Medytuj, a będzie Ci dane

Okładka książki Medytuj, a będzie Ci dane Esther Hicks, Jerry Hicks
Okładka książki Medytuj, a będzie Ci dane
Esther HicksJerry Hicks Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Getting Into The Vortex: Guided Meditations CD and User Guide
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2011-01-01
2011-01-01
Ryszard Oślizło
medytacje marzenia prawo przyciągania

Okładka książki Sara. Księga pierwsza Esther Hicks, Jerry Hicks
Sara. Księga p... Esther Hicks, Jerry...
Okładka książki Miłość i prawo przyciągania. Jak przyciągać idealne związki Esther Hicks, Jerry Hicks
Miłość i prawo... Esther Hicks, Jerry...
Okładka książki Pieniądze i prawo przyciągania. Nauka przyciągania dobrobytu, zdrowia i szczęścia Esther Hicks, Jerry Hicks
Pieniądze i pr... Esther Hicks, Jerry...
Okładka książki Zrealizuj swoje marzenia Esther Hicks, Jerry Hicks
Zrealizuj swoj... Esther Hicks, Jerry...

Z medytacją mam problem, cięzko mi się skupić. Książka jest ciekawa, czyta się ją super

„Życie powinno sprawiać ci przyjemność, a twoim przeznaczeniem jest spełnianie marzeń. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego, niż celowe dostrojenie się do tego, o czym marzyłeś”

Czym jest medytacja?
Wg Cioci wikipedii to praktyki mające na celu samoudoskonalenie, a wg autorów to niezawodny sposób na osiągnięcia poczucia samospełnienia, obfitości finansowej, fizycznego dobrostanu oraz harmonijnych relacji międzyludzkich - wystarczy, że poświęcimy na medytację 15 minut dziennie.
Tyle wystarczy, żeby odmienić swoje życie. Ale czy to na pewno działa?

Esther i Jerry Hicks..
Nie jest to moje spotkanie z nimi, dlatego wiedziałam już mniej więcej czego się spodziewać.Znacie książkę "Sekret"? Mowa w niej o Prawie Przyciągania i o tym, jak to wpływa na nasze życie. To oni - amerykańscy pisarze, odkryli Prawo Przyciągania. Są bestsellerowymi! autorami New York Timesa. Sprzedali już miliony publikacji i płyt DVD. Tym razem przygotowali dla nas coś, co powinno wciągnąć nas w Wir spełniający marzenia.

Medytacja..
Zawsze mnie fascynowała, ale jeszcze bardziej ludzie, którzy medytują. Wcześniej było to dla mnie dziwne i nie do wykonania, żeby ktoś czerpał korzyści z tego, że siedzi i skupia się na swoim oddechu.

Dla większości z nas to pewnie wydaje się być nudne i nieciekawe.. A wcale takie nie jest! Na początku nie miałam możliwości odtwarzania płyty, dlatego przez miesiąc medytowałam z własną muzyką, ale tylko przez 5-10 minut dziennie (głównie przez brak czasu),i nie zawsze mi się to udawało.

Potem znalazłam sposób, by zacząć medytować z płytą.. I ten pierwszy sposób bardziej mi się podobał. Z własną muzyką moja wyobraźnia działała tak, jak nigdy wcześniej i dodatkowo się przy tym relaksowałam i wyciszałam.

Płyta, dołączona do książki..
Albo mi się wydawało, albo lektorka czytała tylko to, co znajdowało się na początku każdego rozdziału. Bardziej podobałoby mi się, gdyby dodano coś więcej, np. przynajmniej trochę muzyki relaksacyjnej, albo cokolwiek. Ktoś, kto odtwarza płytę po raz pierwszy może szybko znudzić się wstępem, bo wiecznie on trwa, aż zaczną się.. uwaga.. sucho przeczytane początku rozdziałów + trochę czasu, by pooddychać w spokoju i ciszy. Super.

Czy jest warta polecenia?
Nie polecam ją ale też i nie odradzam. Tak jak wspomniałam wyżej - płyta składa się tylko wiadomo z czego, co mi się nie podobało. Książka sama w sobie nie jest zła, wszystko traktowałam jako ciekawostki, o których warto pamiętać, ale nie trzeba.

Przez ok 10 tygodni medytacji (3-7 razy w tygodniu) mogę stwierdzić, że jestem spokojniejsza tak samo jak mój oddech, serce nie wali mi już jak szalone, lepiej się czuję, niestety mój problem z psychiką dalej we mnie siedzi i nie jestem w stanie w pełni siebie zaakceptować. Jeśli chodzi o relacje międzyludzkie, to jest odrobinę lepiej, moja aspołeczność się ograniczyła w pewnym stopniu.

Wszystko układa się w całkiem niezłą całość, godną oceny 7+/10. Na temat medytacji zamierzam jeszcze poczytać i starać się medytować kilka razy w tygodniu. Może następnym razem to przyniesie większe efekty?

