Magia księżycowa. Mały przewodnik

Okładka książki Magia księżycowa. Mały przewodnik Melanie Marquis
Okładka książki Magia księżycowa. Mały przewodnik
Melanie Marquis Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Seria: Mały przewodnik ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Mały przewodnik
Wydawnictwo Kobiece
2023-07-12
2023-07-12
Katarzyna Emilia Bogdan

Księżyc to niesamowite ciało niebieskie, które swą tajemniczością urzeka ludzkość od zamierzchłych czasów. Wywiera ogromny wpływ na wszystkie potężne oceany, z których w 70% składa się nasz glob, a nawet te małe zbiorniki wodne.

Nasze organizmy również składają się w większości z wody, zatem logicznie można założyć, że księżyc wpływa również na nas samych.

Mały przewodnik "Magia księżycowa" to kompaktowa oraz przecudnie wydana książeczka dla współczesnych czarownic, które chcą nawiązać głębsze połączenie z Księżycem.

Srebrną tarczę możemy głównie podziwiać nocą i właśnie to jest idealny czas na korzystanie z jego mocy.

Ten przewodnik objaśnia podstawowe aspektu związane z magią księżycową, opisuje fazy Księżyca oraz jak najlepiej wykorzystywać je w swojej magii.

W środku znajdują się różne przepisy, zaklęcia czy przykłady rytuałów, dostosowanych do Srebrnej tarczy na naszym niebie.

To krótka książeczka, która absolutnie nie wyczerpuje tematu, a stanowi jedynie wstęp i przedsmak do dalszych poszukiwań i własnych badań związanych z Księżycem.

Niewiele znam osób, które są w stanie oprzeć się urokowi księżyca, więc warto zbierać wiedzę na jego temat - tę bardziej naukową oraz tę ezoteryczną, gdyż wcale nie leżą one tak daleko od siebie jak niektórym może się wydawać 😉

Mnie również księżyc fascynuje i niejednokrotnie hipnotyzuje, gdy patrzę nocą w niebo. Bardzo często podświadomie korzystałam z jego mocy już od dawna, lecz zgłębienie tematu pomogło mi robić to z większą uwagą ♥️

Mały przewodnik...

🌝 Magia Księżycowa 🌚

Od dziecka zafascynowana jestem wpływem księżyca na nasze codzienne życie🌝
Nie od dziś wiadomo że księżyc nie tylko ma siłę ingerencji każdej wody na naszej planecie ale również ma ogromny wpływ na nas samych.
🌚Nie wiem jak Wy ale ja np w pełnię jestem bardziej nerwowa, impulsywna i nie mogę spać a w nowiu pełen relaks i wyciszenie. I tak naprawdę wpływ księżyca jest odzwierciedleniem we wszystkich aspektach naszej codzienności.
Ta piękna książka nie tylko ma obłędna okładkę ale również bardzo rozbudowane wnętrze. Wiele ciekawostek jak usprawnić swoje życie wraz ze wzrostem czy ubywaniem księżyca.
🌚Znajdziecie tu wspaniale porady dotyczące urody, pielęgnacji i rozwoju osobistego. Książka ma w sobie ogrom informacji które zbierałam i szukałam latami.
Wiele tajemnic związanych ze zmianami księżyca w ciągu roku.
Jak oczyszczać siebie i swoje otoczenie, jak ładować się energia, jak dopasować dietę, czy farbowanie włosów by dłużej utrzymywały się efekty. Jak oczyścić swoją biżuterię?
Na te i wiele innych pytań znajdziecie tutaj odpowiedzi.
🌚Mogę powiedzieć że mała rzecz a skrywa wielką magię informacji i za to cenię książki wydawnictwa @wydawnictwo.kobiece bo mają obłędne okładki i wspaniale wnętrza ✨🌝

🌝 Magia Księżycowa 🌚

Od dziecka zafascynowana jestem wpływem księżyca na nasze codzienne życie🌝

Zew księżyca.

Ludzkość od zawsze spogląda w niebo. Jest ono źródłem odwiecznej inspiracji dla całego szeregu dziedzin życia, włącznie z ezoteryką, astrologią i magią. Niezwykle wdzięcznym przedmiotem zainteresowania owych dziedzin jest tutaj Księżyc - naturalny ziemski satelita, który w naturalny sposób przyciąga uwagę i jest nasza odwieczną inspiracją. Bardzo dużo na temat magii księżycowej przeczytamy w książce pt. "Magia księżycowa. Mały przewodnik".

