Królów polskich przypadki

1993-01-01
83-7066-536-5
historyczna królowie polscy opowiadania

więcej Więcej

W popularnym RPG Baldur's Gate 2  można było walczyć  mieczem zwanym Wyrównywaczem, mieczem neutralności, stworzonym do niszczenia ekstremów i zbliżenia świata do harmonijnej równowagi. Takim właśnie mieczem napisana jest ta książka. Schemat dosyć szybko się ujawnia. Władcy naszego kraju, którzy mają bardzo dobry, albo przynajmniej przyzwoity pijar przedstawiani są od...

Ludwika Stommę znam głównie jako felietonistę. Nie historyk, ale ogólnie rzecz biorąc humanista. Dobre preferencje do własnej wersji 'Pocztu królów polskich'. Wyszło świetnie!

Co my wiemy o polskich królach? Nic nie wiemy, same banały. Mieszko to Chrzest i Cedynia, Kazimierz to Polska murowana, Jagiełło to Grunwald, Sobieski to Chocim, Wiedeń i Marysieńska. Stomma miał...

fragment

Jakoś ostatnio wróciła mi faza na książki historyczne w różnej postaci - szczególnie powieści osadzone w czasach historycznych. Kto by pomyślał, że tak się stanie?
Poczet władców Polski od czasów owianych legendą aż do Stanisława Augusta Poniatowskiego to lista kilkudziesięciu imion. Na lekcjach historii doczepia się do nich daty i wydarzenia, procesy zachodzące w...

Nie taka zła,na jaką wyglądała.Z książki dowiadujemy się dużo ciekawych przypadków,które zdarzyły się naszym władcom w minionych wiekach.Wiele ciekawych zdarzeń,o których nie wyczytamy w innych książkach.Słucha się dobrze,więc polecam:)

Zachwycająco nieszkolne.

Książka krótka, zwięzła i na temat. Bardzo ciekawa, zawierająca dużo ciekawostek, faktów, a przede wszystkim nie tuszująca prawdy! Jeśli ktoś chciałby w skrócie poznać historię naszych panujących to z pewnością TA lektura jest świetnym rozwiązaniem, wychodzi poza ramy podręczników do historii i nie mydli nam oczu "wyidealizowanymi" wzorami władców. Polecam :)

Dowód że nie tylko na kolanach trzeba pisać historie polski. Czytając tą książkę kilka razy się uśmiałem. Polecam :)

Autor nienawidzi Polaków. Gdyby coś takiego napisał o władcach Izreala (czy różnych Izraelów) przylgnęła by do niego łatka antysemity. A tak jest super hiper inteligentem.

• Historia
  • Historyczne