Bogini zemsty

Okładka książki Bogini zemsty Jackie Collins
Okładka książki Bogini zemsty
Jackie Collins Wydawnictwo: Albatros Cykl: Lucky Santangelo (tom 8) literatura piękna
Lucky Santangelo (tom 8)
Goddess of Vengeance
Albatros
2014-03-18
2014-03-18
Marzenna Rączkowska
romans miłość zdrada zemsta intryga pieniądze władza

Po słabszej poprzedniej części, autorka wciąga nas z powrotem na znany już rollercoaster. Pęd akcji ogromny, frunie się przez książkę, a strony same się przerzucają.
Wszystko zapięte na ostatni guzik - to lubię najbardziej. Nawet postaci drugoplanowe są tutaj doceniane przez autorkę i zasługują na wyjaśnienie swoich losów.
Aż szkoda, że przygoda z cyklem powoli się kończy.

Aż szkoda, że przygoda z cyklem powoli się kończy.

Uwielbiam tę serię a ta część jest również rewelacyjna. Szybka akcja, wiele wątków, które splatają się ze sobą. Lucky na pewno jeszcze wrócę do twojej historii

Choć nie czytałam poprzednich dwóch części, ale dzięki temu, że autorka wplotła najważniejsze wątki z lat ubiegłych, to pozwoliło mi to na odnalezienie się w powieści. Zauważyłam jednak, że w dwóch miejscach w treści pomylone zostały imiona bohaterów. Autorce bardzo dobrze udało się oddać rzeczywistość oraz zwyczaje panujące w Las Vegas. Książkę czyta się bardzo lekko.

Rewelacyjna! Czytało się ją jednym tchem, o czym nie byłam przekonana gdy zaczynałam ją czytać. Jak sie wkręciłam, to już nie mogłam się od niej oderwać. Autorka świetnie oddała rzeczywistość oraz zwyczaje panujące w Vegas, wśród elitarnych gwiazd i śmietanki towarzyskiej.
Polecam!

Polecam!

Kolejny bestseller Jackie Collins, opowiada o dalszych losach niezwykłej Lucky Santangelo. Jak we wcześniejszych tak i ten jest pełny seksu, skandali, zemsty i pasji. Tym razem na drodze Lucki staje Armand Jordan. Urodził się, jako książę w małym, ale zamożnym kraju Bliskiego Wschodu. Do Ameryki przyjechał jako dziecko, wraz z matką amerykanką. Piorąc brudne pieniądze swojego ojca stał się miliarderem. Oprócz pieniędzy odziedziczył po ojcu pogardę do kobiet. Stając się zboczonym sadystą, czerpiącym zadowolenie z upadlania kobiet. Wychodząc z założenia, że wszystkie kobiety to dziwki. Armand postanawia spełnić swoją zachciankę i kupić najnowszą zabawkę Lucky, czyli kompleks rozrywki w Vegas, The Keys, obejmujące kasyno, hotele i luksusowe apartamenty. Nie przyjmuje do wiadomości, że The Keys nie jest na sprzedaż, a odmowa ze strony kobiety prowokuje jego złość i agresję. Książę jest zdeterminowany, postanawia zdobyć to, co chce w taki, czy inny sposób.
Najstarszy syn Lucky posiada sieć modnych klubów nocnych. Bobby, który zawsze był playboyem w końcu znalazł kobietę, która pomoże mu się ustatkować. Ale jego wybranka, Denver Jones, jest zastępcą prokuratora okręgowego Los Angeles a Bobby wdaje się w interesy z rosyjską mafią. Jego młodsza siostra Max, właśnie obchodzi 18 urodziny. Jest nieodrodną córką swojej matki, co widać, gdy wdaje się w romans z ex mężem jej najlepszej przyjaciółki Venus.

Długo zastanawiałam się nad tą pozycją. Przeczytałam kilka miesięcy temu pochlebną opinię o niej, a ostatnio mogłam ją dość okazyjnie zakupić. Więc długo się nie zastanawiałam. Nie jestem świeżo po jej lekturze, ale wcześniej nie miałam czasu by coś wyskrobać. Poniżej umieszczam króciutkie wrażenia po spotkaniu z tą książką.

