Bez śladu

Data 1. wydania:
2007-01-01
Andrzej Leszczyński
Świat Książki
ślad zniknięcie tajemnica rodzina sensacja obyczajowy psychologiczny wstrząsający
No Time For Goodbye
kryminał, sensacja, thriller
Andrzej Leszczyński

Fajna historia. Może trochę nieprawdopodobna, ale książka naprawdę mi się podobała. Zakończenie oczywiście pozytywne :)

Bardzo prosty thriller z nieskomplikowaną wbrew pozorom fabułą - udało mi się odkryć winowajcę w połowie książki :) Przyjemna książka na kilka wieczorów, ale raczej nie zapamięta się jej na długo. Lubię czasem poczytać tego typu książki nie z punktu widzenia policji, ale zwykłych ludzi. Zobaczyć, jak wygląda zwykłe amerykańskie życie, które mimo wszystko przewija się w tle.

Świetnie napisana historia zniknięcia rodziny..po 25 latach wspomnienia wracają, czy tym razem uda się rozwiązać zagadke, która meczy główna bohaterke? Polecam, trzyma w napięciu I wywołuje ciarki.

Bardzo ciekawa pozycja. Według mnie Barclay napisał tę niesamowitą historię na tyle prawdopodobnie, że ma się wrażenie, że i nas może to w każdej chwili spotkać. Czytając ją czułam jakieś dziwne poddenerwowanie, jakby atmosfera książki aż z niej wychodziła i mnie otaczała. Ogólnie czyta się szybko i nie ma nudy- co chwilę się coś dzieje.

Mistrzostwo. Do końca trzyma w napięciu. A rozwiązanie całej sprawy jest niezwykle zaskakujące! Szczerze polecam

Książka ciekawa,dobrze się czyta. Główna bohaterka bywa chwilami denerwująca, ale można to zrozumieć wczuwając się w jej sytuację. Polecam miłośnikom powieści detektywistyczno- psychologicznych.

Bardzo ciekawy thriller . Pierwsza połowa książki słabo mnie wciągnęła , za dużo się tam nie działo czytałam ją bo byłam ciekawa co stoi za zniknięciem rodziny Cynthii miałam swoje przypuszczenia na ten temat i po prostu chciałam sprawdzi czy się sprawdzą i tak dobrnęłam do połowy powieści . Od drugiej połowy książki akcja ruszyła jak lawina , nawet na chwile nie mogłam się...

Niezły klimat, ciekawe aranżacje, dobre wykonanie.
Jednak zarówno główna oś fabuły jak i akcja w okolicach punktu kulminacyjnego nietrafiona, na siłę efektowna i mało realistyczna.
Mogło być lepiej, źle nie jest.

15-letnia Cynthia budzi się pewnego ranka i stwierdza, że rodzice i starszy brat zniknęli nocą bez śladu. Mija 25 lat od tej chwili a ją wciąż dręczą te same pytania. Czy zostali zamordowani? Jeśli tak dlaczego ją oszczędzono. Czy też postanowili ją porzucić, ale z jakiego powodu? Nie brak też głosów, które twierdzą, że to właśnie ona stoi za ich tajemniczy...

Cynthia, która po przebudzeniu odkrywa że cała rodzina znika w tajemniczych okolicznościach i nie zostaje po nich żaden ślad. Jest to wszystko bardzo dziwne, na początku pomyślałam sobie porwało ich UFO bo jak bez śladów to kto. W dalszych częściach jej ojciec zaczyna być bardzo tajemnicza postacią i wtedy też nasuwają się różne podejrzenia, ale niekoniecznie trafne. Cała...

Dyskusje

1 681