10 minut rowerem

Akapit Press
2011-09-23
2011-09-23
10 minut rowerem Ida Pierelotkin

Książka "10 minut rowerem" Idy Pierelotkin to książka lekka i przyjemna, bardziej skierowana do nastoletnich czytelników.
Historia, jak dla mnie, była dość banalna, jednakże stawała się bardziej interesująca przy końcowych rozdziałach.
Tak jak wspomniałam, książka bardziej przeznaczona dla młodzieży, która może wyciągnąć z lektury "coś" dla siebie :)

"10 minut rowerem" to kolejna przyjemna książka pani Pierelotkin. Czyta się ją w miarę szybko, ma świetny humor. Powieść opowiada o nastolatce, która chcąc uciec od jędzowatej przyjaciółki swojej mamy oraz upalnego lata w mieście, jedzie do swoich dwóch ciotek. Tam poznaje Kazka, który jest uważany za podrywacza. Książka warta przeczytania.

Na półkach: , , , , , ,

"10 minut rowerem" to moje drugie spotkanie z twórczością Idy Pierelotkin(wcześniej przeczytałam "Dwie połówki pomidora", do zapoznania się z którą również serdecznie zachęcam)i na pewno nie ostatnie! Czytając tę pozycję, bardzo miło spędzałam czas, ponieważ historia Karoliny Słomki niesamowicie wciąga. ;) Ta lektura opowiada o jej wakacyjnych perypetiach, gdy mieszkała z dwiema ciotkami. Sąsiadem dziewczyny był Straszny Kazek, którego charakteryzował jego urok osobisty. Miał opinię miejscowego podrywacza i rzeczywiście tak było. Oprócz Moni i Eweli pociągał także Karolinę oraz inne dziewczyny, ale o tym możecie się sami przekonać, jeśli zdecydujecie się na przeczytanie tej wakacyjnej powieści.
Przeczytałam ją właśnie w wakacje, co dodatkowo wpłynęło na moją pozytywną ocenę. Mogłam dzięki temu bardziej wczuć się w sytuację głównej bohaterki, więc uważam, że latem jest najlepszy czas na sięgnięcie po "10 minut rowerem". Oczywiście, zachęcam wszystkie nastolatki do jej przeczytania, bo naprawdę warto!

Bardzo fajna, lekka, plusem jest rozumna Karolina i zabawna Felicja, ale... miałam nadzieję, że Karo zostanie z Kazikiem a Romek ją zostawi...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka baaardzo mi się spodobała. Ciekawa, wakacyjna pozycja. Minęło już trochę czasu, gdy ją przeczytałam (planuję ją sobie troszkę odświeżyć),a dosyć dokładnie pamiętam historię Karoliny Słomki. Naprawdę gorąco polecam.

Podzczas czytania kisążka wywierała cudowne wrażenie.

Podzczas czytania kisążka wywierała cudowne wrażenie.

Lekka, przyjemna książka. Szybciutko się ją czyta, w dodatku akcja powieści strasznie wciąga. Może historia banalna, ale jest w niej coś interesującego, coś co nie pozwala się od niej oderwać. Na pewno będzie to nie pierwsza i nie ostatnia książka tej autorki, którą przeczytam. Gorąco polecam! :)

Książka nie najlepsza,ale miło się ją czytało.

Książka nie najlepsza,ale miło się ją czytało.

Nawet się poczułam jak na wakacjach :) Interesująca i lekka, a przede wszystkim polska literatura.

tyle wspomnień wiąże się z tą książką...

tyle wspomnień wiąże się z tą książką...

• 2015

Dodaj cytat z książki 10 minut rowerem