Dziunia

Anna Maria Nowakowska Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Dziunia (tom 1) literatura piękna
2015-07-15
literatura piękna
2015-07-15
literatura polska życie ciąża dziewczynka
Inne

Śmieszno i straszno. Czyta się lekko, zapomina ciężko. Trzymaj się Dziuniu, kimkolwiek jesteś.

Świetna rozrywka !!!

Dość nietypowy język - trzeba przywyknąć, albo odłożyć książkę w kąt. Ja tak początkowo zrobiłam, ale potem sięgnęłam ponownie - i przeczytałam do końca. Książka trochę nierówna - ale taka swojska, czasami z przaśnym językiem, który jednak pasuje do przedstawionych sytuacji. Z drugiej strony humor i ciekawe zwroty sytuacji - ciężko jednoznacznie opisać tę książkę - ale na...

Dziunia po raz drugi. Mam nadzieję, że inspiracją do tej książki nie było czyjeś realne życie.

Przejmująca historia dziewczynki. Opisana w specyficzny sposób. Autorka przedstawia świat, z którym przyszło się zmierzyć dziecku. Świat okrutny, zły, fałszywy.

Specyficzna książka. Pisana ciekawym stylem. Wchodzisz w ten klimat, tak bardzo rozumiesz główną bohaterkę.
Nie raz mnie rozbawiła. Wątki seksualne dziwne i chyba troche przesadzone.

Nie przepadam za polskimi autorami jednej czy dwóch powieści o tematyce powiedzmy sobie kobiecej. Książkę odkryłam zupełnie przypadkowo i jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona. Specyficzny humor, narracja, oryginalny język (Dziadostwo rules) i niebanalna fabuła, sprawiają, że lektura sprawiła mi przyjemność. Biorę się za drugą część.

Tytułowa Dziunia jest dzieckiem odstającym od reszty. Relacje rodzinne pozostawiające wiele do życzenia, trudność w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami... a to dopiero początek.
Pani Nowakowska w swojej powieści opowiada historię osoby, której życie już od momentu narodzin nie było usłane różami. W ludzki sposób, językiem przemawiającym do większości odbiorców rysuje...

Zaczęłam czytać tę książkę z polecenia pewnej znanej blogerki, jednak między mną a Polską literaturą jest naprawdę duży dysonans, a może dystans :) W każdym bądź razie totalnie nie mój klimat. Po wujku Tadziu poczułam to, czego nie lubię w polskich ksiazkach. Odpuściłam

To nie jest mój ulubiony gatunek literacki. Wiem, że są tacy których ta książka zachwyciła, dla mnie jest bardzo nie równa. Czasem faktycznie można się pośmiać, ale często styl jest żenujący choć zdaję sobie sprawę że to celowy wybieg. Na pewno można przeczytać, żeby zobaczyć że nie zawsze jest kolorowo.

Dyskusje

• 2014