Pan Potwór

Dan Wells Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: John Cleaver (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Mr. Monster
John Cleaver (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Mariusz Gądek
kryminał seryjny morderca zabójca chłopiec

Książka całkowicie mnie pochłonęła, nie można jej odłożyć na później. Pierwsza część byla dobra,ta jest znakomita.

Książka świetna, lepsza nawet od pierwszej części. Ubolewam strasznie, że wydawnictwo nie zdecydowało się wydać ostatniej części w języku polskim.

Druga część cyklu o Johnie Waynie Cleaverze i jego poszukiwaniu swojego ja. Ponownie John będzie musiał stawić czoło śmiertelnemu zagrożeniu, ale także Panu Potworowi, który, po finalnych wydarzeniach z pierwszej części, bardzo urósł w siłę.
Książka bardzo nierówna: zwalniająca tempo, przyspieszająca i znów wytracająca impet w kluczowych momentach. Mimo to, czyta się ją...

Historia kilku morderstw z perspektywy nietypowego nastolatka. Tak sobie myślałam, dopóki ("BUCH") nie walnęła we we mnie informacja, że łączy się również z elementami horroru. I już mamy trzy rzeczy, które mogą zmrozić krew.
Straszne. I strasznie dobre.
A teraz biorę się za część pierwszą.
I kropka.

"Pan potwór" to druga, lepsza część zmagań 16-latka ze swoim drugim ja, wychodzącym z jego jaźni socjopatą ze skłonnościami morderczymi.
Ta część jest dużo lepsza bo główny bohater jest poddawany próbą a my zastanawiamy się kto wygra, które ja przeważy.
jedynie co mnie wkurza w tych książkach to to że każdy seryjny morderca jest demonem...

Mam co do tej książki mieszane uczucia- po prostu nie porwała mnie.
Przeleciała mi dosłownie przez palce tak szybko ,że nie miałam dużo czasu na zastanowienie się i analizę sytuacji.
Sama fabuła i pomysł ciekawe,ale jak dla mnie za słabe,takie bardziej młodzieżowe.

Ten tom był co prawda troszeczkę mniej wciągający niż pierwszy, ale wciąż znajduje się na liście ulubieńców. Do teraz żałuję, że nie posiadam pozostałych tomów, a co za tym idzie nie znam zakończenia :( Z całą pewnością jednak kiedyś wreszcie je poznam :)

Mimo, że pierwsza część bardziej mi się podobała, tę również przeczytałam szybko i z przyjemnością. Wells jak dla mnie pisze po prostu fajnie - "świeżo" i ciekawie. Żałuję jedynie, że przeciwnikami Johna są istoty nadnaturalne. Już w pierwszej części miałam jednak nadzieję, że rozwiązanie zagadki będzie zwyczajnie "ludzkie", a przez to bardziej interesujące i zaskakujące....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Muszę zaznaczyć, że swoją przygodę z Panem Potworem rozpoczęłam od drugiego tomu, ale podczas lektury nie miałam poczucia zagubienia w fabule ponieważ autor na samym początku wprowadził nas w najważniejsze wydarzenia z poprzedniej części.

Główny bohater John to nastolatek mieszkający w Clayton, który toczy wewnętrzną walkę ze swoją drugą naturą, którą sam nazywa: "Pan...

A czy ty masz w głowie Pana Potwora? Czy jest potulny i bezgranicznie Cię słucha, czy też w każdej sekundzie rwie kraty i wyje, by go wypuścić? Nie łatwo jest się mierzyć z groźnym wrogiem, a jeszcze trudniej, gdy Twój najgorszy wróg to Ty sam. Doskonale się o tym przekonuje John, który we wcześniejszej części tej historii przekonywał nas, że nie jest seryjnym mordercą –...

Dyskusje

• 2012