I tylko czarna ścieżka

Okładka książki I tylko czarna ścieżka
Åsa Larsson Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Rebeka Martinsson (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Rebeka Martinsson (tom 3)
Svart stig
Beata Walczak-Larsson
literatura szwedzka Rebeka Martinsson

Okładka książki Pax. Maran Ingela Korsell, Åsa Larsson
Ocena 0,0
Pax. Maran Ingela Korsell, Åsa...
Okładka książki Pax. Vitormen Ingela Korsell, Åsa Larsson
Ocena 0,0
Pax. Vitormen Ingela Korsell, Åsa...
Okładka książki Pax. Zaraza Ingela Korsell, Åsa Larsson
Ocena 8,1
Pax. Zaraza Ingela Korsell, Åsa...
Okładka książki Pax. Upiór Ingela Korsell, Åsa Larsson
Ocena 7,9
Pax. Upiór Ingela Korsell, Åsa...
Okładka książki Pax. Wodnik Ingela Korsell, Åsa Larsson
Ocena 8,3
Pax. Wodnik Ingela Korsell, Åsa...
Okładka książki Pax. Bjera Ingela Korsell, Åsa Larsson
Ocena 7,7
Pax. Bjera Ingela Korsell, Åsa...

więcej Więcej

Intryga z pozoru w przesadzonym, amerykańskim stylu, za to wykonanie jak najbardziej skandynawskie.

Brnęłam, brnęłam i nie dobrnęłam do końca. A pozostałe części mi się podobały. Nie ta karma, po prostu :)

Ta książka to przede wszystkim studium osobowości bohaterów. Świetnie zarysowane, wielowymiarowe postaci. Cała akcja i wątek kryminalny istnieją sobie gdzieś tam w tle i ma się wrażenie, że nie są aż tak ważne. I pomimo tego, czyta się to naprawdę dobrze. Znalazłoby się co prawda kilka mankamentów, ale ogólne wrażenie jest pozytywne.

To już trzecia część historii o Rebecce Martinsson, która po wydarzeniach z drugiego tomu kończy swoje leczenie psychiatryczne i postanawia na stałe zamieszkać w domku swojej babci w Kirunie. Rezygnuje z posady prawniczki w Stockholmie na rzecz pracy w prokuraturze i radzi sobie coraz lepiej w nowym-starym miejscu. Anna Maria, policjantka, z którą losy Rebecki się...

Powrót do czytania serii pani Larsson był dobrym pomysłem. Uwielbiam ten chłodny klimat w książce.
Inna Watrang zostaje zamordowana. Jej rodzina i kierujący firmą Mauri Kallis, w której pracowała coś ukrywają. Tymczasem Rebeka zostaje prokuratorką. Jak sobie poradzi w nowej roli po traumie z poprzednich części.
Odbywamy podróż w przeszłość nie tylko Rebeki, ale też Inny...

Jak dotąd najsłabsza książka z serii z Rebeką. Skomplikowane oszustwa gospodarcze i polityczne prowadzące do masakrycznych zbrodni. Jak ktoś lubi afery gospodarcze w tle to z pewnością jest to książka dla niego.

Póki co to najgorsza z książek Asy przeczytanych przeze mnie... Ciągnęła mi się strasznie. Tak naprawdę to zaczyna się coś dziać na ostatnich 100 stronach.. Dobrnęłam do końca z ciekawości. Szału nie ma jak dla mnie.

Czytałam, czytałam, czytałam i już nie pamiętam o czym to było. Znów mam wrażenie, że chodziło o ilość stron, nie o efekt. Nie wiem dlaczego tak wysokie oceny czegoś, co jeśli byłoby o połowę krótsze, byłoby o połowę lepsze.

O ja pierdykam, co za koszmar. Serio taka wysoka ocena? Ludzie - pozwólcie, że się z czegoś zwierzę. Przeczytałem w życiu KILKASET kryminałów i bez względu na to, jak źle by nie było, jeszcze nigdy nie odłożyłem książki przed końcem. Ta prawdopodobnie będzie miała zaszczyt być pierwszą, więc gratulacje, pani Larsson. Męczę się z tym łącznie już prawie rok, bo rzadko kiedy...

• 2013
  • 2014