Magia wiedźm - rytuały, specyfiki i zaklęcia

Okładka książki Magia wiedźm - rytuały, specyfiki i zaklęcia Claire
2011-10-25
2011-10-25
978-83-7377-497-1
wiedźmy magia zaklęcia

Okładka książki The Multilingual Subject - Oxford Applied Linguistics Claire, Kramsch
The Multilingu... Claire, Kramsch

Bardzo fajny wstęp dla "początkujących Czarownic" i osób, które chcą dowiedzieć się skąd, dlaczego, jak i po co :) Podoba mi się, ze autorka bazuje na własnych przeżyciach, odczuciach i doświadczeniach. Czyta się książkę miło i przyjemnie. Można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy ::)

2034

Zawsze ciekawi nas, ludzi, to, co niezbadane i tajemnicze. Mnie intryguje i ciekawi tematyka związana z działaniami paranormalnymi, z magią, zaklęciami czy wróżbami. Często spotykam się z nią w książkach, po które sięgam – chcę więc wiedzieć więcej na ten temat. Inspiracją do sięgnięcia po tę książkę była „Wyspa Trzech Sióstr”, trylogia o trzech kobietach posiadających nadprzyrodzone możliwości.

Z dużym zainteresowaniem sięgnęłam więc po „Magię wiedźm”, której autorką jest tajemnicza Claire. Generalnie, w literaturze utarł się mit, że czarownica czy wiedźma jest zła, brzydka i robi krzywdę, a wróżki są piękne, eteryczne i dobre. Nic bardziej błędnego! Claire, w swojej książce, pokazuje nam inne oblicze wiedźmy, oczyszcza jej wizerunek i zachęca do wstąpienia w krąg wiedźm.

Współczesną wiedźmą może być każdy z nas, może to być ktoś z kręgu naszych znajomych, sąsiadów czy ludzi mijanych na ulicy. Nie różni się wizualnie od nas, ale jest świadoma swoich możliwości i mocy wpływania na los. Często w świadomych rodzinach, moce są kultywowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Autorka pokazuje nam jak można wykorzystać w życiu tzw. białą magię - dobrą, nie sprawiającą krzywdy. W dziewięciu rozdziałach zostały zawarte informacje na temat oczyszczania, medytacji, uzyskania harmonii ciała i ducha, ale również na temat znaczenia i wykorzystania kolorów, tworzenia magicznej biżuterii czy talizmanów. Dowiadujemy się wiele na temat kosmetologii, wykorzystania naturalnych olejków czy ziół, aromaterapii, wykorzystania świec w rytuałach. Uczymy się przystosowywać nasze mieszkanie, aby przynosiło nam szczęście i pozytywnie na nas oddziaływało. W książce znajdziecie też wiele cennych rad dotyczących komunikowania się z innymi oraz możecie znaleźć swój sposób na miłość i odprawić miłosne rytuały. Bardzo ciekawy jest jeden z końcowych rozdziałów, poświęcony duchom – ta tematyka zawsze mocno na mnie oddziałuje. Wydaje się bardzo realna i prawdziwa, duchy otaczają nas wkoło i często czuje się ich obecność. Ja miewam tzw. „przeczucia”, które sprawdzają się. I czuję opiekę osób, które już nie żyją, a wiem, że ze mną są i mnie wspierają.

Książka jest bardzo ładnie wydana, a okładka wprowadza w klimat wnętrza. Motywy graficzne i wyraźne oddzielenie każdego rozdziału sprawia, że przyjemnie się ją czyta. Kojarzy się z dawnymi księgami pełnymi sekretów. Napisana jest lekkim, przystępnym językiem, a wszelkie informacje podawane są w prostej formie. Myślę, że osoby zaczytujące się fantastyką powinny ją przeczytać i więcej dowiedzieć się na tematy poruszane w ich ulubionych książkach. Każdy z nas znajdzie tutaj rady, jak dowartościować się i żyć w zgodzie sam ze sobą, otaczając się pozytywną energią i życzliwymi ludźmi.

