Szybki kurs wróżenia z kart klasycznych

Okładka książki Szybki kurs wróżenia z kart klasycznych Goehling Aryan
Okładka książki Szybki kurs wróżenia z kart klasycznych
Goehling Aryan Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2012-01-01
2012-01-01
978-83-7377-526-8

Każdy z nas czasem zastanawia się co czeka go w przyszłości, jak potoczą się jego losy. Jedni wierzą, że całe życie zaplanowane jest z góry, inni, że mamy wpływ na nasze życie i to jak je przeżyjemy, zależy tylko od nas, a jednak niektórzy gdy mają poważny dylemat wybierają się do wróżek, jasnowidzów, by ci naświetlili przyszłość, pomogli rozjaśnić nam naszą dalszą drogę. Ja muszę się przyznać, że nigdy nie byłam u żadnego jasnowidza, czy wróżki, ale zawsze byłam ciekawa jak to jest, co mogłabym usłyszeć, czy karty naprawdę są w stanie przewidzieć przyszłość. No właśnie, chyba najbardziej wierzę w karty, i jak tylko w moje ręce wpadła ta książka, byłam bardzo ciekawa, jak to z nimi jest.

Aryan Goehling to znany wróżbita, jasnowidz, ezoteryk, odczytuje on przyszłość z kart klasycznych, oczu, jak i zdjęć. W swojej książce jednak całkowicie skupia się na kartach i to tych klasycznych, bo jak pisze, są one „o wiele prostsze w nauce i interpretacji, konkretniejsze w swoim przekazie i bardziej przyjazne energetycznie” niż karty Tarota.

Więc jak to jest z tymi kartami i odczytywaniem przyszłości, czy każdy z nas może sam sobie postawić karty, czy może lepiej wybrać się do wróżki? Autor prowadzi nas krok po kroku wyjaśniając wszystkie kwestie, które mogą nas dręczyć, pytania na które sama z chęcią poznałam odpowiedzi. I tak na początek poznałam symbolikę kart oraz znaczenie i ich kombinacje. Jednak by dobrze odczytywać karty nie wystarczy tylko nauczyć się dobrze wszystkich kombinacji, przede wszystkim potrzeba wiele praktyki i wyczucia, należy kierować się intuicją. I chociaż nie raz słyszeliśmy, że nie powinno stawiać się kart samemu sobie, to jednak autor zapewnia, że najlepiej uczyć się na sobie, „obserwując wydarzenia pod kątem kart i wróżebnych prognoz – uczmy się kojarzyć interpretacje i nabywamy wprawy”.

Jednak oprócz samego interpretowania kart, ważne jest też to, jak to robimy i gdzie. Autor wyjaśnia, że wcale nie musi to być osobne pomieszczenie, że nie trzeba jakoś specjalnie się do tego przygotowywać, jednak ważne jest by samo stawianie kart odbywało się w ciszy i spokoju, żeby nic nas nie rozpraszało. Można też oczyścić pomieszczenie za pomocą kadzidełka, można zapalić świece. Najlepszy do wróżenia jest drewniany stół, gdyż drewno sprawia wrażenie ciepła, a brak rogów, to brak negatywnej energii.

Ważne jest też unikanie pstrokatych, intensywnych kolorów, w postaci np. obrusków, czy ubioru. I tu autor daje nam wskazówkę nie tylko jak można się ubrać, ale też jakich wróżbitów unikać (niektóre wróżki ubierają się bardzo kolorowo, obwieszając się czym się da – a to zamiast nas zachęcić, zdecydowanie powinno odstraszyć).

„Szybki kurs wróżenia z kart klasycznych” Aryana Goehlinga to bardzo ciekawa książka, która dostarcza naprawdę wiele informacji nie tylko na sam temat stawiania kart, ale też wyboru tali, pomieszczenia, oczyszczenia. Pomoże też tym, którzy wybierają się do wróżki, przygotować nie tylko na wizytę, ale też rozpoznać, czy jest ona godna zaufania. Polecam tę książkę wszystkim tym, którzy wierzą w moc kart, którzy chcą sami poznać przyszłość, którzy nie boją się wierzyć w ich moc !