Dzięki lekturze poznamy i w praktyczny sposób wykorzystamy energię Księżyca. Rytm zmian, jakim podlega Księżyc każdego miesiąca, związany jest z przepływem energii. Poznanie tego cyklu pozwoli świadomie wykorzystać moc Księżyca w każdej z jego faz. Melanie Marquis, nagradzana autorka, a także założycielką konwencji Mystical Mind, przedstawia ponad 60 zaklęć, przepisów i porad związanych z magią księżycową. W prosty sposób tłumaczy, jak korzystać z mocy wszechświata i praktykować magię z harmonii z naturą.

Książkowe Nowości Księgarni Tania Książka to zawsze tytuły ciekawe, intrygujące, wychodzące poza dobrze znane schematy. Bardzo często towarzyszy im powiew świeżości, intrygująca zapowiedź czytelniczej przygody, lub też - tak jak w tym przypadku - dawka zmieszanych z magią tajemnic i tradycji, które są w stanie rozpalić wyobraźnię i zaintrygować od pierwszej do ostatniej strony. Na takie historie warto się skusić, zapewniają one bowiem nie lada rozrywkę i są szansą na całkiem nowe czytelnicze doznania.

W książce znajdziemy odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z księżycową tematyką. Na czym polega magia księżycowa? Kiedy jest właściwy czas na poszczególne zaklęcia? Które momenty w cyklu Księżyca są najlepsze do czynienia czarów? Jakie cele można osiągnąć, czerpiąc z mocy Księżyca? Jak wyglądają zmiany Księżyca w ciągu roku? Naucz się czerpać z mocy Księżyca na co dzień!

Księżyc, o czym można przekonać się po lekturze niniejszej książki, to ogromna inspiracja, źródło natchnienia, a także pierwotnej magii. Autorka pisze o związanej z tym wiedzą w sposób prosty, przystępny i niezwykle ciekawy, co tylko zachęca do zgłębienia tematyki magii księżycowej i przekonuje, że nie ma w niej absolutnie nic złego.

Warto w tym miejscu nadmienić, że wszystko to nie ma najmniejszego związku z nawoływaniem do czynnego, źle pojętego uprawiania magii. Są oczywiście tacy, którzy takie książki najchętniej spaliliby na stosie (już na samo brzmienie słowa "magia"),lecz to tylko dowód zacofania i ciemnoty. Magia księżycowa to nie wyraz buntu wobec jakiejkolwiek wiary, lecz raczej pozwalająca pogłębić wiedzę o świecie ciekawostka. Dobrze jest mocno ten fakt podkreślić.

Książka zrecenzowana dzięki uprzejmości TaniaKsiazka.pl

Zapraszam raz jeszcze do sekcji Nowości TaniaKsiazka.pl

#bloggujezTK #taniaksiazka #taniaksiazkapl #ksiegarniataniaksiazka #magiaksiężycowa #melaniemarquis #księżyc #białamagia #zaklęcia #cosnapolce #bookreview #czytamksiazki #bookstagram #bookstagrampolska #recommendedbooks #bookreview #instabooks #instabookspoland

Zew księżyca.

Nasz naturalny satelita od zarania dziejów fascynuje ludzkość, nic więc dziwnego, że na temat Księżyca do dziś snuje się wiele mistycznych legend czy obrzędów. Temat ten w swojej książce-poradniku postanowiła ukazać Melanie Marquis a ja z kolei miałam okazję lepiej ją poznać.

Magia Księżyca ukazuje nam współczesne spojrzenie na ów aspekt rzemiosła. Znajdziemy tu różnej maści zaklęcia, receptury czy ciekawostki i porady.

Osobiście w pamięć weszła mi porada odnośnie farbowania włosów w pierwszy piątek po nowiu. Spotkałam się z babcinymi mądrościami mówiącymi, że w ciąży lub przy czerwonych dniach włosów farbować się nie powinno- także znajduje tu w pewnym stopniu powiązanie z cyklem.

