Kwantowy atak

Okładka książki Kwantowy atak
Tom Clancy Wydawnictwo: Buchmann Cykl: Kwant (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Andrzej Zieliński
Clancy Tom sensacja FBI przestępczość

Okładka książki Władza i imperium Marc Cameron, Tom Clancy
Ocena 7,6
Władza i imperium Marc Cameron, Tom C...
Okładka książki Code of Honor Marc Cameron, Tom Clancy
Ocena 7,8
Code of Honor Marc Cameron, Tom C...

Okładka książki Wandale Tom Clancy, Steve Pieczenik
Ocena 6,1
Wandale Tom Clancy, Steve P...
Okładka książki Sprawa Oriona Tom Clancy, Martin H. Greenberg
Ocena 6,1
Sprawa Oriona Tom Clancy, Martin ...
Okładka książki Oblężenie Tom Clancy, Steve Pieczenik, Jeff Rovin
Ocena 6,5
Oblężenie Tom Clancy, Steve P...

Wyjątkowa książka. Już dawno nie miałem przyjemności tak bardzo zanurzyć się w lekturze, żeby zapomnieć o otaczającym świecie. Opisy tego co zauważają i myślą poszczególne postacie pozwala wyłapać różnorakie subtelności. Powieść ma elementy science-fiction, ale sama koncepcja komputera kwantowego, jego budowy, właściwości i możliwych zastosowań jest zgodna z rzeczywistością. Jedyne co można zarzucić, to że akcja rozkręca się trochę wolno.

Jak dla mnie książka trochę naiwna, chyba bardziej dla nastolatków. Miała fajne momenty, ale w większości mi się dłużyła. Ani zanadto głęboka, skomplikowana, ani też nie mocno sensacyjna czy brawurowa (czego mógłbym oczekiwać w zamian).

Ten Clancy to nie ten sam Clancy, z którym już miałem przyjemność. Taka nudna ta książka była, że aż żal o niej coś pisać.

Dawno nie czytałem tak słabej powieści sensacyjnej. Połowa to wątki, które nie mają kompletnie żadnego znaczenia i nie popychają fabuły do przodu. Druga połowa jest potwornie nudna. W całej książce są może ze dwie i pół sceny akcji!!
Bohaterowie są nijacy, bezpłciowi, bez charakteru. Ich problemy osobiste mogą co najwyżej powodować uśmiech politowania. Relacje, które zachodzą między bohaterami, są niewiarygodne i zdumiewająco sztuczne.
Nikomu nie mogę polecić tej książki. To strata czasu. Powiem więcej, długo nie wezmę się za żadną powieść Toma Clancy'ego.

grałem w gry z serii Tom Clancy Splinter Cell i postanowiłem spróbować przeczytać jakąś książkę Toma Clancego, przeczytałem i się nie zawiodłem..bardzo fajna. będę czytał kolejne :)

To chyba moje 3 spotkanie z NetForce. "Kwantowy atak" to jak się można było spodziewać kontynuacja głównego wątku Alexa, Toni i Howarda z poprzednich części. Sama fabuła futurystyczna, bardzo amerykańska pomimo wątku współpracy z brytyjskim MI6, tak naprawdę nic nowego nie wnosi do literatury Clancy'iego. Jest tu oczywiście kunszt Toma w prowadzeniu wielu wątków jednocześnie, które mają "ręce i nogi" i sensownie się splatają, ale seria Netforce nie ma takiego wydźwięku jak chociażby "Polowanie na Czerwony Październik" albo "Suma wszystkich strachów". Historia wymyślona w tej części, jest lekka i przyjemna co czyni tę książkę dobrą na wieczorny weekend. Nie należy zaczynać poznawania Toma Clancy'iego od tej serii, bo was niestety nie wciągnie. Tylko dla zadeklarowanych fanów autora.

Książkę przeczytałem, na początku trochę mnie ona nie wciągała ale później. Zaciekawiła mnie, choć i tak wiedziałem jaki będzie koniec

Ciekawa,ale poprzednie części były lepsze... co prawda takiego rozwoju sytuacji się nie spodziewałam ale cóż związek głównego bohatera szans nie miał...

Trochę by się przydało akcję przyspieszyć .

Trochę by się przydało akcję przyspieszyć .

Dodaj cytat z książki Kwantowy atak