Kompromis. 13 opowiadań albańskich

2002-01-01
2002-01-01
Dorota Horodyska
Albania literatura albańska opowiadania

Polecam szczególnie opowiadania o matce jadącej odwiedzić syna w więzieniu, o sloganach i muezinie (czytałem wydanie w języku włoskim, więc trudno mi podać polskie tytuły opowiadań). Dwa z nich doczekały się ekranizacji. Wszystkie opowiadania rewelacyjne. Niepowtarzalny styl Autora. Polecam.

"Kompromis" stanowi bardzo dobre rozwinięcie już szeroko znanej książki laureatki Nike Małgorzaty Reimer "Błoto słodsze niż miód". Gorąco polecam je czytelnikom "Błota". Reporterska książka Reimer stanowi znakomite tło do opowiadań albańskiego pisarza Ylljeta Alicka i uważam wręcz, że bez przynajmniej ogólnej wiedzy na temat Albanii za czasów dyktatora Hodży, pierwsza...

• Bałkany
  • Chcę w prezencie