Książka utrzymana jest we współczesnym wicca- albo takie wrażenie odebrałam. Autorka skupia się tu głównie na pracy z energią. Filozofia ta jest odmienna od mojej, gdyż poruszam się w systemie duchowym, ale nie powiem, bo znalazły się odwołania do korzeni. Niestety dosyć rażące było dla mnie podpięcie praktycznie wszystkiego pod magię Księżyca, nawet duchów, które lunarne nie są. Za to podobało mi się to, że autorka mówi o szacunku do innych ścieżek i tradycji. Mimo wszystko czułam lekki misz masz.

Książka ta jest raczej bardziej poradnikiem ezoteryczno-lifestylowym. Mamy tu odwołania do astrologii czy innych Lunarnych aspektów w tym nowocześniejszym wydaniu. Książeczka nie jest duża a okładka naprawdę przyciąga wzrok. Różne ciekawostki i porady nieco wzbogacają treść. Omówionych aspektów jest tu dużo- od zaklęć po zwierzęta i magiczne kręgi.

Czy warto? To zależy od Was i tradycji, w której się poruszacie. Współczesne odłamy wicca z pewnością lepiej się tu odnajdą.

"Magia Księżyca" to przewodnik autorstwa Melanie Marquis, który wprowadza nas w świat magicznych praktyk związanych z energią płynącą z Księżyca. Książka prezentuje różne fazy Księżyca i jak wykorzystać ich moc w praktyce magii. Autorka tłumaczy, jak skutecznie korzystać z zaklęć, wiedzy na temat symboli lunarnych oraz przepisów na lunarne eliksiry i proszki. Wydanie książki zachwyca magiczną okładką.

"Magia Księżyca" pozwala zrozumieć, jak Księżyc wpływa na nasze życie i jak możemy wykorzystać jego energię w naszych praktykach magicznych. Autorka w przystępny sposób opisuje związek między magią a fazami Księżyca, dzięki czemu czytelnicy mogą rozpocząć praktyki niemalże od zaraz. Książka oferuje mnóstwo zaklęć, porad i wskazówek, co czyni ją cennym przewodnikiem dla osób zainteresowanych magią.

Przewodnik "Magia Księżyca" jest wyjątkową pozycją, która przedstawia duchową praktykę w sposób satysfakcjonujący. Książka zawiera porady na temat wykorzystania pełni Księżyca i innych zjawisk astronomicznych, co czyni ją kompleksowym przewodnikiem na cały rok. Autorka przedstawia magię księżycową jako coś, co może być dostępne i satysfakcjonujące dla każdego.

"Magia Księżyca" to inspirujący przewodnik, który pokazuje, że magia nie jest czymś strasznym czy niemożliwym, lecz praktyką, która może być satysfakcjonująca i pożyteczna w naszym życiu. Książka zachęca nas do świadomego wykorzystywania mocy Księżyca, co może przynieść nam wiele korzyści i radości. To kompendium wiedzy dla praktykujących magię oraz ciekawa ciekawostka dla osób luźno zainteresowanych tym tematem.

Melanie Marquis możecie kojarzyć jako autorkę dwóch książek z serii "Sabaty", którą to teraz wznawia wydawnictwo Kobiece w przepięknej szacie graficznej.
Swoją drogą zerknijcie sobie na te nowe wydania - warto!
A tymczasem zostawiam Wam kilka słów o innej pozycji napisanej przez Marquis.

"Magia księżycowa" to kompaktowy zbiór praktycznej wiedzy wzbogacony o ciekawostki dotyczące naszego naturalnego satelity.
Ludzie od zarania dziejów spoglądają w niebo, szukając odpowiedzi na wiele kwestii.
Wpływ Księżyca na naszą planetę jest nie bez znaczenia.
Wiedzą o tym naukowcy, wiedzą i, a jakże!, wiedźmy 😉
Dzięki tej książce przyjrzycie się Księżycowi od tej magicznej, bardziej duchowej strony.
Autorka przedstawia tu przede wszystkim ponad sześćdziesiąt użytecznych zaklęć lunarnych, doradza, podpowiada jak tworzyć własne eliksiry...

Mały format książki czyni z niej poręczny przewodnik, który można zabrać ze sobą wszędzie.
Nawiasem, polecam Wam też inne "Małe przewodniki" z Kobiecego.
Bardzo lubię takie kieszonkowe wydania, które zmieszczą się właściwie wszędzie.
Taka książka ma być przede wszystkim użytkowa, bo to nie jest pozycja, którą się odkłada po przeczytaniu na półkę.
Z taką książką się pracuje.
I tu w istocie tak jest.
Przemyślane wydanie to plus tej pozycji i na pewno Wam się spodoba.

