Drogą okrężną i wprost do celu. Strategie sensu w Chinach i Grecji

Okładka książki Drogą okrężną i wprost do celu. Strategie sensu w Chinach i Grecji
François Jullien Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Seria: Ex Oriente filozofia, etyka
filozofia, etyka
Ex Oriente
Détour et l'accès. Stratégies du sens en Chine, en Grèce
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
2006-01-01
2006-01-01
Maciej Falski
Chiny cywilizacja chińska cywilizacja grecka cywilizacje antyczne cywilizacje klasyczne Ex Oriente Grecja myśl chińska myśl grecka antyk sinologia hellenistyka sens strategia wypowiedź

więcej Więcej

Jak w tytule i opisie :). Dobrze napisane. Polecam zwłaszcza tym, którzy interesują się - z różnych punktów widzenia - sposobami myślenia, a także miłośnikom syntez lub Borgesa:). Uwaga. Dobrze się czyta, ale ta łatwość może być nieco zwodnicza.

Jedna z najciekawszych książek pokazujących sens przemilczeń i dawkowania informacji, którymi przesiąknięty jest chiński sposób komunikacji w życiu prywatnym i oficjalnym. Ciekawe przykłady dotyczące np. historii stosunków Chin z Moskwą i wewnętrznej polityki na wysokim szczeblu uwzględniając brak niezależności mediów. Znaczenie odczytywania np. zmian w tonie i słownictwie...

• Seria " Ex Oriente"
  • Antropologia, etnologia, kulturoznawstwo
  • Przyjmę
  • Biblioteczka
  • Japonia
  • Chiny
  • Ex oriente

Dodaj cytat z książki Drogą okrężną i wprost do celu. Strategie sensu w Chinach i Grecji