Nadzieja

Okładka książki Nadzieja
Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Termedia Cykl: Z życia wzięte (tom 1) Seria: Seria z czarnym kotem literatura piękna
literatura piękna
Z życia wzięte (tom 1)
Seria z czarnym kotem
Termedia
2012-06-13
2012-06-13
miłość przyjaźń ból dramat rodzina Nadzieja przemoc

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Skazani na siebie

5759 658 422

Na półkach: , , , ,

"Nadzieja"Katarzyny Michalak to dość mocna i nieco brutalna historia dwojga młodych ludzi, którzy już od dziecka byli sobie przeznaczeni. Choć to przeznaczenie to nie tylko wzajemne wsparcie, akceptacji, przyjaźń, ale i ogrom bólu, zdrady, kłamstwa. I choć oboje byli sobie potrzebni, to stałe się krzywdzili. To przeznaczenie to klątwa. Dlaczego tak się działo? Może to wina patologicznej rodziny, szykanowania w szkole i na podwórku, traumatycznej przeszłości? Jedno jest pewne - tutaj zawinił brak miłości najbliższych oraz pragnienie udowodnienia innym o swojej wartości ponad wszystko.
Nie jest to lekka i przyjemna powieść. O nie. To prawdziwa mieszanina różnorodnych emocji. Szok, niedowierzanie, obrzydzenie, współczucie i smutek. Niekiedy radość i nadzieja. Nadzieja na lepsze jutro, na wolność, na szczęście.
To, co znajdziemy w tej książce niejednokrotnie zszarga nam nerwy. Okrutna przemoc, niesprawiedliwość, obłuda i te ciągłe kłamstwa, byleby tylko uchronić się przed kolejnymi razami.
Jak można się domyślić, fabuła jest bardzo emocjonalna. Przez całą tę powieść ciekawiło mnie to, czy głównym bohaterom się uda ułożyć swoje życie? Wspólne bądź z dala od siebie. I przyznam, że trochę to trwało, zaś zakończenie wycisnęło sporo łez.
Co do postaci, to z jednej strony rozumiem ich zachowanie, bo przecież tyle przeszli, jednak totalny egoizm dziewczyny nieco mnie przeraził i drażnił. A on- Aleksiej- no cóż, szalenie i bezgranicznie zakochany, robił się naiwny. Jednak to właśnie jemu była pisana Ona- prawdziwa Lilith, Lilka.
W sumie to jest to dobra i wciągająca powieść.

To chyba pierwsza książka Katarzyny Michalik, która mi zdecydowanie nie podeszła. Nudna, przewidywalna, denerwująca.

Jedna z lepszych powieści Pani Michalak.

Jedna z lepszych powieści Pani Michalak.

65/52/2022

65/52/2022

21/2022

21/2022

Chyba zmylił mnie tytuł. Liczyłam, iż ta książka pomoże budować nadzieję, tak jak pierwsze powieści Pani Katarzyny Michalak. Ta mnie przytłoczyła ogromem nieszczęścia, trudnych relacji. I nie będę się odnosiła do tego, co wokół, ale do tego, co w treści. Tyle bólu, negatywnych emocji. Zastanawiam się, czy główna bohaterka rzeczywiście musiała podążać ścieżką, którą wybrała?! Druga wątpliwość - czy prawdziwe uczucie jest możliwe, gdy brakuje zaufania?!

Główna bohaterka strasznie mnie irytowała, a nawet wkurzała przez całą książkę,ale ogólnie historia naprawdę świetna i poruszająca. Cała gama emocji towarzyszyła mi przez całą książkę- złość i smutek przeważały.
Polecam się zapoznać z tą historią, moim zdaniem jest warta uwagi.

Polecam się zapoznać z tą historią, moim zdaniem jest warta uwagi.

Lilianna, Lili, Lilou, Lilith i jej miłość Aleksiej, Aliś. Nadzieja - taki zwodniczy tytuł. Książka pełna emocji.

No tak beznadziejnej i wkurzającej protagonistki jak Lila chyba jeszcze nie spotkałam...

Ciekawa, dobrze się czyta

Ciekawa, dobrze się czyta