Słysząc słowo wiedźma jak ją sobie wyobrażacie? Pewnie jako przygarbioną staruszkę, w starych łachmanach, z pryszczem na dużym haczykowatym nosie, która gotuje w wielkim garnku, posiada starego czarnego kota i w dodatku lata na miotle. Otóż współczesne wiedźmy nie odbiegają niczym od zwykłych ludzi. Są to kobiety, które możesz minąć na ulicy i nawet nie będziesz miał pojęcia, że jest ona wiedźmą.

„Magia Wiedźm. Rytuały, specyfiki i zaklęcia” to książka skupiająca się w większości na białej magii. Całość została podzielona na 9 rozdziałów, w których mamy możliwość zapoznania się z przydatnymi aspektami naszego życia, a także wpływu jaki wywiera na nim biała magia. Co jeszcze w niej znajdziemy? Poznamy sposób na skuteczną medytację oraz dowiemy się co medytacja ma wspólnego z magią i czy w ogóle coś ma. Dowiemy się nieco na temat magicznej nauki o kolorach, magicznych kąpielach, o działaniu kamieni szlachetnych, magii zapachów, m.in. kadzideł oraz sztuki komunikacji i współpracy z wszelkimi istotami.

Autorka w książce umieściła także kilka rytuałów i zaklęć, które możemy praktykować w domowym zaciszu. Ponadto znajdziemy także rozdział poświęcony Tarotowi, w którym dowiadujemy się jak go układać, jakie ma znaczenie i w jaki sposób go interpretować.

Oprawa graficzna zasługuje na dużą piątkę z plusem. Pierwsze co rzuca się czytelnikowi w oczy jest magiczna okładka, która swoją tajemniczością sprawia iż chcemy sięgnąć po nią i zapoznać się co zawiera wewnątrz. Rysunki, diagramy i przyozdobione stronnice cieszą oko czytelnika.

Książka jest lektura dla osób, które interesują się białą magią. Jednak nie tylko. Otóż fanatycy wróżb czy też tarota również najdą coś dla siebie. Polecam.

Uwielbiam powieści z nutką tajemniczości. Kiedyś bez wahania postawiłabym na paranormal romans, jednakże po przeczytaniu "Magii wiedźm" już nie byłabym swojego wyboru taka pewna. Książka Pani Claire to wspaniały poradnik dla magicznych kobiet oraz wspaniałe i mądre przemyślenia pisarki.
Wiedźma. Kto to taki? Do tej pory myślałam, iż jest to stara kobieta z pomarszczoną twarzą i brodawką na nosie, która ubrana jest w długie, ohydne suknie. Co więcej, taka staruszka powinna latać na miotle, zajmować się czarną magią i posiadać starego, najlepiej szarego kota. O tak! Mniej więcej tak przedstawia się moja 'wymarzona' wiedźma.
Magia to coś niesamowitego, a wiedźma to nie zgrzybiała staruszka, a mądra i piękna kobieta, którą może być każda z nas. Nie zapominajmy, że punkt widzenia, zależy od punktu patrzenia! "Magia wiedźm" uczy nas odkrywania swoich darów i piękna. Jest to mądra powieść, dla każdego. Bo, każdy ma w swoim ciele choć szczyptę magii, lecz nie każdy potrafi ją wydobyć z siebie i pokazać całemu światu! A, powieść Pani Claire właśnie tego nas uczy!

"Wielu małych ludzi w wielu małych miejscowościach, którzy czynią wiele małych rzeczy, może przemienić oblicze świata.."

