The Invisible Man

fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
the invisible man

Audiobook

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rewelacyjna!
Ponad 120 lat od wydania, nadal czyta się jak złoto.
Na szczęście pomysł niewidzialnego człowieka nie został wyeksploatowany w popkulturze, dlatego książka paradoksalnie do swojego wieku, wprowadziła duży powiew świeżości w moje czytelnicze życie.
Styl prowadzenia narracji, wartka akcja, ciekawa fabuła i tajemniczy główny bohater sprawiają, że trudno się od...

Lubię takie szybkie czytadła z dawnych lat, ale akurat ta pozycja nie była zbyt imponująca. Takie trochę nie wiadomo co, horror, obyczaj, thriller?

Książka swoim poziomem nieco odstaje od innych pozycji Wellsa. Również zakończenie pozostawia wiele do życzenia. Niestety Wells nie rozwinął dalej wątku kwestii moralnych niewidzialności, szkoda, bo mogłoby być lepiej. Tak czy inaczej, dobra książka.

Ta recenzja już nie żyje dlatego też można ją przeczytać. To dla osób które już czytały a teraz do rzeczy.
Dobrze się bawiłam mimo starości tej książki. Naprawdę ciekawy pomysł i dobrze rozwinięty tylko szkoda że takie zakończenie.
Po tej książce zastanawiam się czy za każdym razem kiedy się potykałam na prostej drodze to nie niewidzialny człowiek podkładał mi nogę. Z...

Niedawno przeczytałem "Wehikuł czasu", "Niewidzialny człowiek" został wydany zaledwie dwa lata później dlatego jestem zaskoczony jakościowym przeskokiem w prowadzeniu narracji.

Niesamowita historia, która potrafi wywołać wiele sprzecznych ze sobą uczuć zarazem. Historia opowiedziana pewnymi słowami, niczym spisana przed laty niezwykła legenda. Będąc szalonym naukowcem można spodziewać się po sobie wielu absurdalnych rzeczy. Wnikły umysł nie ocenia prędkości z jaką biegnie zając, ale skład prostych cząsteczek, które same w sobie mogą okazać się...

Wysłuchałem w audiobooku w ramach nadrabiania klasyki i niestety nie porwała mnie, aczkolwiek jeśli weźmiemy pod uwagę, że premierę miała ponad 120 lat temu, muszę pochwalić autora za wyobraźnie i sposób w jaki przedstawił metodę osiągnięcia niewidzialności. Nie znam się na tym, więc łyknąłem jego tłumaczenie jak pelikan.

W jaki sposób wykorzystałbyś okazję do bycia niewidzialnym?

„Niewidzialny człowiek” to historia szalonego naukowca, dla którego udany eksperyment staje się przyczyną zguby i zatracenia.

Griffin jest przykładem antybohatera, który wyniki swoich badań wykorzystuje do nieprzyjemnych celów. Nacechowany egoizmem i zgryźliwością, jest zbyt pewny siebie oraz pozbawiony sumienia....

Historia ciekawa i jak przystało na klasykę literatury opowiedziana w prosty i przyjemny sposób. Każdy zna niewidzialenego człowieka, ale czy każdy zna jego historię i jak doszło do tego, że zniknął? Zdecydownie polecam, jest to książka, którą powinien znać każdy fan fantastyki.

Dyskusje

• 2020