Mój zegar niesłoneczny

2012-01-01
2012-01-01
kronika II Wojna Światowa młodość

więcej Więcej

Bywa i tak, że podczas lektury czyjejś autobiografii odnajdujemy tak wiele podobnych elementów do wydarzeń z naszego życia, że mamy wrażenie, iż ów autor to nasz kolega z dziecinnych lat. Podejrzewam, że takie właśnie przeświadczenie towarzyszyło Januszowi Pawłowskiemu podczas lektury książki Jana Parandowskiego „Zegar słoneczny”. Ten niewielki zbiór opowiadań o Lwowie z...

• 52 książki - 2012

Dodaj cytat z książki Mój zegar niesłoneczny