Swoją drogą zerknijcie sobie na te nowe wydania - warto!
A tymczasem zostawiam Wam kilka słów o innej pozycji napisanej przez Marquis.

Magia ✨️ najczęściej kojarzy nam się z czymś nadprzyrodzonym i niemożliwym, zaklęcia to coś, co znamy z książek 📚 i filmów, 🎬 a czarodzieje i czarownice 🧙‍♂️ to dla nas fikcyjne postacie wymyślone przez autorów i scenarzystów. A gdyby okazało się, że magia istnieje i możemy wprowadzić ją do swego życia❓️😯 Zapytacie, jak to zrobić? Wystarczy sięgnąć po książkę "Magia księżycowa. Mały przewodnik" autorstwa Melanie Marquis, aby poznać energię płynącą z Księżyca 🌙 i wykorzystać ją w praktyce!

Każdego miesiąca Księżyc podlega rytmom zmian, 🌑🌒🌓🌔🌕🌖🌗🌘 które wiążą się przepływem energii. Warto poznać poszczególne fazy, aby móc świadomie i w pełni korzystać z tej mocy. Autorka w swoim przewodniku tłumaczy na czym polega magia księżycowa, ✨️🌙 co można osiągnąć czerpiąc z niej, kiedy jest najlepszy czas na czary i kiedy najlepiej wykorzystywać dane zaklęcie. 🧙‍♀️ A jeśli juz przy zakleciach jesteśmy, to w książce znajdziemy ich mnóstwo! 🤩 Przewonik obfituje też w liczne porady związane z magią księżycową, przepisy na lunarne proszki i eliksiry 🧫🧪 czy wiedzę na temat symboli lunarnych. Po zapoznaniu sie z poradnikiem będziemy też bogatsi o informacje dotyczące wykorzystania do celów magicznych pełni Księżyca czy zjawiska jakim jest Superksiężyc. 🌕

Autorka całą swoją wiedzę przedstawiła w sposób przejrzysty i łatwy do przyswojenia. Dzięki temu, że książka jest zrozumiale napisana, 👌 bez problemu możemy zacząć praktykować niemalże od zaraz. 😊 Praktyki tam bowiem nie brakuje, co uważam za ogromny plus tego przewodnika. Ale oprócz treści na uwagę zasługuje też przepiękne wydanie tej książeczki. 🥰 Okładka jest iście magiczna i niesamowicie przyciągająca wzrok. Jestem nią oczarowana❗️😍

Podsumowujac, jeśli interesują Was tematy związane z magią i chcielibyście wiedzieć, jak praktykować ją działając w zgodzie z naturą, to "Magia księżycowa. Mały przewodnik" będzie dla Was idealną lekturą. 📚👌 Ta niewielka książeczka to prawdziwa skarbnica magicznej wiedzy. Gorąco polecam❗️😊

🌜🌜🌜🌜🌜

"Tik tok chodź w moją pułapkę, wszystkie pragnienia wpadają mi w łapkę.
Czego chce , w mig dostaje
W mych pragnieniach nie ustaje."

To jedni z zaklęć na poprawę swojego bytu, lub zaklęcie miłosne. Znajdziemy wpływ księżyca na dany znak zodiaku, lub na dany miesiąc. Mały pozytywny przewodnik po księżycu albo o księżycu.

@wydawnictwo.kobiece #wydawnictwokobiece #magiaksiężycowa

🌜🌜🌜🌜🌜

"Tik tok chodź w moją pułapkę, wszystkie pragnienia wpadają mi w łapkę.
Czego chce , w mig dostaje
W mych pragnieniach nie ustaje."

@wydawnictwo.kobiece...

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo.kobiece ✨️

°•○ᴍᴀɢɪᴀ ᴋsɪężʏᴄᴏᴡᴀ○•°
𝕞𝕒𝕝𝕪 𝕡𝕣𝕫𝕖𝕨𝕠𝕕𝕟𝕚𝕜
#melaniemarquis

To koleiny przepięknie wydany (błyszczące błękitne zdobienia na okładce i froncie obok których nie da się przejść obojętnie 😍🩵) i ciekawy tom z serii MAŁY PORADNIK.

