Kup teraz - 13 ofert w cenie od 6.99 zł do 17.94 zł

Niechciana

Barbara Kosmowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Plus Minus 16 literatura dziecięca
Wydawnictwo Literatura
Barbara Kosmowska Niechciana wyd.Literatura Plus Minus 16
literatura dziecięca
Plus Minus 16
Barbara Kosmowska Niechciana wyd.Literatura Plus Minus 16

Kasia to zwykła szesnastolatka, jak każda dziewczyna w tym wieku ma swoje marzenia i plany. Nastolatka nie jest zbyt popularna, ale ma znajomych i przyjaciół, dość dobrze się uczy i bardzo lubi tańczyć. Dziewczyna nigdy zbyt dobrze nie dogadywała się z rodzicami, ale nie kłóci się z nimi.

Bohaterkę poznajemy w momencie, kiedy jej stosunkowo uporządkowany świat za chwilę...

Książka mówi o naprawdę trudnych rzeczach jednak moim zdaniem nie do końca dobrze udało się je oddać. Momentami książka mnie naprawdę nudziła, nie rozumiem też trochę wątków pobocznych, innych perspektyw niezbyt połączonych z główną fabułą. I okej gdyby były jakieś wyjątkowe ale to po prostu były niezbyt dobrze przedstawione historie z różnych nastoletnich żyć. Nie...

Trudny dla mnie temat, tym bardziej, że mam nastoletnich synów. Niestety nie udało mi się ich namówić do przeczytania tej książki.
Czytało mi się ciężko. Historia otworzyła mi oczy na niektóre możliwe wnioski z obserwacji otoczenia, jakie młodzi mogą wysuwać.
Zakończenie książki jest dla mnie niedopuszczalne, ale myślę, że młodzież powinna znać i taką możliwość.

"Niechciana" porusza trudny temat, jakim jest nastoletnia ciąża. Mnie książka nie porwała. Momentami była bardzo nudna.
Opowieść pisana z kilku perspektywy, a niektóre z nich w ogóle nie dotyczą fabuły.
Osobiście bym raczej nie poleciła tej książki.

Na półkach: , , , ,

Jest to książka kierowana do młodego odbiorcy, ale poruszająca dorosłe problemy. Temat niechcianej nastoletnie ciąży jest moim zdaniem na czasie chętnie wiec sięgnęłam po tą książkę.

Główna bohaterka to wydaje sie typowa nastolatka, ma swoje potrzeby, jest przy tym niedojrzała i nieodpowiedzialna. Przypadkowy romans skutkuje ciąża, na ktora nie jest gotowa ani ona ani...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moim zdaniem książka dosyć mocno słaba. Pokazuje historie, bodajże z 3 perspektyw, a każda gorsza od kolejnej.
Bohaterowie mało dojrzali, jak na swój wiek i na dodatek mocno niedoinformowani. No przepraszam bardzo, ale wydaje mi się, że w XXI wieku młodzież już wie, jak można zajść w ciążę.
Moim zdaniem książka słaba, jednak nie wszystkie tej autorki takie są.
Warto...

Ta książka niezwykle mnie poruszyła. Sądzę, że jest bardzo mądrą książką, choć spodziewałam się innego zakończenia. Niekiedy książka mnie nudziła. Jednakże polecam wszystkim nastolatkom!

Hmmm...coz można napisać książka w ogóle mnie nie porwala. Temat bardzo na czasie młode matki ale jak dla mnie w ogóle źle przedstawiona fabuła.

To trudna książka, nie wiem czy nie za trudna dla odbiorcy, o którym opowiada. Minusem jest dziwny język (nie wiem skąd się wziął autorce właśnie taki, nie spotkałam go w innych książkach, nie wiem, co to miało być - stylizacja? Odwzorowanie języka młodzieżowego z czasów młodości autorki?)
Plusem wpisy z forum - bardzo prawdziwe i bardzo typowe, zwłaszcza ten...

Kasia jest młodą gimnazjalistką, uczennicą szkoły tańca, starszą siostrą rozbrykanego malca i wnuczką kochających dziadków. Jednak z problemem, jaki po sobie zostawia obóz sportowy i chęć przeżycia "w końcu" pierwszego razu (bo przecież inne dziewczyny w klasie są już "po", a w Internecie pisze, że pierwszy raz jest bezpieczny), zostaje całkiem sama. Ojciec nieobecny...

• 2014
  • Z biblioteki