Ostatnie spotkanie w Paryżu

Patronat LC
Lynn Sheene Wydawnictwo: Otwarte Seria: Otwarte dla Ciebie. Romans literatura piękna
The Last Time I Saw Paris
Otwarte dla Ciebie. Romans

Oficjalne recenzje i

Miłość pod okupacją

[ 21 ] Link do recenzji

Wątki są prowadzone zupełnie bez sensu, a zakończenie to apogeum nieprawdopodobności i spłycenia wojennej rzeczywistości

Książka powstała jeszcze w czasach, kiedy nie było tego irytującego boomu na powieści toczące się podczas II WŚ i chwała jej za to. Dlatego dało się ją przeczytać z przyjemnością i nie nużyła.

OMG! Co za grafomania! Wciąż nie mogę uwierzyć w to, że przebrnęłam przez tę produkcję (nie dało się czytać w całości, w najbardziej niedorzecznych momentach po prostu przewracałam strony).
Już samo pojawienie się Claire, nowojorskiej nuworyszki w okupowanym Paryżu jest mało prawdopodobne. Potem jest tylko dziwniej. Niebywałe szczęście na każdym kroku: tu praca, tam...

Bardzo ciekawa książka. Dla tych, co chcą poznać historię innego kraju w czasie drugiej wojny, zobaczyć jak wielką wartość miały zaufanie, relacje i uczucia.

Ostatnie spotkanie w Paryżu to opowieść o miłości w czasach wojny. Akcja powieści zaczyna się w 1940 roku. Claire ucieka z Nowego Jorku do Paryża z powodu tajemnicy jaką skrywała przed mężem. Wybrała Paryż, gdyż przypomniała sobie o zaproszeniu kochanka - Laurenta. Jednak podróż daje jej mocno w kość, a Paryż dostaje się pod okupację niemiecką. Claire nie chce wyjeżdżać....

II wojna, Paryż i wielka miłość o tym bardzo lubię czytać i właśnie "Ostatnie spotkanie w Paryżu" o tym opowiada.
Clair opuszcza męża i jedzie do swojego kochanka w Paryżu, ale niestety w tym momencie Niemcy wkraczają do Francji.Na spotkaniu z kochankiem spotyka tajemniczego Thomasa, który bardzo ją irytuje a potem okazuje się, ze również ja śledzi.
Pod swój dach przygarnia...

Nie sądziłam, że książka po którą chwyciłam od niechcenia dostarczy mi tylu emocji. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Nie jest to banalny romans, lecz historia kobiety, która zmienia swoje podejście do życia pod wpływem wydarzeń, które mają miejsce w tytułowym Paryżu. Momentami niektóre elementy akcji wydają się odbiegać od wojennej rzeczywistości, jednak magiczna otoczka...

„Różne rzeczy się dzieją, a my nie jesteśmy w stanie kontrolować ich rezultatów. Nie możemy wpływać na ludzi, nawet jeśli wiemy, że to, co robią, nie jest dobre.”

Do sięgnięcia po tą książkę zachęcił mnie fakt, że jej akcja toczy się podczas drugiej wojny światowej. Zapoznałam się z opiniami innych czytelników i tuż przed rozpoczęciem mojej przygody z tą książki dosięgły...

Książka o elegancji Paryża, nieustającej nadziei i bezlitosnej wojnie.

Akcja baardzo długo się rozkręca. Przez wiele stron nie dzieje się praktycznie nic. Jedynie opisy gonią opisy. Po przeczytaniu ok 2/3 książki wszystko nagle nabiera tempa i to jakiego! Nie sposób wtedy jej odłożyć.

Polecam wytrwałym :)

Zazwyczaj kiedy biorę książkę i przeczytam opis, stwierdzam: "Może być fajna". O tej też tak pomyślałam, ale przerosła moje oczekiwania. Jest taką książką, która zawiera wiele wątków, które nie są w moim stylu, a jednak ... Książka mnie porwała i długo zostanie w mojej pamięci.

Dyskusje

• Chcę w prezencie