Opis śmierci

Opis smrti
literatura piękna
8320324238
Dorota Jovanka Ćirlić

Choć trudno mi było się wdrożyć w ten styl pisania, to nie żałuję poświęconego czasu, gdyż książka ma swoje silne przebłyski myślowe. Doceniam eksperymenty z formą i próbę uchwycenia wrażeń ulotnych.

Albahari jest jednym z tych autorów, którzy sztukę pisania o 'niczym' wynieśli na szczyty. z wyjątkiem oczywiście ‘Götza i Meyera’, ale to zupełnie inna opowieść...
dobrze, jeśli ktoś jest na to przygotowany. ja byłam i do połowy lektury spokojnie dałam się nieść nurtowi beztroski, wobec braku jakiejkolwiek konieczności myślenia i analizowania.
od połowy już nie było tak...

• Chcę w prezencie
  • Literatura bałkańska i o Bałkanach
  • Bałkańskie i o Bałkanach
  • Żydowskie
  • Literatura południowosłowianska
  • Bałkańskie
  • O śmierci
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Opis śmierci