Bez śladu

2009-01-01
Data 1. wydania:
2007-01-01
Andrzej Leszczyński
ślad zniknięcie tajemnica rodzina sensacja obyczajowy psychologiczny wstrząsający

Historia wręcz niewiarygodna. Zaginęła cała rodzina oprócz kilkunastoletniej dziewczynki. Dla niej to ogromna trauma, cały czas pragnie dowiedzieć się, co się stało z jej rodziną? Po dwudziestu pięciu latach w końcu odnajduje prawdę. Pozostaje pytanie, czy było warto? Jak ujawnienie prawdy, wcale nie takie zaskakujące ile szokujące, wpłynie na dalsze życie głównej bohaterki? Powiedziałabym, że książka odrobinę przypomina prozę Cobena. Czyta się szybko i książka wciąga.

Ciekawa książka z zaskakującym zakończeniem, aczkolwiek nie pozostaje na długo w pamięci.

audio - rewelacyjny lektor Filip Kosior
Od pierwszych chwil wbija w fotel. Styl czytania jeszcze podbija to doznanie i trzyma mnie w napięciu do samego końca. Historia niesamowita, nie można się oderwać.
Polecam

audio - rewelacyjny lektor Filip Kosior
Polecam

Super! Bardzo przyjemnie spędzony czas.

Super! Bardzo przyjemnie spędzony czas.

bardzo fajna, mnóstwo zwrotów akcji i dobrze zbudowane napięcie
pełen relaks :)

bardzo fajna, mnóstwo zwrotów akcji i dobrze zbudowane napięcie
pełen relaks :)

Jest to thriller z gatunku obyczajowych, gdzie skupiamy się bardziej na relacjach pomiędzy poszczególnymi bohaterami niż na rozwiązywaniu zagadki. Pomimo to historia jest na tyle wciągają, że chcemy dowiedzieć się coś się wydarzyło.
Samo zakończenie jest trochę rozczarowujące i zbyt wcześnie na nie wpadłem, by uznać książkę za mocno zaskakującą.

Średnio wciągająca historyjka o kobiecie, która po 25 latach próbuje ustalić, co się stało z jej rodziną. Wyjaśnienie, dlaczego czekała tyle lat jest nieprzekonujące. Podobnie jak nieprzekonująca jest przyczyna zniknięcia rodziny. Na koniec okazuje się, że gdyby nie pewien tchórzliwy i wygodnicki facet wszyscy mogliby funkcjonować w zdrowszym układzie. Aż żal, że nie mogę podać więcej szczegółów dla uzasadnienia swojej oceny, ale wtedy to już z pewnością byłby spoiler.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Najgorszy thriller jaki w życiu czytałam. Intryga wydumana i kompletnie nierealna. Najgorszy jest język jakim została napisana, taki belfersko-dydaktyczno-poprawny, jakby pisała go nauczycielka nauczania początkowego. Nie polecam nawet jako odmóżdżacz na wakacje.

Bardzo dobra książka. Zakonczenie mnie zaskoczyło

Bardzo dobra książka. Zakonczenie mnie zaskoczyło

Historia od początku mnie zaciekawiła, ale jej bardzo powolny rozwój wydarzeń lekko nudził... i nie odczuwałam przez to pocżatkowo większych emocji z czytania czy wydarzeń. Ale bylam juz zaciekawiona na pewno. Zagadka była interesująca, i czytając dalej atmosfera ewidentnie gęstniała, i jak już porządnie się rozkręciło to wciągnęłam się totalnie i nie mogłam oderwać. Z rozwojem wydarzen zaczyna sie dużo dziać, robi się mega ciekawie, ksiazka jest fajnie skonstruowana i autor mial swietny pomysł. Dalsza akcja jest juz bardzo szybka. Po przeczytaniua calosci uwazam, ze bardzo mi sie podobała, i autor totalnie mnie zaskoczyl, nie spodziewalam sie takiego obrotu spraw. Zakonczenie wgniata w fotel.