Tym razem jest on poświęcony KSIĘŻYCOWI 🌙
Jego fazom, tajemniczości oraz magii.

Przyznam, że chyba jeszcze w żadnej książce nie spotkałam tyłu zaklęć co w tym egzemplarzu.
Autorka przygotowała ich dla nas aż 65!
Dzielą się one na te związane z poszczególnymi fazami księżyca, jego wyjątkowymi momentami jak np niebieski księżyc, krwawy księżyc czy zaćmienie.
Mamy tu też zaklęcia pomagające osiągnąć konkretny cel (siła, sukces, miłość, ochrona) oraz zaklęcia związane z księżycem w konkretnych miesiącach roku.

Naprawdę masa, masa zaklęć.
Ale żeby nie było tylko o tym, to w poradniku znajdziemy też bardzo dużo przepisów na proszki i eliksisy oraz metody ich tworzenia.

🌙 Moim zdaniem najciekawsze w tej książce są pierwsze rozdziały poświęcone właśnie opisowi faz księżyca i tego jak je rozpoznać patrząc w niebo oraz to kiedy księżyc jest w swoim że tam powiem wyjątkowym momencie np krwawy księżyc.
Za tą część autorka ma ode mnie ogromnego plusa.
Kolejny plus za znaki zodiaku i symbolikę księżyca i jego odpowiedniki w naturze.

Czy polecam? Ciężko mi prosto stwierdzić.
Jeśli chodzi o KSIĘŻYC to zdecydowanie tak.
Jeśli o ZAKLĘCIA to było ich tu dla mnie trochę za dużo.

Wszystko zależy od tego co akurat lubicie 😉

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo.kobiece ✨️

°•○ᴍᴀɢɪᴀ ᴋsɪężʏᴄᴏᴡᴀ○•°
𝕞𝕒𝕝𝕪 𝕡𝕣𝕫𝕖𝕨𝕠𝕕𝕟𝕚𝕜
#melaniemarquis

Tym razem jest on poświęcony KSIĘŻYCOWI 🌙
Jego fazom, tajemniczości oraz magii.

Przyznam, że...

W ten gorący piątek przychodzę do Was z kolejną ciekawą pozycją książkową, tym razem bardziej magiczną ✨
Jest to książka Melanie Marquis "Magia księżycowa. Mały przewodnik", która miała swoją premierę 12 lipca.

"Magia księżycowa to duchowa praktyka, która może być bardzo satysfakcjonująca."

Do przeczytania książki/przewodnika zachęcił mnie sam tytuł jak i opis na odwrocie książki: "Nawiąż połączenie z księżycem i sięgnij gwiazd"... Brzmi bardzo magicznie i całkiem zachęcająco.

Sięgając po "Magię księżycową" byłam pełna nadziei, bo bardzo lubię wykorzystanie magii w życiu codziennym i szukałam książki, która mnie poprowadzi w tym kierunku... i wiecie co ? Wcale się nie zawiodłam, bo tak jak mówi tytuł jest to przewodnik po magii księżycowej.

Autorka pięknie wyjaśnia czym jest sama magia księżycowa i na czym polega, ale też przeprowadza nas przez cały magiczny proces.

"Wbrew temu co sugeruje popkultura, magia nie jest czymś przerażającym, strasznym czy niemożliwym."

W książce znajdziemy:
🌙 sposoby na pracę z mocą magicznego Księżyca,
🌙 jak zestroić magię z fazami Księżyce,
🌙 dużo przydatnych zaklęć zgodnych z fazami Księżyca,
🌙 lunarne eliksiry i proszki,
🌙 magię na zaćmienia Księżyce, na Superksiężyce oraz na inne wydarzenia,
🌙 przewodnik po magii księżycowej na cały rok,
🌙 pomysły na wykorzystanie pór roku,
🌙 symbole lunarne.

Jeżeli lubicie magię, chcecie się nauczyć ją wykorzystywać w życiu codziennym, chcecie współgrać z naturą, to ten przewodnik jest idealnie dla Was.

"Używając zawartych w tej książce zaklęć, uwierzysz w swoje umiejętności i sięgniesz gwiazd oraz Księżyca!"

• Popularnonaukowe
  • Wicca
  • Wybrane
  • Magia
  • 🔮 Okultyzm, magia, ezoteryka itp.
  • Rok 2023.

Dodaj cytat z książki Magia księżycowa. Mały przewodnik