Zaplątani w miłość

2011-11-11
978-83-265-0156-2
Katarzyna Kolasa-Garibotto
miłość przyjaźń

Mel to siedemnastoletnia zwyczajna dziewczyna ma kilka tylko wątpliwości i przyjaciółkę swoją od serca Simonę.
Mel i Simona przyjaźnią się od zawsze, są prawdziwymi, szczerymi oddanymi przyjaciółkami, ale nie są do siebie w żaden sposób podobne, niczym się nie różnią od siebie, nie mają takiego toku myślenia,ale nie mogłyby bez siebie żyć i wytrzymać ani przez jeden dzień. W tym problem polega, że Mel jest również królową pszczół Queen Bee, autorką własnego bloga jest blogerką na,którym opisuje i przedstawia wszystkie swoje niepowodzenia miłosne i swoje rozczarowania.Nazwa sama mówi za siebie:Uwodzona i porzucona. Mel ma podwójną tożsamość, a nikt poza je kumpelą nie wie o tym.
Jest jeszcze jedna tajemnica,a tą tajemnica od, której bardzo zależy ta jej przyjaźń ma na imię Max. Jak pojawia się chłopak Max zaczyna się wszystko na raz komplikować. Jej podwójna osobowość nagle ma kryzys, a przyjaźń jej wisi na włosku. Musi zapobiec temu i uratować ją zanim straci najlepszego przyjaciela.

"Zaplątani w miłość" to ciepła, mądra, przyjemna książka,okładka straszna nie spodobała się mi, dobra fabuła,akcja szybko przyspiesza tempa....główna bohaterka Mel to pozytywne wrażenia wywarła na mnie to fajna, miła postać, a Simona to bardzo sympatyczna,prawdziwa przyjaciółka na,którą zawsze może liczyć Mel, są dla siebie jak siostry obie świetnie się dogadują i rozumieją. Za to Max to super chłopak, od razu polubiłam go.
Chociaż to młodzieżowa książka to dobrze, przyjemnie się mi czytało..przeżywałam niezwykłe, ciekawe przygody, przeżycia i niepowodzenia razem z główną bohaterką utożsamiłam się z nią.
Wciągająca historia nastoletniej Mel bardzo mi się spodobała jak i książka, którą pochłonęłam szybko miły wieczór spędziłam przy książce coś takiego przyjemnego,lekkiego lubię czasem przeczytać dla zrelaksowania.

Wartościowa opowieść o sile przyjaźni, która potrafi przetrwać nawet największe życiowe zawirowania.
Faktem jest, iż książka nie dość, że zawiera wiele błędów stylistycznych, logicznych czy interpunkcyjnych, to jeszcze tłumaczenie (po korekcie!) obfituje w zajączki w rodzaju "do koła", "tym czasem" lub "na ościerz". Jednak, jeśli wobec owych niedogodności okaże się nieco tolerancji, wówczas otrzyma się mądrą powieść o poszanowaniu wartości i problemach związanych z miłością. Historia Mel, Simony, Maksa, Fabrizia i Roberta - choć na początku nudna - z czasem bardzo mnie zainteresowała. Niech więc stosunkowo wysoka ocena ode mnie będzie dowodem na to, że niekiedy z chwilami koszmarnie zedytowanego tekstu da się wyciągnąć coś wyjątkowego. ;)

Nagromadzenie postaci, brak ciągu przyczynowo-skutkowego, oraz bezbarwnych chłopaków- to wszystko znajdziecie w ''Zaplątani w miłość''!
Ale zacznijmy od początku. Okładka, moim zdaniem, jest tragiczna. Serduszka, jakieś spreje, ogólnie tandeta. Tytuł? Dość trafny. Bohaterowie tak pogubili się w miłości, że przysporzyło im to wiele kłopotów. A odnośnie bohaterów...Główna bohaterka Mel jest jasno przedstawiona. To odważna, dowcipna, roztrzepana, wrażliwa nastolatka, która czeka na wielką miłość jednak wyśmiewa chłopców na każdym kroku. Ma najbliższą przyjaciółkę- Simonę, która jest nieśmiała, ale odpowiedzialna i delikatna. Simona znajduje sobie pierwszego chłopaka Maxa, w którym zakochuje się Mel...Postacie chłopców są bezbarwne i nudne. Nie odznaczają się jakoś, nie zapadają w pamięć.
Książka ma kilka plusów, ale więcej minusów.
Nie polecam

Liczba stron: 192
Bardzo ciekawa książka,lecz typowo dla wieku 15+ :)
Opowiada o prawdziwej przyjaźni i pierwszych miłościach,chłopakach,które niestety często są powodem kłótni przyjaciółek.Okazało się,że główna bohaterka,prowadzi własnego bloga,który bardzo mnie zaciekawił,ponieważ ja też chciałabym miec własnego bloga:) Fajne były rozmowy z Facebooka oraz meile przedstawione w książce. A główne pytanie to: Miłośc czy przyjaciele? Przeczytajcie i sami zobaczcie co wybrały Simona i Mel- gorąco polecam:)

Liczba stron: 192
Bardzo ciekawa książka,lecz typowo dla wieku 15+ :)

Książka napisana prostym, łatwym, młodzieżowym językiem, czyta się ją dobrze. Polecam.

Cóż wydaję mi się iż na tą książkę byłam już nie co za stara hi hi idealna pozycja młodzieżowa ;)
Ciekawi mnie tylko los tych przyjaciółek no bo w końcu nie wiadomo czy się pogodziły....

Bardzo ciekawa książka! Polecam, choć nie spodobał mi się koniec;(

Bardzo ciekawa książka! Polecam, choć nie spodobał mi się koniec;(

Krótko i na temat. Dobra książka ale nie ma szału.

Krótko i na temat. Dobra książka ale nie ma szału.

Przyjemna powieść rozgrywająca się w Rzymie. Czytałam dwukrotnie, mam ochotę na trzeci raz ;)

Czytałam trzy razy i za każdym z nich towarzyszą mi te same uczucia i przemyślenia co za pierwszym razem. Krótka, ale przyjemna historia o przyjaźni, miłości, zdradzie i smutku. Polecam do przeczytania.

• Mam w domku :>
  • Must read <3