O obrotach ciał niebieskich

Mikołaj Kopernik Wydawnictwo: Jirafa Roja Seria: Biblioteka Myśli Społecznej astronomia, astrofizyka
De revolutionibus orbium coelestium
2009-01-07
Jan Baranowski
Biblioteka Myśli Społecznej
astronomia dzieło przełom

Okładka książki Filozofia i myśl społeczna XVI wieku Anonim, Marcin Bielski, Szymon Budny, Adam Burski, Laurentius Corvinus, Leonard Coxe, Mikołaj Dłuski, Andrzej Frycz Modrzewski, Andrzej Gostyński, Adam Gosławski, Wawrzyniec Goślicki, Jakub Górski, Piotr Illicino, Stanisław Iłowski, Mikołaj Kopernik, Jerzy Libanus, Andrzej Patrycy Nidecki, Wojciech Nowopolczyk, Wojciech Oczko, Stanisław Orzechowski, Jakub Przyłuski, Andrzej Schoneus, Adam Schroeter, Jakub Siebeneicher, Piotr Skarga, Faust Socyn, Józef Struś, Lech Szczucki, Andronicus Tranquillus, Krzysztof Warszewicki, Andrzej Wolan, Stanisław Zaborowski, Adam z Bochynia, Andrzej Glaber z Kobylina, Szymon Marycjusz z Pilzna, Jan ze Trzciany
0,0
Filozofia i my... Anonim, Marcin Biel...
Okładka książki Wybór pism w przekładzie polskim Ludwik Antoni Birkenmajer, Mikołaj Kopernik
0,0
Wybór pism w p... Ludwik Antoni Birke...

Obowiązkowa lektura dla: fizyków, astronomów, polityków i księży. :-D

Mam wrażenie, że książka jest okrojona. Że brak jej tabel, rysunków, a może i niektórych tekstów. Czy mówię prawdę - oj chciałabym wiedzieć, bo ciężko stwierdzić, czy oryginalne "O obrotach..." też składało się na te kilkanaście stron.

Ta książka to hymn pochwalny dla logicznego myślenia. Cały wywód to logika, logika i jeszcze raz logika (plus wiele wieków obserwacji nieba).

Dyskusje

• Nauka
  • Renesans
  • O2 Popularnonaukowe
  • 2020
  • Kupić
  • Fizyka – naukowo

Dodaj cytat z książki O obrotach ciał niebieskich