Czym jest medytacja?

Esther i Jerry Hicks to amerykańscy odkrywcy Prawa Przyciągania oraz bestsellerowi autorzy New York Timesa. Sprzedali dotychczas miliony publikacji i płyt DVD. Ich dzieła zostały niekwestionowanymi hitami w wielu krajach. „Medytuj, a będzie Ci dane” to ich pierwsza na polskim rynku książka zawierająca medytacje zsynchronizowane z najpotężniejszym prawem we wszechświecie – Prawem Przyciągania.

„Medytuj, a będzie Ci dane” to książka, która już jakieś czas temu przykuła mój wzrok. Szukałam jakiegoś ciekawego podręcznika, który pomógłby mi zagłębić się w zagadnienie medytacji, intrygujące mnie od jakiegoś czasu. Wybór padł na tę lekturę z wielu powodów. Z początku mój wzrok przykuła prześliczna, klimatyczna okładka, której - jako, że jestem wzrokowcem - nie mogłam się oprzeć. Następnie rzuciłam okiem na pewne zdanie na niej zamieszczone, które przedstawiło tę książkę jako Podręcznik i audiobook do realizacji marzeń. Wiedziałam wcześniej, że dzięki medytacji można się wyciszyć i uspokoić, ale spełniać marzenia? To było dla mnie coś nowego. Zaciekawiło mnie to na tyle, że postanowiłam książkę przeczytać.

„Medytuj, a będzie Ci dane” to książka o wymiarach mniejszych niż standardowa lektura, kształtem przypominająca kwadrat. Dzięki temu fantastycznie nadaje się do noszenia nawet w tych najmniejszych torebkach. Wydana jest pięknie, jak zresztą większość pozycji wydawnictwa Studio Astropsychologii. Wnętrze świetnie komponuje się z okładką. Czcionka użyta w tekście także jest koloru fioletowego, podobnie jak śliczne zdobienia w rogach stron. Na samym końcu znajduje się płytka z nagraniami audio, pomagająca w medytacjach.

Całość podzielona jest na cztery rozdziały dotyczące medytacji - Ogólny Dobrostan, Obfitość finansowa, Fizyczny Dobrostan i Relacje - oraz Wprowadzenie, pomagające w przygotowaniu się do rozpoczęcia nauki. W poszczególnych działach dowiadujemy się jak prawidłowo oddychać, skupiać się wyłącznie na naszym oddechu, a także jak osiągnąć zamierzone cele, czy też jak spełniać nasze marzenia. Autorzy przyjmują, że ważniejsze od naszej pracy i poświęcenia, jest odpowiednie nastawienie.

Książka jest dość ciekawym poradnikiem, choć nie każdemu się spodoba. Jest stosunkowo krótka, bo zawiera lekko ponad sto pięćdziesiąt stron, jednak dość często się przy niej nudziłam. Język jakim posługują się autorzy jest w miarę prosty w odbiorze, aczkolwiek miejscami pojawiają się niewytłumaczone zagadnienia, które wprowadzają lekki zamęt. Dużo bardziej spodobała mi się płytka dołączona do książki - o wiele więcej z niej zrozumiałam i łatwiej było mi nauczyć się prawidłowego oddechu. Brakło mi tutaj jakiejś relaksacyjnej muzyki czy odgłosów, które pomagałyby się wyciszyć i skoncentrować, jednak mimo tego, audiobook jest całkiem przyjemny.

„Medytuj, a będzie Ci dane” jest pozycją wartą uwagi, jednak z pewnością nie zalicza się do najlepszych traktujących o medytacji. Płyta z nagraniami zdecydowanie ratuje tę książkę - pozwoliła mi się odprężyć i wyciszyć po męczących dniach w szkole. Medytacja to naprawdę świetna rzecz, także na pewno jeszcze rozejrzę się za innymi książkami tego typu.

[http://moja-biblioteczka-angela.blogspot.com/]

Na pewno większość z was słyszała o książce Rhondy Byrne „Sekret”. Jej idea prawa przyciągania to już chyba kultowa, rewolucyjna teza, która porwała miliony ludzi na całym świecie. Mało osób jednak wie, że autorka swoje twierdzenia oparła w dużej mierze na naukach małżeństwa Esther i Jerry’ego Hicksów. Tak naprawdę to właśnie oni zapoczątkowali nową erę stwarzania poprzez myślenie. Biorąc do ręki jedną z ich książek, byłam ciekawa co mają mi do przekazania i jaka będzie forma tego przekazu.

Esther i Jerry Hicks to jak napisałam wyżej autorzy Prawa Przyciągania. Od ponad dwudziestu lat prowadzą warsztaty dotyczące tej tematyki. Ich działalność rozpoczęła się w 1986 r., gdy swoimi przemyśleniami zaczęli dzielić się z innymi ludźmi. Obecnie prowadzą centrum konferencyjne w Teksasie, rocznie odwiedzają około 50 miast na całym świecie, prowadzą również interaktywne warsztaty. Autorzy są twórcami ponad 800 książek, płyt CD i DVD czy kaset.

