Taka piękna śmierć

Okładka książki Taka piękna śmierć
Peter James Wydawnictwo: Buchmann Cykl: Roy Grace (tom 2) Seria: Fabryka Kryminału kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2011-10-07
Opracowanie zbiorowe

więcej Więcej

czytalam pod tytułem "Śmierć na sprzedaż "

To moje drugie spotkanie z Peterem Jamesem i jego bohaterami. I po przeczytaniu książki, wiem, że nie był to nasz ostatni wspólnie spędzony czas.
Podobnie jak w pierwszej części, bardzo polubiłam styl autora. Również w opisywaniu postaci, sytuacji. Doceniam stworzony przez niego świat, głównie przez dopuszczenie w nim półcieni. Mamy więc nie tylko czerń i biel, mamy...

Dawno czytając książkę ani ogólnie nie śmiałam się aż tak żeby łza poleciała :D Tutaj dzięki dialogom było to możliwe

"śmierć na sprzedaż" czyli drugi tom cyklu "Roy Grace" jest jeszcze lepszy od tomu pierwszego. Naprawdę świetna i wciągająca fabuła. Dowiadujemy się coraz więcej o głównym bohaterze i dzięki temu można polubić go jeszcze bardziej.
Polecam zdecydowanie i niebawem zabieram się za tom trzeci.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Miałam długa przerwę w kontakcie z książkami Petera Jamesa. Teraz żałuję, że tak długo czekałam aby ponownie sięgnąć po pozycje tego autora. Zaczęłam od drugiej części, ale z pewnością powrócę do pominiętej.
"Śmierć na sprzedaż" jest oparta i kręci się wokół zabijania i oglądania ludzkiej śmierci "na żywo" w internecie. Nie potrafię ogarnąć jak wypaczoną trzeba mieć...

2041

Po zaskakującym i świetnym "Pogrzebanym", ta powieść nie zrobiła na mnie większego wrażania. Ot, kolejny thriller jakich wiele. To wszystko już gdzieś było...

PS. Za kilka godzin Was opuszczam. Mam nadzieję, że nie na zawsze. Udaję się na walkę na śmierć i życie ze śmiertelnie niebezpieczną chorobą. To może okazać się trudniejsze niż przeżycia bohaterów właśnie skończonej...

Książka wpadła mi w ręce przypadkiem, właściwie z braku wyboru w mojej bibliotece na półce z nowościami. Na początku było nieco nudnawo, ale jak już się rozkręciła nie mogłam się oderwać. Cały czas mam dziwne obawy, że Roy Grace dorówna Jeffrey'owi Tolliverowi co dotychczas w moim przekonaniu było niemożliwe.
Historia bardzo dobrze skonstruowana, zagadka niewyjaśniona do...

Bardzo dobrze napisana książka, momentami na prawdę emocjonująca. Historia ciekawa i wciągająca a postacie takie prawdziwe.

Śmierć na sprzedaż to na prawdę bardzo dobrze skonstruowany kryminał. Postać głównego bohatera i jego historia, w połaczeniu z pozostałymi wątkami są pociągające na tyle, że trudno się od książki oderwać. Wzorcowo!
Właśnie takie pozycje lubię najbardziej :)

Styl przypomina mi jednego z moich ulubionych autorów, tym samym Peter James również staje się moim ulubionym :)

Mam mieszane uczucia, niby mamy do czynienia z kryminałem, ale strasznie dłużącym się. Tłumacz trochę przesadził z zapożyczeniami, momentami anglicyzmy aż biją po oczach.

• 2018
  • 2019