Pierwsze, co przykuło mój wzrok to wyjątkowa okładka. Znacie mnie już całkiem dobrze i wiecie, że rzadko kiedy zwracam uwagę na tenże szczególik, ale w tym wypadku nie mogłam się powstrzymać! Grafik wykonał naprawdę świetną robotę i sprawił, że nawet jeżeli ktoś zainteresowany książką nie jest, będzie miał ochotę mieć "Magię wiedźm" na swojej półce. Piękna, delikatna, aczkolwiek subtelna okładka. Już dawno nie pamiętam tak wspaniałej strony tytułowej!
O akcji nie ma tu mowy, gdyż nie do takich powieści książka należy. Jest to poradnik i przewodnik po krainie magii. Tak więc akcji zero, ale mi to nie przeszkadzało i każdemu kto zdecyduje się na tę powieść przeszkadzać nie powinno.
Autorka pisze pięknym, aczkolwiek luźnym językiem. Claire jest autorką jeszcze kilku innych powieści, a jej doświadczenie literackie po prostu wypływa z kartek. W książce nie znajdziemy żadnych błędów językowych, ani żadnych innych niedomówień. "Magię wiedźm" czyta się z naprawdę wielką przyjemnością i łatwością. Powieść zdobi także paręnaście ilustracji i schematów, które ułatwiają zrozumienie tekstu.
Reasumując, "Magia wiedźm" to wspaniały przewodnik po świecie magii. Książka jest idealna dla każdego, kto ma ochotę na ambitniejszą, aczkolwiek równie przyjemną lekturę. Polecam, polecam, polecam!

MOJA OCENA:
8,5/10

"Była sobie Baba-Jaga, miała chatkę z masła. A w tej chatce same dziwy..."

Wiedźmy swą popularność zawdzięczają średniowieczu. Był to czas, kiedy kobiety, posądzone o czary palono na stosie lub torturowano, aby przyznały się do swoich win. Wyobrażamy je sobie jako przygarbione staruszki z długim, zakrzywionym nosem i w towarzystwie czarnego kota. Nawet we współczesnych czasach, ludzie uważają, że wiedźmy są czymś złym. A przecież jedynym, co z tego opisu może być prawdą, jest czarny kot. Wiedźma to osoba wiedząca. "Ta, która wie."

Pomimo błędnego przekonania czarownicach wszelkiej maści, która kobieta nie chciała nią kiedyś byś? Napoić kogoś eliksirem miłosnym albo uwarzyć wywar szczęścia. Jasne, każda z nas chciała kiedyś czarować. Jeśli nie w sposób dosłowny, to chociaż powierzchownie. Dzięki "Magii wiedźm" jest to możliwe.

Claire, uznająca się z prawdziwą wiedźmę, opisała w książce tej w sposób bardzo dokładny różnego rodzaju zaklęcia. Mamy więc do czynienia z tymi "potężnymi" rytuałami, zaklęciami i specyfikami, ale także z tą "lekką" magią, która objawia się w zapachach, ozdobach czy kolorach. Spragnieni mogą odnaleźć w niej również sposoby na czytania kart tarota.

"Czy czarny kot przynosi pecha czy nie, zależy od tego, czy jest się człowiekiem czy myszą!"

Nie jest to typowy poradnik. Autorka postawiła na prosty styl, bez żadnych zwrotów naukowych, udziwnień i typowych zwrotów do "czytelnika" albo "użytkownika", dzięki czemu wszystko naprawdę bardzo prosto zrozumieć. Myślę, że nikt nie miałby z tym problemów, niezależnie od tego jak bardzo byłby oczytany.

Należy zwrócić uwagę na okładkę, która już od pierwszego rzutu okiem, zniewala. To właśnie ona sprawiła, że książka mnie zainteresowała. Oczywiście zaraz po niej najważniejsza była treść, ale gdyby nie grafika, mogłabym przejść obok niej obojętnie. Zdecydowanie pasuje do tematyki poradnika.

Podsumowując, "Magię wiedźm" oceniam bardzo dobrze. Urzekła mnie interesująca treść, przedstawiona w ciekawy sposób i ozdobiona piękną ilustracją. Polecam każdemu zainteresowanemu tematem, a nawet tym, którzy po prostu chcą się nauczyć czegoś nowego albo przekonać, że magia nie jest taka zła.

