Robert Bielecki Wydawnictwo: Bellona Seria: Historyczne Bitwy historia
Bellona
D-Day Normandia druga wojna światowa front zachodni lądowanie w Normandii operacja overlord
historia
Historyczne Bitwy

Na półkach: , , , , , , ,

Roberta Bieleckiego szanuję za jego wkład w popularyzowanie wojskowej historii Rzeczpospolitej oraz okresu wojen koalicyjnych. Pytałem się jednak, czy autor podoła tematowi z okresu drugiej wojny światowej?

Obawy okazały się płonne. Bielecki, mając do dyspozycji raptem nieco ponad 200 stron, podołał zadaniu. „Normandia 1944” jest oczywiście historią bardzo skrótową – na...

W końcu przeczytałem tą starą książkę. Jest to bardzo popularnonaukowy artykuł o lądowaniu w Normandii. W sumie nie trzeba go czytać, bo wydano wiele innych, dobrych książek. I tyle w temacie.

• Historia
  • historia
  • Historyczne bitwy
  • Militaria
  • Mam
  • II wojna - od Normandii do końca
  • Chce przeczytać; historyczne bitwy (Bellona)
więcej mniej