Po pierwsze książka okazała się bardzo ciekawa, tylko że wydana została jako seria, a ta konkretna jest już trzecią z kolei częścią. Nie lubię tak rozpoczynać przygody z bohaterami. Ominęło mnie kilka ciekawych historii do których już nie wrócę. Nie ma to jak zaczynać książkę od końca, to tak jakby oglądać serial od ostatniego odcinka. Jaki jest sens zaglądania do początku skoro wiemy jak się skończy?. Autorka jednak sprawnie wplata najważniejsze sytuacje z lat ubiegłych, co pomogło mi odnaleźć się w sytuacji.

Pomimo mojej wpadki historia była bardzo ciekawa. Opisana z perspektywy wielu bohaterów pozwalała spojrzeć na opowiadane wydarzenia z różnej perspektywy. Różni bohaterowie, jedni wiodący prym w książce, jak i mniej znaczący, przedstawiali swoje emocje i wrażenia w danej chwili. To był ciekawy zabieg. Nie dość że historia wielowątkowa, to do tego jeszcze taki ogrom bohaterów, którzy znajdują się w różnej sytuacji życiowej i na różnym etapie. Jest w czym naprawdę wybierać. Córka gwiazdy filmowej, początkujący aktor, bogaty narkoman, książę indyjskiego państewka czy jego prosty doradca. Myślę że każdy spotka tu choć jedną postać, która przypadnie mu do gustu.

Do fabuły też nie mam zastrzeżeń, gdyż nie można się było nudzić. Mogłabym to nawet nazwać sprawozdaniem z życia gwiazd, gdyż akcja nie dotyczy ludzi ubogich. Życie naszych bohaterów toczy się w ekskluzywnych kręgach największej śmietanki towarzyskiej Las Vegas. Nie zabraknie przepychu, prywatnych samolotów i odjazdowych samochodów. Wszystko dokumentowane w blasku reporterskich fleszy.Nie ma rozległych opisów scen erotycznych między bohaterami, które są obecnie dość popularne.

Choć tak wiele było postaci jak i samych wątków autorka sprawnie to podzieliła. Każda część jest oddzielona więc nie można się pomylić. Jak już zaczniemy czytać ciężko jest ją odłożyć na bok. Akcja co prawda nie jest dynamiczna natomiast samo przedstawienie i kreacja bohaterów nie dają o sobie zapomnieć. Język tak samo prosty, więc całość zleciała mi bardzo szybko.

W dwóch miejscach w treści pomylone zostały imiona bohaterów co wprowadziło pewien chaos, ale tak naprawdę nie wiem czyja to wina. Mimo wszystko sytuacja taka nie powinna mieć miejsca.

Nie będę się więcej na temat tej pozycji rozpisywać. Zachęcam do zapoznania się z nią. Powinniście miło spędzić czas i nie żałować swej decyzji. Dla mnie zasługuje ona na siedem punktów w skali dziesięciopunktowej, więc jest naprawdę nieźle. Żałuję, że nie zaczęłam od pierwszej części, ale tego nadrobić już mi się nie da. Natomiast sięgnę na pewno po inną pozycję tej autorki. Poniżej jeszcze tylko linki do kilku podobnych pozycji i do zobaczenia następnym razem...

1. "Hinduska Miłość" Javier Moro

2. "Piąta Aleja" Candace Bushnell

3. "Moje życie w haremie" Jillian Lauren

Po pierwsze książka okazała się bardzo ciekawa,...

Bardzo lubię książki o Lucky. Szybko się czyta, są wciągające. Fabuła może i jest momentami naciągana, ale to czyni książkę jeszcze ciekawszą.

Bardzo fajna. Choć mega obszerna- prawie 500 stron czytało się szybko i przyjemnie. Szkoda tylko, że zaczęłam od ostatniej części, bo teraz nie ma sensu czytać poprzednich.

Dostałam w prezencie, więc wypadało przeczytać. Męczyłam się z nią strasznie, wielokrotnie chciałam zrezygnować, zajęło mi to chyba z miesiąc, ale w końcu dobrnęłam do ostatniej strony... Nie moje klimaty.

Młodzi, piękni, bogaci. Seks, narkotyki, morderstwa. Oto życie w wielkim świecie Hollywood. Lucky jest piękna, bogata i szczęśliwa. By chronić swoją rodzinę i interesy jest w stanie zrobić wszystko. Nawet zabić... .

• Jackie Collins
  • Moon+
  • Posiadam 📚
  • Powieść obyczajowa

Dodaj cytat z książki Bogini zemsty