Albert Camus. Człowiek i twórca

2008-01-01
978-83-7495-445-7
Grzegorz Ostrowski
Albert Camus

Camus w pigułce. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o tym wybitnym autorze, musnąć pewne elementy biograficzne i ulokować je w jego dziełach, to idealna książka. Napisana w taki sposób, że czyta się łatwo i przyjemnie, a przy okazji można znaleźć informacje o życiu autora, poznać pewne ciekawostki i zgromadzić wiedzę na temat twórczości. W tej publikacji zostały wprowadzone również krótkie streszczenia utworów i analiza dzieł.

Nie jest to typowa biografia. Bliżej tej książce do podręcznika. Informacje podane zostały trochę w szkolnej formie. Mamy tutaj Najważniejsze fakty z życia Camusa bez zagłębiania się w szczegóły, a także krótkie opisy dzieł. Książkę można dostać za dosłownie kilka złotych, więc cena adekwatna do treści. Właściwie to nie byłoby się do czego przyczepić, gdyby nie ten dziwny "Wymyślony wywiad z Camusem", do którego ciężko mi się ustosunkować.

• Egzystencjalizm/filozofia
  • 2) Filozofia