Federico Moccia Wydawnictwo: Muza literatura dziecięca
978-83-7495-786-1
Karolina Stańczyk, Anna Niewęgłowska
powieść młodzieżowa literatura włoska

Hmm...
Książka, którą zaczęłam czytać, ale nie skończyłam, bo się zaczęłam ją męczyć. A książka którą chce przeczytać w swoim czasie wolnym powinna być według mnie taka, która pochłania cię od samego początku, a ta taka nie była. Książka od samego początku pokazuje, że 14 letnia dziewczyna będzie uprawiała sex i się tym ekscytuje... no dobra każdy ma swoje upodobania (...

Carolina ma prawie czternaście lat. Jest wyjątkowa, jak wiele dziewczyn w jej wieku. To magiczny okres. Są przyjaciółki, z którymi dzieli się dni i sekrety. Są pierwsze pocałunki skradzione w cieniu klatki schodowej. Jest szkoła, są żarty pod adresem nauczycieli i przygotowania do egzaminów. Jest cudowna babcia i superbrat, który pomaga jej marzyć. A miłość? Czy ma oblicze...

Przeczytana bardzo dawno temu, w latach nastoletnich i wtedy była to dla mnie świetna książka. Tematyka i styl typowo młodzieżowy.

Historia Caroliny pokazuje buntowniczy świat młodości. Pierwsze miłości, rywalizacja, kłamstwa, chęć podobania się i bycia popularnym. Do tego niezwykły sposób budowania scen przez autora, zupełnie, jakby czytało się scenariusz filmu.

Bardzo dobra książka!
Polecam! :-)

Okropna książka, przynajmniej dla mnie.Nie był to dobry wybór na pierwszą książkę tego autora, ponieważ zastanawiam się, czy sięgnąć po kolejną.
Rozumiem, Włochy, inny klimat, inna kultura i ja nie w tym już wieku (różnica pokoleń i takie tam bzdety) ;)

Amore 14 to powieść szkodliwa, a autor chyba od dawna nie miał nic wspólnego z nastolatkami... Jedynym problemem 14-letniej dziewczynki jest to, że nie wie, jak zaspokoić seksualnie swojego (jeszcze nie) chłopaka. Okropny styl pisania F. Mocci, wulgaryzmy, słabo wykreowani bohaterowie - tego było dla mnie za wiele. W kilku momentach czułam się zniesmaczona i zażenowana,...

Szalone imprezy pełne alkoholu, co chwilę inny chłopak i potajemne wypady na koncert do innego miasta, witajcie w świecie Caroliny. I wszystko byłoby okej gdyby nie fakt, że Carolina ma 13 lat. Chociaż próbuje być dorosła jest potwornie infantylna, naiwna i miejscami zwyczajnie głupia. Dawno nie zetknęłam się z tak irytującą główną bohaterką.
Sama fabuła miała potencjał...

ledwo dobrnęłam do końca. książka nie wiem nawet czy nadaje się dla nastolatek. beznadziejnie pusta.

Dobra fabuła i jak zawsze Fredrico Moccia napisał wspaniałą historie miłosną.

Dyskusje

1 292