Chyba nie ma takiej osoby, która by nie posiadała swojej talii kart klasycznych - są tanie i łatwo dostępne. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, iż nie służą one jedynie do gry - mogę być także świetnym i skutecznym sposobem na odkrycie przyszłości owianej niepewnością i tajemnicą! Autor opisuje znaczenie kart i przedstawia ich różnorakie kombinacje. W dalszej części prezentuje ich rozkłady i szczegółowe interpretacje, które pozwolą nam precyzyjnie i na różne sposoby określić to, co czeka nas i tych, którym powróżymy :)
"Szybki kurs wróżenia z kart klasycznych" to nie tylko pozycja dla tych, którzy pragną poznać swoją przyszłość, ale również dla tych, którzy chcą ją przepowiadać innym i stać się wróżbitą z prawdziwego zdarzenia! :) W książce zawarte zostały świetne wskazówki dla wróżących, które przybliżą wam istotę profesji wróżki, jak również niezwykle przydatne porady praktyczne, z których winien skorzystać każdy, kto widzi siebie w tej roli :)) "Szybki kurs wróżenia z kart klasycznych" to rewelacyjna i ciekawie opracowana pozycja, która umożliwiła mi bliższe poznanie i opanowanie sztuki, jaką jest wróżenie z kart klasycznych :) Chcecie poznać swoją przyszłość? Sięgnijcie po tę książkę! Serdecznie polecam! :))

Któż z nas nie chciałby poznać przyszłości swojej i bliskich? Sztuk wróżebnych za pomocą których jesteśmy w stanie przewidzieć nasze dalsze losy jest wiele, jednak technika prezentowana przez pana Goehlinga należy do tych najprostszych, którą z łatwością będzie mógł opanować każdy, nawet ten "niewtajemniczony", który do tej pory nie odkrył w sobie podobnych zdolności :)...

Czy wiecie jak stawiać karty, żeby dowiedzieć się co Was spotka? aki wpływ na wróżkę mają emocje jej klientów? Jakie są talizmany i amulety ochronne? Albo jak oczyszcza się karty oraz pokój, w którym je stawiamy? To jest tylko garstka pytań, na które znajdziecie odpowiedzi w tej książce.
Na początku została umieszczona symbolika kart i znaczenia połączenia ich ze sobą. Każda karta jest opisana np. dama trefl symbolizuje kobietę fałszywą, zła, rywalkę i czasami teściową.
Znajdziemy tu mnóstwo szczegółowo opisanych układów kart, jak na przykład „siedem dni”, „za i przeciw” czy „lustro” ,pokazanych również na obrazkach co bardzo ułatwia zrozumienie.
W książce nie brakuje informacji o tym jaka powinna być wróżka, kiedy najlepiej wróżyć czy jaką talię kart wybrać.
Na samym końcu autor umieścił kodeks wróżbity( to jest niesamowite, że nawet wróżbici mają swoje prawa),kilkanaście przykazań szczęśliwego człowieka(to coś nowego i myślę, że każdego zainteresuje) i swoją modlitwę.
Nawet nie miałam pojęcia o tym jak dużo pracy potrzeba nawet do przygotowania kart. Zawsze myślałam, że usiądę na dywanie przy telewizorze i z książką na kolana sobie powróżę. A tu bam, moje marzenia legły w gruzach, ale przecież lepiej od razu dowiedzieć się o takich rzeczach, a nie po tym jak już zaczniesz sobie wróżyć. Teraz przynajmniej wiem, że to nie takie łatwe i naprawdę wymaga czasu, energii i cierpliwości.
W książce znajduje się wiele obrazków co znacznie ułatwia i umila czytanie. Język, którym została napisana pozycja jest bardzo łatwy w odbiorze i dlatego szybko można przyswoić informacje.
Książka jest idealna dla każdego kto chce poznać jak można wróżyć z kart tradycyjnych, które są o wiele bardziej dostępne niż np. tarot. Autor przekazuje podstawową wiedzę na temat ich symboliki czy stawiania. Polecam ją wszystkim, którzy chcą się zapoznać z tajnikami tej cudownej sztuki wróżenia.

Uchachana po pierwszej pozycji, zaraz szybko zabrałam się za następną. Z wielką obawą, że "Szybki kurs wróżenia" również okaże się klapą, nastawiłam się na totalne rozczarowanie. A tutaj...niespodzianka, gdyż powoli z książką i talią kart zgłębiałam tajniki wróżb. I proszę mi wierzyć, książka ma w sobie to coś.

Aryna Goehling to wróżbita, jasnowidz i ezoteryk. Od lat bawi się wróżeniem z kart klasycznych i postanowił podzielić się swoją wiedzą właśnie z nami. Jego książka, z wyglądu niepozorna, kryje w sobie naprawdę ciekawe nauki. Napisana prostym i łatwym językiem trafia do każdego potencjalnego czytelnika i wykłada mu kawę na ławę nie tracąc przy tym na nuty tajemnicy. Aryna tłumaczy krok po kroku, czy raczej jak krowie na rowie co i jak z kartami. Po kolei wyjaśnia ich znaczenie, układ i położenie by następnie przejść do interpretacji. Ja, jako osoba ciężko kapująca naprawdę wiele się nauczyłam - a wróżby z kart zawsze wychodziły mi nad wyraz dobrze. W tej chwili potrafię zrobić kilka nie zaglądając do książki i to jest właśnie jej sukces. Każde zdanie napisane jest z wielkim przekonaniem, przez co zostaje w naszej głowie.

