O obrotach ciał niebieskich

Okładka książki O obrotach ciał niebieskich
Mikołaj Kopernik Wydawnictwo: Jirafa Roja Seria: Biblioteka Myśli Społecznej astronomia, astrofizyka
astronomia, astrofizyka
Biblioteka Myśli Społecznej
De revolutionibus orbium coelestium
Jirafa Roja
2009-01-07
2002-01-01
Jan Baranowski
astronomia dzieło przełom

Okładka książki Filozofia i myśl społeczna XVI wieku Anonim, Marcin Bielski, Szymon Budny, Adam Burski, Laurentius Corvinus, Leonard Coxe, Mikołaj Dłuski, Andrzej Frycz Modrzewski, Jakub Górski, Adam Gosławski, Wawrzyniec Goślicki, Andrzej Gostyński, Piotr Illicino, Stanisław Iłowski, Mikołaj Kopernik, Jerzy Libanus, Andrzej Patrycy Nidecki, Wojciech Nowopolczyk, Wojciech Oczko, Stanisław Orzechowski, Jakub Przyłuski, Andrzej Schoneus, Adam Schroeter, Jakub Siebeneicher, Piotr Skarga, Faust Socyn, Józef Struś, Lech Szczucki, Andronicus Tranquillus, Krzysztof Warszewicki, Andrzej Wolan, Stanisław Zaborowski, Adam z Bochynia, Andrzej Glaber z Kobylina, Szymon Marycjusz z Pilzna, Jan ze Trzciany
Ocena 0,0
Filozofia i my... Anonim, Marcin Biel...
Okładka książki Wybór pism w przekładzie polskim Ludwik Antoni Birkenmajer, Mikołaj Kopernik
Ocena 0,0
Wybór pism w p... Ludwik Antoni Birke...

Kopernik był kanonikiem, a sam przyjmował istnienie "sfer niebieskich" podobnie zresztą jak Pitagoras. Jego obliczenia nie było zgodne, ponieważ zakładał ruch kołowy orbit a nie eliptyczny.

Jednak jego legenda i estyma międzynarodowa, którą posiadał już prawdopodobnie za życia dają mi odwagę dać 10.

Obowiązkowa lektura dla: fizyków, astronomów, polityków i księży. :-D

Obowiązkowa lektura dla: fizyków, astronomów, polityków i księży. :-D

Mam wrażenie, że książka jest okrojona. Że brak jej tabel, rysunków, a może i niektórych tekstów. Czy mówię prawdę - oj chciałabym wiedzieć, bo ciężko stwierdzić, czy oryginalne "O obrotach..." też składało się na te kilkanaście stron.

Ta książka to hymn pochwalny dla logicznego myślenia. Cały wywód to logika, logika i jeszcze raz logika (plus wiele wieków obserwacji nieba).

Dodaj cytat z książki O obrotach ciał niebieskich