Dziunia

Okładka książki Dziunia
Anna Maria Nowakowska Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Dziunia (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
Dziunia (tom 1)
W.A.B.
2015-07-15
2013-06-05
literatura polska życie ciąża dziewczynka
Inne

Książka budziła we mnie sprzeczne uczucia: z jednej strony jest fascynująca i wciągająca, z drugiej: męcząca i obciążająca emocjonalnie. To opowieść o niechcianej dziewczynce, dorastającej w patologicznym otoczeniu, dodatkowo posiadającej jakieś bliżej niesprecyzowane zaburzenie neurologiczne. O takich książkach często mówi się, że są "życiowe" i "prawdziwe". Historia...

To książka o zabijaniu wrażliwości. Trywialny język użyty do opisu wewnętrznych dramatów robi piorunujące wrażenie. Autorka dokonuje wiwisekcji stworzonej przez siebie postaci. Trudno oderwać wzrok.

Niezwykła wrażliwość autorki i bohaterki.
O tym, jak się odstaje od "normalności".
Książka-odkrycie, a następna część - objawienie.

Śmieszno i straszno. Czyta się lekko, zapomina ciężko. Trzymaj się Dziuniu, kimkolwiek jesteś.

Świetna rozrywka !!!

Dość nietypowy język - trzeba przywyknąć, albo odłożyć książkę w kąt. Ja tak początkowo zrobiłam, ale potem sięgnęłam ponownie - i przeczytałam do końca. Książka trochę nierówna - ale taka swojska, czasami z przaśnym językiem, który jednak pasuje do przedstawionych sytuacji. Z drugiej strony humor i ciekawe zwroty sytuacji - ciężko jednoznacznie opisać tę książkę - ale na...

Dziunia po raz drugi. Mam nadzieję, że inspiracją do tej książki nie było czyjeś realne życie.

Przejmująca historia dziewczynki. Opisana w specyficzny sposób. Autorka przedstawia świat, z którym przyszło się zmierzyć dziecku. Świat okrutny, zły, fałszywy.

Specyficzna książka. Pisana ciekawym stylem. Wchodzisz w ten klimat, tak bardzo rozumiesz główną bohaterkę.
Nie raz mnie rozbawiła. Wątki seksualne dziwne i chyba troche przesadzone.

Nie przepadam za polskimi autorami jednej czy dwóch powieści o tematyce powiedzmy sobie kobiecej. Książkę odkryłam zupełnie przypadkowo i jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona. Specyficzny humor, narracja, oryginalny język (Dziadostwo rules) i niebanalna fabuła, sprawiają, że lektura sprawiła mi przyjemność. Biorę się za drugą część.

• 2014
  • 2013