Godziny strachu

2011-03-01
978-83-245-7824-5
Katarzyna Przybyś-Preiskorn
tajemnice sekrety strach

W dniu czterdziestych urodzin Nina razem z dziećmi i partnerem ma udać się na wycieczkę do USA. Niestety jej córka nie pojawia się w domu. Nina zaczyna swoje poszukiwania. Zamieszkują na małej wyspie na Morzu Północnym .Charlie ma piętnaście lat i wszyscy podejrzewają, że uciekła z domu. Nina zawiadamia policję i intensywnie poszukuje córki, rozmawia z koleżankami, znajomymi, poznaje nowe fakty, sekrety nastolatki.

Przypadkowo trafiłem na ten tytuł i autorkę,w jakimś prywatnym rankingu kryminałów/thrillerów.Książka okazała się dość wciągająca,przeczytałem w 2 dni.Główną bohaterką jest Nina,matka dwójki dzieci,która w dniu swoich 40tych urodzin zaplanowała podróż z małej brytyjskiej wyspy na Florydę.Jednak gdy zostało niewiele czasu do odlotu i trzeba się zbierać do wyjścia okazuje się,że jej 15 letnia córka Charlie zaginęła.Początkowo zdawało się,że to kaprys nastolatki,może ucieczka z domu,ale im dłużej nie dawała znaku życia,tym bardziej zaczął się pojawiać tytułowy strach.Policja w sposób opieszały i flegmatyczny podeszła do zgłoszonego zaginięcia,więc zdesperowana matka musiała działać sama żeby za wszelką cenę dowiedzieć się co się stało z jej córką.Myślę,że powieść sprawdzi się jako wciągające czytadło,spodoba się zwłaszcza kobietom,które same są matkami,bo pokazuje wielką determinację rodzicielki.Całkiem przyzwoita pozycja.

Matko, co za męczarnia..Kilkakrotnie mówiłam sobie,że odpuszczam, ale potem stwierdzałam, że nie, jednak musi się coś dziać w tej książce, ale niestety działała na mnie jak lek nasenny. Książka przegadana, zero jakiejś żwawszej akcji. Policja przedstawiona jak ostatni kretyni a Nina po prostu detektyw Columbo. Postacie zarysowane bardzo pobieżnie, wątki zaczęte, nie dokończone. Naprawdę, szkoda cennego czasu.

Nie trzeba być matką nastoletniej córki, żeby być pod wrażeniem tej książki i przeżyć bohaterki. Świetnie się czyta, polecam!

Książka posiada to wszystko co wielbiciele kryminałów lubią najbardziej, świetnie zbudowana akcja, narastające napięcie, dużo zagadek, i odkrywanie tajemnicy warstwa po warstwie. Czytając odczuwamy niepokój bohaterki, morderca pojawia się w tle subtelnie ale mamy okazję go poznać. A na końcu to co najlepsze- zaskoczenie, i narastające napięcie,tak że na ostatnich kilkudziesięciu stronach nie interesuje nas nic wokół tylko doczytać do zakończenia i dowiedzieć się kto i dlaczego. Pierwsza moja pozycja tego duetu autorskiego ale już wiem, że chętnie sięgnę po kolejne.

Jednym slowem, ta książka jest po prostu genialna ! Od samego początku wciąga, czyta sie łatwo, szybko i przede wszystkim chętnie. Od samego początku interesowaly mnie losy bohaterów, i mysl "co tak naprawde stalo się Charlie" Nie bede sie czepiac szczegolow, choc wkurzala mnie postawa policjantow... caloksztalt ksiazki jest naprawde pozytywny. Zaliczam te ksiazke do "ulubionych"Zdecydowanie mogę polecic. Chetnie siegne po wiecej książek Nicci French;)

Bardzo dobrze ukazany dramat matki. Książka tak wciąga,że czytając czuje się jakby czytelnik był tą postacią i przezywał emocje wraz z główną bohaterką. Przez szybki tempo akcji i wiele zagadek nie można się oderwać.

Bardzo dobrze się to czyta, polecam!

Bardzo dobrze się to czyta, polecam!

Dawno nie czytałam tak ciekawej i wciągającej książki

Dawno nie czytałam tak ciekawej i wciągającej książki

Dramat matki której nikt nie traktuje poważnie,odwaga i determinacja ,wysoka adrenalina zwyciężają w walce o odnalezienie i uratowanie córki

• Rok 2016
  • Literatura angielska