"Była sobie Baba-Jaga, miała chatkę z masła. A w tej chatce same dziwy..."

Ta recenzja nie będzie przychylna.

Książkę kupiłam spontanicznie. Odwiedziłam empik i głupio było wyjść z pustymi rękami. Niestety ciężko w empiku znaleźć godne pozycje traktujące o magii, więc musiałam zadowolić się tym.

Faktycznie czyta się lekko. W dodatku duża czcionka, króciutkie rozdziały. Język bardzo przystępny, wręcz koleżeński. Miło, że autorka podkreśla, że jej książka, to tylko wskazówki i należy samemu szukać tego, co dla nas najlepsze.

Książka jest jednak o niczym. Znalazłam tam kilka ciekawych uwag i spostrzeżeń, interesujących propozycji, ale musiałam przepuścić treść przez sito. Ogólnie istny synkretyzm przeróżnych praktyk magii niskiej ubrudzonej wpływem New Age i ubarwionej "kobiecą mistyką". Ani to magia, ani wiedźm. Książka dobra jako ciekawostka, może jakaś inspiracja. Ale na pewno nie polecam jej w roli podręcznika do magii, bo z prawdziwą magią niezwykle się mija. Niestety, wrzucanie kamyka do szklanki z wodą i wystawianie tego na światło księżyca, by na drugi dzień wodę tę wypić nie nada ci żadnych mocy, ani nie zwabi miłości życia. Magia to coś dużo bardziej skomplikowanego i głębszego. W tej książce mamy do czynienia jedynie z próbami zabawy w magię.

Ta recenzja nie będzie przychylna.

Przed napisaniem tej recenzji pozwoliłam sobie pobieżnie prześledzić podania o wiedźmach i czarownicach. Otóż, okazuje się, że w przedchrześcijańskich słowiańskich społecznościach słowo "wiedźma" oznaczało tak naprawdę starą kobietę o sporej wiedzy leczniczej, natomiast to "czarownica" jest odpowiednikiem kobiety, która zajmuje się zaklęciami, rytuałami, a nawet współbrata się z diabłem. Teraz też uważa się te dwie profesje za sprzeczne, jednak niektórzy mimo to mylą jedną z drugą. Pani Claire swoją książkę napisała dla wiedźm, które chcą stosować obrządki i magię na różne okazje - o znaczeniu błędu chyba nie muszę wspominać.

Claire urodziła się w 1981 roku. Większość swojego dzieciństwa spędziła na wsi z rodziną, która duży nacisk stawiała na zwyczaje i tradycje oraz historię, religię i ścieżki duchowe. Od matki nauczyła się stawiania tarota i innych rzeczy, które rozbudziły jej zainteresowanie do tego, czym zajmuje się teraz. Studiowała socjologię, publikowała magazyn dla czarownic, prowadziła dla nich kursy.

"Magia wiedźm - rytuały, specyfiki i zaklęcia" to pozycja, w której zainteresowani znajdą informacje m.in o: białej magii - przynajmniej o tym, czym ona jest w mniemaniu autorki - medytacji i energii, czakrach, wpływie ubrań, ozdób i kosmetyków na atmosferę człowieka, ochronnych i oczyszczających zapachach kadzideł, pieniądzach, miłości, erotyce, wróżeniu, kulach, wahadłach oraz różnorodnym świecie duchów.

Cała zamieszczona w tym nie cienkim tomie wiedza jest bardzo ładnie i praktycznie oprawiona. Sama okładka tomu rzuca się w oczy, bo szczerze mówiąc jest intrygująca i przyciąga uwagę. Wnętrze książki jest takie samo. Duża, wyraźna czcionka ułatwia czytanie, a obrazki świetnie przedstawiają niektóre praktyki lub to co początkująca, praktykująca magię od dawna, wiedźma powinna zapamiętać.

