Mussolini

historia Włoch historia Europy faszyzm Włochy Mussolini
historia
83-05-11633-6
historia Włoch historia Europy faszyzm Włochy Mussolini

Jasne i zwięzłe przedstawienie działalności politycznej Mussoliniego z uwzględnieniem tła społeczno-historycznego. Miałam tylko nadzieję, że więcej miejsca będzie poświęcone jego życiu prywatnemu oraz analizie charakteru i osobowości.

Na plus indeks ważniejszych osób z krótkimi opisami, który pomaga połapać się w trakcie czytania. No i sporo kolorowych zdjęć.

PS. Mam...

Sprawny opis życia Mussoliniego. Jasno przedstawione mechanizmy dojścia do władzy, przerażająco podobne zachowania społeczne i polityczne do tego co obserwujemy dzisiaj.

Fajnie opisane dzieje Duce jak i rozwój faszyzmu i walka z nim. Polecam!

Jak na lekturę czytaną z przysłowiowego "musu" całkiem ciekawa, jasna i konkretna.

• Historia
  • Biografie, autobiografie
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • 2014
  • II wojna - ogółem