Okładka książki Chudnij z prawem rezonansu: wykorzystaj potęgę myśli i zyskaj wymarzoną sylwetkę Pierre Franckh
Pierre Franckh Wydawnictwo: Studio Astropsychologii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Wünsch dich schlank: 11 Schlüssel zum idealen Wunschgewicht
Studio Astropsychologii
2023-01-01
2023-01-01
prawo rezonansu siła myśli moc myśli odchudzanie potęga myśli

„Chudnij z prawem rezonansu. Wykorzystaj potęgę myśli i zyskaj wymarzoną sylwetkę” Pierre Franckh.

„Chudnij z prawem rezonansu. Wykorzystaj potęgę myśli i zyskaj wymarzoną sylwetkę” Pierre’a Franckh’a, to bardzo nietypowy poradnik dla osób, które walczą z nadwagą. Jak twierdzi autor: „Utrata wagi zaczyna się w głowie, a potem przejawia się w ciele”. Ciekawe, prawda?

Pierre Franckh, autor książki „Chudnij z prawem rezonansu. Wykorzystaj potęgę myśli i zyskaj wymarzoną sylwetkę” prowadzi seminaria w wielu krajach świata, na których stara się pomóc ludziom w odzyskaniu pożądanej przez nich wagi ciała. Stworzył metodę bardzo prostą, która nie wymaga wyczerpujących ćwiczeń i treningów, nie narzuca restrykcyjnych diet odchudzających, ale przynosi długotrwałe rezultaty bez efektu „jojo”. Autor zawarł w książce również opinie i świadectwa swoich zwolenników potwierdzające trwałe efekty opisywanej przez niego metody utraty wagi.

Poradnik „Chudnij z prawem rezonansu. Wykorzystaj potęgę myśli i zyskaj wymarzoną sylwetkę” podzielony jest przez autora na jedenaście kroków, z których każdy jest szczegółowo opisany, zawiera ćwiczenia i afirmacje oraz jest poparty korespondencją z uczestnikami seminariów, którzy wykorzystywali w praktyce metody omawiane przez Pierre’a Franckh’a.
Te kroki, to różnego rodzaju zachęty do zmiany sposobu myślenia o sobie i innych ludziach, do zmiany postrzegania swojej sylwetki, do przekształcania swoich nawyków i przyzwyczajeń oraz przekonań ze zbyt krytycznych, lub negatywnych na pozytywne, do przyjrzenia się swoim nawykom żywieniowym, swojemu otoczeniu, czy też to, co dla każdego powinno być najważniejsze, czyli zachęta do pokochania i pełnej akceptacji siebie samego.
Autor nie próbuje wymóc na czytelniku drobiazgowego liczenia kalorii, natomiast chce, abyśmy nie zmieniając swojej diety zaczęli się bardziej szczegółowo przyglądać wszystkiemu, co jemy, ile tego jemy i czy na pewno jemy w prawidłowy sposób. Radzi, abyśmy jedli wolniej, z większą świadomością spożywanych potraw. Oczywiście jego porady są bardziej rozbudowane, wspomagają naszą wewnętrzną chęć utraty wagi, wspierają naszą potrzebę samoakceptacji. Wszystkie jego wskazówki są bardzo klarowne, dokładnie opisane i omówione, a najważniejsze z nich są wyróżnione w tekście. Każdy omówiony krok postępowania zakończony jest zestawem ćwiczeń podsumowujących oraz zestawem afirmacji. Bo tak naprawdę, celem metody utraty wagi opisanej w książce „Chudnij z prawem rezonansu. Wykorzystaj potęgę myśli i zyskaj wymarzoną sylwetkę” przez jej autora Pierre’a Franckh’a jest zmiana w naszej psychice, zmiana postrzegania siebie i otaczającego nas świata, dzięki której sami zaczniemy siłą własnej woli zmieniać siebie i swoje ciało.
A co ważniejsze, zmiany tej nie dokona nikt inny, tylko my sami pracując nad sobą. Nie potrzebne nam są do tego kosztowne treningi, ani diety „cud”, tylko nasza własna, w pełni przez nas uświadomiona potrzeba.
Autosugestia, afirmacje i inne sposoby własnego, świadomego oddziaływania na własną psychikę są najbardziej pożądanymi sposobami udoskonalania siebie. Nikt nami nie manipuluje, tylko my sami, w sposób w pełni przez siebie przemyślany możemy siebie samych kształtować, poprzez afirmacje dobierając słowa, które chcemy utrwalić w naszym mózgu i które ukształtują naszą osobowość i wpłyną na nasze życie oraz na nas samych, w tym na naszą sylwetkę i naszą wagę. Wystarczy tylko w to uwierzyć i zacząć działać.

Sądzę, że jeśli taka metoda jest skuteczna, to stanie się najbardziej pożądana dla wszystkich, którzy do tej pory mieli problemy ze schudnięciem. Albowiem, tak naprawdę, omawiane przez autora techniki brzmią bardzo prawdopodobnie, właściwie to wszyscy je znamy, lub jesteśmy ich świadomi, często stosujemy w naszym życiu pojedyncze z nich. Ale, być może dopiero ich pełne i holistyczne wykorzystanie przyniesie oczekiwane efekty. Z pewnością jest to zachęcające, tym bardziej, że ta metoda nic nas nie kosztuje, nie wymaga poświęcenia jej nadmiaru czasu, ani pieniędzy. Wymaga tylko zmiany nas samych. A to z pewnością i bez potrzeby schudnięcia może zmienić nasze życie na lepsze. Zatem, z pewnością warto.

Dzisiejsze czasy ze zbyt przetworzonym jedzeniem i siedzącym trybem życia przyczyniają się do rosnącej grupy ludzi borykających się z nadwagą. Według badań, co trzecia osoba próbuje się jej pozbyć stosując różne diety. Ale przeważnie są one nieskuteczne z różnych powodów....

• Przeczytane 2023
  • Z polecenia