Zew krwi

literatura dziecięca
2000-01-01
8372201404
Inne

Pies Buck co jakiś czas wyrywa się do lasu.

“Zew krwi” Jacka Londona nie był moją lekturą. Po prostu nie ten rocznik, nie te lata. Czy ominęło mnie zatem coś niebywałego? Niebywałe jest to, że tak dużo o tej książce słyszałam, a dopiero teraz ją przeczytałam. Nie łudźmy się, nie da się przeczytać wszystkiego, co się chce w trakcie swojego krótkiego żywota. Natomiast łudziłam się, że książka mnie oczaruje. Ani mnie...

Sympatyczna, choć niełatwa i nieraz drastyczna psia przygoda osadzona w klimatycznej, zimowej Alasce. W sam raz do wchłonięcia w jeden dzień :)

Książka według mnie jest bardzo dobra. Pisana prostym językiem, przyjemnym do czytania, a także łatwym do zrozumienia. Pokazuje wybitną inteligencję psa oraz łatwe zaklimatyzowanie się do warunków w jakich on przebywa.

Klasyka! London - mistrz krótkiej formy w swoim arcydziele.
Filmowe adaptacje omijam szerokim łukiem bo jak oddać na ekranie co dzieje się w psiej głowie, a to jest jądrem tej książki. Wracam wielokrotnie, ale najlepiej gdy na zewnątrz wiatr i mróz.

Buck to przeszczęśliwy pies, pilnujący swego bogatego pana. Do czasu. Ze względu na swoją posturę, rasę i charakter zostaje porwany i sprzedany do ciągnięcia psich zaprzęgów przez zaśnieżone i oblodzone lasy Alaski. Buck musi walczyć o swoją pozycję w stadzie. Dowiaduje się, że nie wszyscy ludzie są dobrzy i nie każdemu zależy na dobru zwierząt.
Buck pod wpływem czasu i...

Sięgnęłam po książkę po tym jak w kinach pojawiła się najnowsza ekranizacja - chociaż, hm, nawet na niej nie byłam.
W każdym razie niezwykle spodobała mi się ta pozycja. Napisana z pomysłem, intrygująca, chwilami mroczna. Jednymi z momentów, które bardziej mi się podobały to te, w których Buck widział jaskiniowca. Na pewno nie były to wspomnienia, być może projekcja...

Zdecydowanie książka nie dla dzieci. Okładka sugeruje co innego. Takich krwawych opisów dawno nie widziałem. Przedstawienie dogłębnych psa instynktów w tej książce to coś niesamowitego. Polecam z całego serca.

Jest to opowieść o psie, który przeżywa wiele przygód na początku jako domowy pies w Santa Clara, ale z czasem staje się dziką bestią.

Na półkach: , , , ,

Bardzo się cieszę, że trafiłam na tą powieść. Mimo tego, że zaliczana do klasyki, że filmowana, że treść znana większości, dopiero teraz trafiła do mnie. I jakże mnie zachwyciła, jakże zauroczyła.
Poznałam bernardyna Bucka. Psa, który z natury winien być drapieżcą i łowcą, a jest... udomowionym psiakiem swych panów. Z pokolenia na pokolenie instynkty typowo zwierzęce...

Dyskusje

3 245