Baśnie i inne utwory prozą

Bolesław Leśmian Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy literatura piękna
978-83-06-03334-2
Państwowy Instytut Wydawniczy
Przygody Sindbada Żeglarza Klechdy sezamowe Klechdy polskie Leśmian antologia
literatura piękna
978-83-06-03334-2
Przygody Sindbada Żeglarza Klechdy sezamowe Klechdy polskie Leśmian antologia

"Ja, gdy czytam to tak naprawdę nie czytam, tylko biorę słodkie zdania do ust i ssę je jak cukierek."
~
Ja, gdy Leśmian to tak naprawdę nie Leśmian, tylko narastające kolory, upojenie wiosną i czający się z tyłu głowy, niepozorny mrok.

Przeczytane? I cóż z tego. W przypadku Leśmiana tylko w kategorii niedokonane.

Niestety, pomimo wielu miesięcy walki nie udało mi się zmęczyć jej do końca. Leśmian okazał się być pisarzem raz porywającym i zachwycającym pięknym językiem, a raz zwyczajnie odrzucającym. Niestety przejawy tej drugiej jego strony nagromadziły się w dalszej części zbioru: leśmianowe teksty inspirowane polskim folklorem nudzą i usypiają. Ostatecznie się poddałam i nie wiem,...

• Literatura polska
  • Chcę w prezencie