Jak sama nazwa wskazuje, poradnik Hicksów skupia się na medytacji jako drogi do osiągnięcia wielu sukcesów w życiu. Podręcznik składa się z Przedmowy, Wprowadzenia oraz to co nas najbardziej interesuje czyli czterech rozdziałów dotyczących medytacji. Autorzy skupiają się na medytacji dotyczącej ogólnego dobrostanu, obfitości finansowej, fizycznego dobrostanu oraz relacji. Wszystkie te medytacje powiązane są z Prawem Przyciągania. Główna teza poradnika opiera się na medytowaniu nie dłuższym niż 15 minut dziennie, dzięki czemu otrzymamy spełnienie wszystkich naszych pragnień. Medytacja i odpowiednie oddychanie mają ułatwić nam wkroczenie w tzw.: Wir czyli Wibracyjną Rzeczywistość. Do poradnika została dołączona także płyta CD, która zawiera audiobook. Jest to dogodna forma dla osób, które wolą posłuchać co autorzy chcą nam powiedzieć niż czytać wersję książkową.

Poradnik ten na pewno nie jest dla osób, które nigdy nie słyszały o rewolucyjnym już Prawie Przyciągania. Mimo tego, że rady jakie przekazują nam Hicksowie są podane w prosty i przejrzysty sposób, bez podstawowej wiedzy na temat tego prawa, można czasami się pogubić. Jestem mile zaskoczona tym, że można połączyć medytację z urzeczywistnieniem własnych pragnień. Do tej pory medytacja była dla mnie wyłącznie kwestią duchowości. Tutaj została przedstawiona jako środek do spełniania życiowych celów i marzeń. Podoba mi się również wydanie książkowe i jego szata graficzna. Na wszystkich rogach stron możemy znaleźć fioletowe ornamenty. Natomiast numery stron i cytaty na początku każdego podrozdziału otoczone są pięknymi, fioletowymi zawijasami.

Rozczarowałam się trochę do narzędzia jakim jest audiobook. Głosy lektorów nie były zbytnio przekonujące. Poza tym zabrakło mi muzyki relaksacyjnej. Bez tego był to tylko suchy tekst. Uważam, że muzyka ta powinna się znaleźć na płycie, tym bardziej, że w książce autorzy często podkreślali, że 15 minutową medytację najlepiej wykonywać wraz z odpowiednim podkładem muzycznym.

Wraz z podręcznikiem otrzymałam również „Karty Proś a Będzie Ci Dane” autorstwa małżeństwa Hicksów. Karty te mają za zadanie przyswojenie sobie zasad Prawa Przyciągania. Jest to talia 60 kart, o wymiarach 100 x 140 mm. Każda karta jest dwustronna. Na jednej stronie znajduje się ilustracja wraz z konkretnym przesłaniem, na drugiej zaś szersze rozwinięcie tej myśli (około trzy zdania). Każdy obrazek z całej talii jest na swój sposób piękny, mimo tego, że ilustracje te są wykonane ręką amatora, może dziecka. Szata graficzna jest odpowiednio dostosowana do każdej myśli. Jedyne co mnie irytuje to brak instrukcji i trudność w przetasowywaniu kart. Ponieważ nie znalazłam żadnych wskazówek jak tych kart używać, opracowałam sobie własną strategię. Zadaje sobie jedno pytanie dziennie i wybieram losowo kartę. Jeśli ktoś nie wierzy, że te karty mogą w czymś pomóc, wybieranie losowo kart może być po prostu dobrą zabawą. Na pewno taka zabawa nastraja pozytywnie i w niczym wam nie szkodzi.

Dzisiaj wylosowałam kartę z przesłaniem: „Nigdy nie przestanę być… lub marzyć”. Jakie było moje pytanie? Tego wam nie powiem :)

Poradnik „Medytuj a będzie Ci dane” polecam jedynie osobom, które wiedzą już coś na temat Prawa Przyciągania i przede wszystkim wierzą, że jesteśmy w stanie uzyskać wszystko poprzez odpowiednie nastawienie. Polecam go również czytelnikom, którzy medytują i chcą na własnej skórze przekonać się, co medytacja ma wspólnego z tym prawem. Na pewno nie jest to poradnik dla sceptyków. Jeśli chodzi o karty, to myślę, że każdy tutaj znajdzie coś ciekawego dla siebie. Albo dobrą zabawę albo wiarę w moc własnych myśli. Zarówno karty jak i poradnik są uniwersalne, warto z nich korzystać systematycznie, przez dłuższy okres swojego życia. Wszystko przecież zależy od nas samych :)

To działa 😁

To działa 😁