Wojny klimatyczne: za co będziemy zabijać w XXI wieku?

Okładka książki Wojny klimatyczne: za co będziemy zabijać w XXI wieku? Harald Welzer
Okładka książki Wojny klimatyczne: za co będziemy zabijać w XXI wieku?
Harald Welzer Wydawnictwo: Krytyka Polityczna Cykl: Seria Krytyki Politycznej (tom 23) nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
277 str. 4 godz. 37 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Cykl:
Seria Krytyki Politycznej (tom 23)
Tytuł oryginału:
Klimakriege
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna
Data wydania:
2010-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2010-01-01
Liczba stron:
277
Czas czytania
4 godz. 37 min.
Język:
polski
ISBN:
9788361006923
Tłumacz:
Michał Sutowski
Tagi:
Zmiany klimatyczne w XXI w. wojna efekt cieplarniany ekologia człowieka
Średnia ocen

6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Żołnierze. Protokoły walk, zabijania i umierania Sönke Neitzel, Harald Welzer
Ocena 7,5
Żołnierze. Pro... Sönke Neitzel, Hara...
Okładka książki Koniec świata, jaki znaliśmy. Klimat, przyszłość i szanse demokracji Claus Leggewie, Harald Welzer
Ocena 7,9
Koniec świata,... Claus Leggewie, Har...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
24 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
156
112

Na półkach:

O ile do tej pory byłam przekonana, że ludzie już niebawem uduszą się smrodem spalin, o tyle po lekturze tej książki jestem przekonana, że zanim do tego dojdzie - wybijemy się nawzajem w walce o ostatnie drzewo i kroplę wody.
Ci, którzy nazywają tezy zapisane w tej książce jako "przesadne", czy "katastroficzne" - mam Was! Przeżywacie shifing baselines - nie widzicie świata, który widzieli Wasi pradziadkowie. Nie znacie ilości gatunków ryb w jeziorze, w którym oni je łowili. Nie Was zamknięto w Auschwitz. Co z oczy, to z serca. Znacie tylko to, co przeżyliście. Ja też. Więc się wygodnie rozsiądziemy w fotelach, czekając aż pędzący pociąg zmieni swój kierunek i prędkość, bo przecież usiedliśmy w nim przeciwnie do kierunku jazdy.

O ile do tej pory byłam przekonana, że ludzie już niebawem uduszą się smrodem spalin, o tyle po lekturze tej książki jestem przekonana, że zanim do tego dojdzie - wybijemy się nawzajem w walce o ostatnie drzewo i kroplę wody.
Ci, którzy nazywają tezy zapisane w tej książce jako "przesadne", czy "katastroficzne" - mam Was! Przeżywacie shifing baselines - nie widzicie świata,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
248
19

Na półkach: ,

Trudno ocenić tę książkę. Całkiem ciekawe przykłady i teorie przeplatane są socjologicznymi fragmentami, które ciężko było zrozumieć. Wszystko popierane jest historią Niemiec XX wieku, wojny w Rwandzie, ZSRR, i ewolucją samobójczego terroryzmu. Nie zawsze da się swobodnie to powiązać z tematem książki wynikającym z tytułu. W dużej mierze, książka zajmuje się niezauważalnymi przemianami w społeczeństwie, które w tej chwili nie pozwalają nam dostrzec katastrofy, do której zgodnie z tezą książki zmierzamy. Ostatecznie rad nie ma lub są zamaskowane socjologiczną teorią. Chyba lepiej gdyby autorowi udało się bardziej skondensować treść, ponieważ pomimo początkowego zapału trudno było mi dotrzeć do końca.

Trudno ocenić tę książkę. Całkiem ciekawe przykłady i teorie przeplatane są socjologicznymi fragmentami, które ciężko było zrozumieć. Wszystko popierane jest historią Niemiec XX wieku, wojny w Rwandzie, ZSRR, i ewolucją samobójczego terroryzmu. Nie zawsze da się swobodnie to powiązać z tematem książki wynikającym z tytułu. W dużej mierze, książka zajmuje się...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    126
  • Przeczytane
    33
  • Posiadam
    6
  • Ekologia
    1
  • Historia
    1
  • Polityka
    1
  • Reportaże/ Literatura faktu
    1
  • Teraz czytam
    1
  • Przyroda/medycyna
    1
  • 4 Naukowe sprawki
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wojny klimatyczne: za co będziemy zabijać w XXI wieku?


Podobne książki

Przeczytaj także