Miało być zabawnie a mnie jakoś nie śmieszyło. Raczej mi trochę smutno. Tak jak nie raziły wulgaryzmy w serii Komornik M. Gołkowskiego tak tutaj mi przeszkadzały. Nie bardzo pamiętam pierwotną historię Dzwoneczka i Chłopców , dlatego ciężko mi się odnaleźć w tak jakby kontynuacji. Sięgnęłam po serię , ponieważ szukałam czegoś lekkiego. Lekko jest , owszem. Nie znajdziesz tu Czytelniku refleksji nad przemijaniem, czy sensem życia. Ta seria miała bawić, być może bawi (innych) . Dam jej szanse i przeczytam tom kolejny serii. Same przygody "braci" są interesujące. Generalnie znam wielu wiecznych chłopców w życiu i też nie są zabawni. I nie nie jestem smutasem. Lubię się śmiać i bawić . Często się psocę bliskim i znajomym.

Ciekawie skonstruowana historia, aczkolwiek bohaterowie dość szablonowi. Niemniej przygodę tę uważam za intrygującą.

Bez oceny.
Nie trafiła do mnie wgl.