Czy polecam? Jak najbardziej? Dla kogo? Dla każdego kto lubi paranormalne zabawy, wróżby i umilanie czasu nie tylko sobie ale i znajomym. Ta pozycja sprawi, że inaczej spojrzycie na klasyczne karty.

Ocena: 4,5/6
larysa-recenzuje.blogspot.com

Aryna Goehling to wróżbita, jasnowidz i ezoteryk. Od lat bawi...

Przez wieki wykształciły się różne sposoby poznawania przyszłości. Jedną z metod odkrycia niespodzianek, jakie szykuje dla nas los jest wróżenie z kart. Obecnie mamy duże pole manewru w kwestii ich wyboru, ponieważ na rynku znajdziemy wiele odmian sławnego Tarota, ale również karty Lenormand, runy i wiele więcej. Przy pięknie ozdobionych taliach zapominamy o tradycyjnych rozwiązaniach, mam tu na myśli oczywiście karty klasyczne, których nie zabraknie chyba w żadnym domu.

Aryan Goehling od dziecka posiada dar jasnowidzenia, który przez lata wykształcił do tego stopnia, że zawodowo zajmuje się pomaganiem innym ludziom. W napisanym przez niego poradniku znajdziemy podstawy niezbędne do przyswojenia umiejętności wróżenia z kart klasycznych. Pomimo zapewnień autora, znajdujących się we wprowadzeniu, nie odniosłam wrażenia, aby poznawanie przyszłości przy użyciu takich talii było łatwą sztuką. Jednak nie ma co się zniechęcać już na początku, najważniejsza jest chęć i motywacja.

„Szybki kurs wróżenia z kart klasycznych” ma wszystko to, co pozycja zaznajamiająca kompletnie zieloną w tych tematach osobę powinna posiadać. Oprócz dokładnie wytłumaczonej symboliki każdej z kart, znajdziemy wypis i interpretację możliwych połączeń. Wszystko zapisane jest bardzo przejrzyście, dzięki czemu potencjalny wróżbita nie będzie miał problemu ze znalezieniem charakterystyki odpowiedniej karty. Język użyty do napisania tej pozycji jest prosty i łatwo przyswajalny, co sprawia, że z łatwością przychodzi zapamiętywanie nowych informacji.

W poradniku znajdziemy oczywiście obowiązkowo typy układów kart, ponieważ każde ich ułożenie jest uzależnione od sprawy, o którą chcemy zapytać. Zadziwiający jest fakt, że w tak małej książce znajduje się tyle informacji na różne tematy, a autor pomaga odpowiedzieć czytelnikowi na podstawowe pytania dotyczące wróżenia – o czym i w jaki sposób można mówić, jak stać się dobrym wróżbitom itp.

Dodatkową atrakcją czytelniczą są rozdziały poświęcone wiedzy praktycznej. Znajdziemy tu m.in. instrukcje i porady dotyczące tego, czym kierować się przy wyborze naszej osobistej talii kart i – co chyba najważniejsze – jak zacząć. Oprócz tego, pomocnicze informacje na temat wyboru i oczyszczenia naszego gabinetu, poznania swojego kamienia ochronnego, który przypisany jest do naszego znaku zodiakalnego itp. Rozdziały poświęcone tym zagadnieniom są w gruncie rzeczy krótkie i dla osób już wtajemniczonych nie będzie to nic nowego. Jest to coś, co pozwala jedynie odbiorcy - przysłowiowo - liznąć dany temat.

"Szybki kurs wróżenia z kart klasycznych" jest dobrą pozycją dla każdego, kto chciałby nauczyć się wróżyć z tradycyjnych kart, których największą zaletą z pewnością jest cena i ogólna dostępność. Aryan Goehling przekazuje czytelnikowi podstawową, a zarazem najważniejszą wiedzę na temat tej sztuki wróżenia, dlatego polecam ją wszystkim tym, którzy chcieliby trochę bardziej się zapoznać z tym zagadnieniem.

• Domowa biblioteczka ♥
  • Własna biblioteczka
  • Ezoteryka
  • Wróżby
  • Sprzedam/wymienię

Dodaj cytat z książki Szybki kurs wróżenia z kart klasycznych