Styl pisania autorki jest bardzo klarowny i zrozumiały. Bardzo przyjemnie się go czyta. Wedłóg niego widać, że Claire zna się na tym co robi, a przynajmniej lubi o tym pisać. Oprócz rzeczy, dla których ten tom powstał jego twórczyni w mały stopniu dzieli się swoją odrobiną wiedzą na przeróżne tematy oraz okazuje swój punkt widzenia.

"Magia wiedźm - rytuały, specyfiki i zaklęcia" to nietuzinkowa pozycja, z której osoby zaintrygowane powinny być zadowolone - spotykam się po raz pierwszy z takim dziełem, więc nie wiem do końca jakie kryteria powinno ono mieć. Książkę czytało mi się wyśmienicie, wiele interesujących informacji z niej wyciągnęłam, jednak nie wykonywałam opisywanych rytuałów, gdyż przygotowania do nich wydają się być troszkę trudne. Niektórych z rzeczy do wykonania prostego zaklęcia można nabyć jedynie w Internecie - przez Allegro albo strony sklepów zajmujących się artefaktami do rytuałów, wróżenia czy tarota, oczywiście nie schodzą one tam po niskich cenach, wręcz przeciwnie, na moją kieszeń takie zabawy nie są przeznaczone. Tak więc, mimo, że każdy rytuał rozpoczyna się od zwykłej świeczki, dalej potrzebujemy troszkę bardziej kosztownych wynalazków. Przeszła mnie nawet myśl, że książka powstała po to, aby nakręcić interes innych, ale w końcu co innego po to nie powstaje? Nawet ta recenzja w pewnym sensie jest do tego przeznaczona.

Wiedźma na ogół kojarzy się z czymś złym i wstrętnym. Tak naprawdę słowo wiedźma oznacza osobę "która wie". Przez wiele lat wiedźmy budziły strach, ale w ostatnich czasach to się zmieniło.

'Magia wiedźm" to książka skupiająca się na białej magii. Tak jak w wielu książkach poświęconych magii czyta się o medytacji, tak i tutaj autorka wspomina o niej. Gdyż, aby praktykować czary, magię i rytuały potrzeba całkowitej harmonii, wyciszenia.
Claire dokładnie opisuje magię kolorów, kamieni, przydatność kadzideł (mieszanek ziół) ich dym ma znaczenie, wymienia afrodyzjaki, przy czym skupia się także na znaczeniach, a nie tylko symbolach i wiele innych rzeczy.

W książce autorka umieściła kilka rytuałów i zaklęć, które mogą być pomocne dla początkującej wiedźmy. Jednak mnie osobiście zainteresowała część poświęcona Tarotowi. Bardzo dużo ludzi interesuje się tymi taliami. Jest ich naprawdę wiele. Jednak autorka skupia się na dwóch najbardziej znanych. Opisuje ich znaczenie, interpretuje i pokazuje także jak je układać.
Na uwagę zasługuje także wróżenie wahadełkiem.

Magii nie można się nauczyć hop-siup. Jest to bardzo czasochłonny proces. Jednak w końcu się udaje i można ją wyczuć zmysłami i całym sobą.
Książka jest ciekawą lekturą i osoby interesujące się białą magią, śmiało mogą po nią sięgnąć. Jednak nie spodziewajcie się, księgi zaklęć, gdyż jest to dopiero wprowadzenie, początek, który trzeba poznać, aby przejść dalej.

Autorka książki "Magia wiedźm" Claire od dziecka miała styczność z magią. Na polskim rynku pojawiła się dopiero pierwsza jej publikacja, jednak jest autorką większej ilości książek. ...

Książka nadzwyczaj ciekawa. Bardzo mnie cieszy, że wszystko zostało opisane w tak prosty sposób.

Porządny wstęp, dla wkraczających na ścieżkę "magii".

Porządny wstęp, dla wkraczających na ścieżkę "magii".

• Egzemplarze recenzenckie
  • Recenzenckie
  • Domowa biblioteczka
  • Magia
  • Wymienię/Sprzedam

Dodaj cytat z książki Magia wiedźm - rytuały, specyfiki i zaklęcia