Słowo Czarnego

2012-02-15
2012-02-15
14 min.
opowiadanie Czarny Wygon

Dobre wprowadzenie do pozostałych części.

Dobre wprowadzenie do pozostałych części.

Część 2.5 To krótkie opowiadanie o matce chorego chłopca i starym cyganie. Niewątpliwie dzieje się w uniwersum Czarnego Wygonu, ale trudno określić z perspektywy czytania w kolejności czy jest istotne dla cyklu... Głębszego związku z 1 i 2 częścią nie dostrzegam, ale całkiem możliwe, że ujawni się w 3 tomie.

"Tekst, który pod koniec zeszłego roku został zaprezentowany na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, nawiązuje w sposób niezobowiązujący do dwóch wydanych już części „Czarnego Wygonu” („Słoneczna Dolina” oraz „Starzyzna”),a jednocześnie stanowi swego rodzaju wprowadzenie do trzeciej i ostatniej części tego cyklu powieściowego, zatytułowanej „Bisy”. "

Opowiadanie intrygujące pozostawia czytelnikowi pytania kim tak naprawdę jest Czarny? Opowiadanie jest pomostem między dwoma pierwszymi książkami Słoneczna Dolina i Starzyzna a Bisami. 7/10 !!! Zachęca do przeczytania kolejnych części cyklu i robi to dobrze.

Opowiadanie...

Słowo Czarnego to króciutkie opowiadanie a jednocześnie wstęp do kolejnej części Czarnego Wygonu - Bisy. Intryguje i wzbudza zainteresowanie co będzie dalej.

Bardzo króciutkie opowiadanie, które jest wstępem do 3 części Bisy. Fajna zagadka do przemyślenia, co jest dobre, co jest usprawiedliwialne w klimacie czarnym i mrocznym i jak zawsze z pogranicza jawy i fantastyki.

Można tam znaleźć także jego wiersze.

Świetna :D wciąż świetna... choć czytana drugi raz :D jak na krótkie opowiadanie :)

Polecam

Polecam

Opowiadanie w klimacie n i e s a m o w i t o ś c i.
O wyborze wartości? Jak może do nas wrócić coś złego lub coś dobrego?
Czy ważniejsze jest pragnienie ponad wszystko czy zasady?
Okrutne pragnienie, złe zamiary zmieniają postrzeganie nas przez otoczenie, nawet przez zwierzęta?
Nie miałem dotąd okazji czytać innych książek Dardy z tego cyklu, więc pewnie nie łapię tego, co wiedzą ci wszyscy, co mieli okazję to uczynić.
Niemniej w mojej głowie powstały takie refleksje, jak wyżej.

Opowiadanie w klimacie n i e s a m o w i t o ś c i.
O wyborze wartości? Jak może do nas wrócić coś złego lub coś dobrego?
Czy ważniejsze jest pragnienie ponad wszystko czy zasady?

To krótkie opowiadanie stanowi swoistego rodzaju wstęp do trzeciego tomu „Bisy” z cyklu „Czarny Wygon”. Podczas lektury można poczuć namiastkę klimatu w jakim utrzymane są powieści Stefana Dardy. Czytane wyrywkowo, bez znajomości twórczości autora, pozostawia sporą dozę niedosytu.

Można tam znaleźć...

Niską ocenę dałem tylko dlatego bo to krótkie opowiadanie, które wnosi kilka nowości ale jest i tak jednym małym wątkiem, jakby wstępem przed Bisami. Szczerze mówiąc myślałem, że jeszcze w tym opowiadaniu Czarny wróći.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Horror
  • Groza