Anielski tort

Angel cake
literatura dziecięca
Emilia Kiereś
cathy cassidy dla młodzieży

Książka b. dobra dla młodszej grupy nastolatków, taka życiowa. Nie ma tam kto wie jakich życiowych sentencji ani nic z tych rzeczy. Właściwie nie sięgnęłabym po tę książkę, gdyby nie to, że ją wygrałam w konkursie i z nudów zaczęłam czytać. Przeczytałam w 1 dzień, dobrze się czytało. Akcja taka sobie, ale dla niezbyt wymagających czytelników w sam raz.
Przedział wiekowy...

Książka opowiada o Polce, która razem z rodzina przenosi się do Wielkiej Brytanii. Musi przyzwyczaić się do nowego środowiska, innych zwyczajów i nowych znajomych. Książka zdecydowanie dla osób 9-12 lat, ale polecam.

Książka nie szkodliwa, łatwo przysfajalna, "połknełam" ją w jeden dzień.

Nie pamiętam jej zbyt dobrze, bo czytałam ją grubo parę miesięcy temu. Wiem tylko, ze przypadła mi do gustu. No i brawa dla autorki, że występuje tam Polka Ania i do tego jako główna bohaterka! Polecam i to bardzo.

Czytając tę książkę, powróciłam do czasów podstawówki.
Banalna, ale przyjemna. Polecam młodym nastolatkom.

Książka ma duże litery i przejrzysty tekst, więc łatwo się ją czyta. Zawiera ona także prawdziwych, nastoletnich bohaterów, więc mocno do czytelników przemawia. Podoba mi się to, iż napisana jest o przeprowadzce z naszego rodzinnego kraju do Anglii. Jest tutaj zawarty problem finansowy rodziców, pierwsze miłości, zauroczenie, a także przyjaźń i wrogość. Pokazuje problem...

takie oooooooo

Ciekawy pomysl.

Autorka zadziwiła mnie tym, że chociaż kcja dzieje się Liverpoolu, to główna bohaterka Ania, jest z Polski. Opowiada o trudach przeprowadzki i zaklimatyzowaniu się w nowym miejscu, bez starych przyjaciół. Oryginalny pomysł na książkę, który bardzo mi się spodobał. Ogólnie książkę polecam.

Przede wszystkim zaskoczył mnie pomysł na tą książkę i główna bohaterka - Ania, z Polski ;)

Dyskusje

• Dobre
  • Mam..!
  • ♦ Biblioteczne ♦
  • Taktak
  • Anglia lub Ameryka
  • 2/10

Dodaj cytat z książki Anielski tort