Miasto Kazimierz Pod Krakowem

Stefan Świszczowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo Literackie
publicystyka literacka, eseje
1981-01-01

Autor opisuje w książce Kazimierz. Dokładnie omawia teren przedlokacyjnego miasta, warunki jego założenia, budowę uniwersytetu, miasto żydowskie, upadek miasta oraz nawiedzające go kataklizmy. Przytacza szereg zabytków i je opisuje. Wspomina także o Stradomiu. Książkę czyta się bardzo dobrze.
Z racji tego, że wydana została w 1981 (taki egzemplarz posiadam), straciła...

• K.materialna/dizajn/architektura/sztuka/k.masowa
  • Literatura faktu, reportaż, esej, publicystyka
  • 1/mam
  • Kultura/judaica