Evercrossed

Okładka książki Evercrossed Elizabeth Chandler
Okładka książki Evercrossed
Elizabeth Chandler Wydawnictwo: Simon & Schuster Cykl: Pocałunek anioła (tom 4) fantasy, science fiction
Pocałunek anioła (tom 4)
Simon & Schuster
2011-03-08
2011-03-08

Minął rok odkąd chłopak Ivy - Tristan stracił życie.
Dziewczyna próbuje ułożyć sobie życie z Willem, jednak wypadek na Cape Cod zmienia wszystko.
Czy Ivy i Tristan będą mieli jeszcze szansę, aby kiedyś się spotkać?
Kto jeszcze powrócił, by siać zamęt i zniszczenie?

Minął rok odkąd chłopak Ivy - Tristan stracił życie.
Czy Ivy i Tristan będą mieli jeszcze szansę, aby kiedyś się spotkać?
Kto jeszcze powrócił, by siać zamęt i zniszczenie?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

,,Wieczna Tęsknota " to czwarta część z cyklu ,,Pocałunek Anioła " i tak jak poprzednie jest lekka ,przyjemna i szybko się ją czyta :)
Wyróżnia się jednak na tle pozostałych ze względu chociażby na miejsce akcji . W tej części Ivy wraz z przyjaciółmi wyjeżdża na Cape Cod gdzie łączą pracę z wakacjami :)
Brak tu kilku postaci Ale za to pojawiają się nowe ,które dodają świeżości :)
Minusem jest fakt,że autorka niestety postawiła głównie na romans i zepchneła na dalszy plan motyw aniołów ,fantastyke i uwielbiane przeze mnie wątki kryminalne ,które napedzaly akcje dlatego moim zdaniem w tej książce mniej się dzieje :/ Nie zmienia to jednak faktu ,że bardzo lubię ten cykl i chętnie sięgnę po następną część :)

Brak tu kilku postaci Ale za to pojawiają się nowe ,które dodają...

Czwarta część cyklu "Pocałunek Anioła" za mną. Bardzo spodobała mi się ta seria, jest niezbyt długa, szybko się ją czyta co niewątpliwie jest jej zaletą. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się powrotu Gregorego pod taką postacią, a co do Tristana - byłam pewna,że to na pewno on. Nie mogę doczekać się aby przeczytać kolejną część, i dowiedzieć się czy Ivy uda się w końcu pozbyć przeklętego braciszka . Polecam :)

Czwarta część pocałunku anioła"wieczna tęsknota" i tym razem mnie nie zawiodła.Od śmierci Tristana mija rok.Ivy z przyjaciółmi wyjeżdza do nadmorskiej miejscowości aby odetchnąć i trochę popracować.Niespodziewanie ulega wypadkowi w którym umiera ale tylko na chwilę gdyż zostaje przywrócona do życia przez pocałunek Tristana.W szpitalu poznaje tajemniczego Guya któremu pomaga i do którego czuje niesłychany pociąg,tak jak niegdyś do Tristana.Ale do świata Ivy powraca demon George który pragnie zemsty.Ivy znowu jest w niebezpieczeństwie.Tylko komu może zaufać?Przyjaciołom którzy ostrzegają ją przed Gayem czy Gayowi który nie wie kim jest.

Opinia zawiera spojlery!
Rok od śmierci Tristiana, Ivy razem z Willem, Dhanyą, Beth i jej kuzynką Kelsey jadą do zajazdu cioci Beth w Cape Cod. Podczas seansu spirytycznego dziewczyny otwierają przejście złemu duchowi, co zapoczątkowało pasmo złych zdarzeń. Beth i Ivy jadą odebrać Dhanyę i Kelsey z imprezy oraz uczestniczą w wypadku samochodowym. Ivy umiera, a Tristian uzdrawia ją Pocałunkiem życia. Według Lacey, takie działanie jest wbrew zasadą Wielkiego Reżysera i Tristiana spotkają za to konsekwencje. Ivy poznaje za sprawą koleżanek Bryana, Maxa i Chase, a w szpitalu chłopaka z amnezją, którego nazywają Guy'em. Dziewczyna widzi w nim cząstkę Tristiana, a Will i Beth nie ufają nieznajomemu. W dodatku Radio uważa, że Gregory powrócić i zamierza zemścić się na Ivy.
Elizabeth Chandler pozytywnie zakończyła niezłą trylogię. Jednak część czwarta wydaje mi się zbędna. Bohaterowie i ich charaktery wydają się takie same, ale prawie zupełny brak Philipa, Tristiana i Lacey powoduje to, że niezbyt chętnie ją czytałam. Pojawiły się ciekawe wątki, np. z nowym chłopakiem, ale ta historia mnie nie urzekła. Dużo wątków powtórzonych z pierwszej części, np. motyw wypadku lub relacja Willa, Ivy i Guy'a przypominająca stosunki Tristiana, Ivy i Gregory'ego.
W kolejnych częściach są ukazane dalsze losy Tristiana i Ivy, dlatego przeczytam następne książki, tylko po to, żeby dowiedzieć się, jak zakończy się ta opowieść.

Opinia zawiera spojlery!

Po śmierci Gregorego Ivy jest pewna, że teraz będzie już tylko dobrze i zostanie z Willem na zawsze. Jednak kiedy Ivy ginie w wypadku samochodowym i spotka swoją największą miłość wszytko się zmienia. Ivy poznaje tajemniczego chłopaka z amnezją, Beth zaczyna dziwnie się zachowywać i okazuje się, że to nie koniec kłopotów Ivy. Czy i tym razem dziewczynie uda się zwycięsko wyjść z opresji ? Zapraszam do lektury.

Trochę denerwuje mnie zachowanie Ivy i jej przyjaciół, ale cóż jak zaczęło się czytać to trzeba skończyć.

1997

Przecudowny seria

Przecudowny seria

pdf

pdf

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie romansidło dla nastolatek z fiołem na puncie zjawisk paranormalnych. Kiedyś kochałam okładki, dziś nie wiem, co w nich widziałam. Mimo wszystko wspominam ją z uśmiechem i świetnie wygląda na półce.