Duchy pośród nas: odkrywając prawdę o tamtym świecie

Okładka książki Duchy pośród nas: odkrywając prawdę o tamtym świecie James van Praagh
Okładka książki Duchy pośród nas: odkrywając prawdę o tamtym świecie
James van Praagh Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Ghosts Among Us: Uncovering the Truth About the Other Side
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2010-01-01
2010-01-01
978-83-7377-385-1
Adam Ćwikła
duchy paranormalne

Duchy tak jak i magia to temat dla mnie bardzo bliski. Zjawiska paranormalne to dziedzina w której siedzę od niepamiętnych czasów, więc i lektury z tej dziedziny nie są mi obce. Sięgając po "Duchy pośród nas" nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Zaskoczenie było nie małe, gdy czytając książkę nie raz miałam dreszcze na skórze.

Historia opowiedziana, czy inaczej - przedstawiona przez James'a Van Pragh'a to inny świat w jakim nikt z nas jeszcze nie był. Autor w 11 rozdziałach ukazuje nam rąbek swojej tajemnicy - ogromna wiedza o duchach nie wzięła się znikąd. Doświadczył wszystkiego na własnej skórze. Zresztą nie tylko on. Genezą całej książki jest ukazanie duchów jako części naszego i tamtego świata. Skąd się wzięły? Dlaczego powracają, straszą i nawiedzają? Czy można się ich pozbyć? Wszystkie odpowiedzi na te, jak i inne nurtujące nas pytania, stara się rozwinąć właśnie James. I powiem szczerze, świetnie mu się to udało. Cała książka przyprawia o dreszcze i niezłe ciarki. A to dopiero początek.

Nigdy specjalnie nie bałam się duchów. W mojej wyobraźni to latające prześcieradła, bądź przyjazne istotki jak z bajek typu Casper. Cóż, dopiero po tej książce moje spojrzenie na nie całkiem uległo zmianie. Duchy - paranormalne zjawisko, stworzenia które kiedyś były ludźmi i osobami - wcale nie musza zakończyć swojej działalności na ziemi w czasie przejścia na tamten świat. Wręcz przeciwnie - mogą powracać i budzić w nas strach, lęk i ciekawość jeszcze przez bardzo, bardzo długi czas po śmierci.

Nie chcę zdradzać zbyt wiele, nie mogłabym. Tą książkę trzeba przeczytać samemu i odkryć jej tajemnice na własnej skórze. Pragh pisze bardzo zwięźle, prosto i lekko - styl pisarki jak najbardziej przypada do gustu, a zrozumiały i współczesny język w jakim tworzy sprawia, że książkę czyta się bardzo szybki i bardzo przyjemnie. Piękna oprawa graficzna - świetnie dobrane kolory, bezbłędne wydanie - jeszcze bardziej zachęcają po sięgnięcie.

Tak jak i w poprzedniej pozycji tak i tutaj mówię - koniecznie przeczytajcie. Rzadko kiedy zdarza się książka tak świetnie skrojona, która ukazuje nam czyste życie i śmierć - bez przerysowań czy niedomówień. Ja z pewnością sięgnę jeszcze nie po jedną książkę tego autora, gdyż od samego początku podbił moje serce. Zachęcam was do przeczytania, bo jestem pewna, że zrobi na was niemałe wrażenie - tak jak zrobił na mnie.

Ocena: 5/6
larysa-recenzuje.blogspot.com

Historia opowiedziana, czy inaczej -...

Z czym kojarzą nam się duchy? Z istotami pozaziemskimi? Z strasznymi demonami? A może ze złem czyhającym na nas za rogiem? Cokolwiek myślimy na ten temat, znany i doceniany człowiek ze świata mediów - James Van Praagh - rozwieje nasze wyobrażenia.

James Van Praagh uznawany jest za jednego z najlepszych współczesnych mediów na całym świecie. Cieszy się wielką popularnością jako mówca, wykładowca, pisarz, a także jako osoba o wybitnych zdolnościach parapsychologicznych. Na swoim koncie ma sporo książek poświęconych zjawiskom paranormalnym, które zajmują czołowe miejsca na liście bestsellerów New York Times'a. Część z nich zyskała wielką popularność i została przetłumaczona na dwadzieścia pięć języków w trzydziestu krajach! Nakładem wydawnictwa Studio Astropsychologii ukazała się książka pt. "Niedokończone sprawy".

Właściwie jaki temat porusza Van Praagh w swojej książce? Patrząc na tytuł można rzec, że mowa będzie o duchach. Ale czy to wszystko? Autor przede wszystkim wyjaśnia nam istotę tego zjawiska, a także jego znaczenie. Dodatkowo ukazuje nam te stworzenia z zupełnie innej strony - nie jako coś, przed czym powinniśmy drżeć z przerażenia, lecz takie, które powinniśmy zaakceptować i doceniać, że pojawiają się w naszym życiu.

Pierwsze rozdziały książki to nic innego, jak opis dzieciństwa Jamesa i pierwsze kontakty z innym światem. Jako małe dziecko, leżąc w łóżku, doświadczył odwiedzin jednej takiej istoty. Najpierw zaczął dostrzegać kolorowe poświaty, które z czasem zaczęły przeobrażać się w wyraźną postać otoczoną jasną poświatą. Człowiek ten nie czuł strachu, lecz fascynację. Coś go ciągnęło do tej postaci, zwłaszcza, że wydała mu się znajoma. Kolejne rozdziały poświęcone są sprawie tak mało poruszanej, a mianowicie śmierć kliniczna. Wielu ludzi uważa to za wymysł ludzi chorych psychicznie, którzy zapadli w śpiączkę. Co to właściwie jest? Owe zagadnienie szczegółowo zostało przedstawione w powyższej pozycji. W jaki sposób? James Van Praagh na własnej skórze doświadczył tego "zjawiska" i opisuje je w swojej książce. Przytacza również historie ludzi podobnych do niego.

James w swoim niewielkim dziele, bo liczącym zaledwie 242 strony, zawarł wiele interesujących tematów, stwierdzeń. Najbardziej zaintrygowały mnie sprawy typowo duchowe, jeżeli mogę to tak nazwać. Autor przedstawił nam duchy jako istoty dobre, które wiele czują. Według jednego z najlepszych mediów, duchy często uczestniczą we własnych pogrzebach. W rozdziale "Duchy dla początkujących" autor przytacza swoje własne historie ze spotkań z duchami, które zostały na ziemi. Takie istoty nazywa upiorami, ponieważ zbyt przywiązane do pewnych przedmiotów lub osób, zostają przy nich i często mają na nich zły wpływ. Nie oznacza to jednak, że każdy duch jest zły. Tak jak ludzie są dobrzy i źli, tak samo duchy.

W książce "Duchy pośród nas. Odkrywając prawdę o tamtym świecie" można znaleźć wiele przydatnych informacji. Osobiście nie interesuję się zjawiskami paranormalnymi aż tak bardzo i często traktuję je z przymrużeniem oka, więc trudno jest mi ocenić pozycję Jamesa. Nie wiem ile prawdy a ile fikcji zawarł w swojej książce autor, ale muszę przyznać, że całość wypadła wspaniale. Polecam każdemu, kto interesuje się zjawiskami paranormalnymi, bądź jest nękany przez duchy.

Kim są duchy? Jakie mamy o nich wyobrażenie?
Pewnie takie ja w horrorach. Straszne, upiorne demony, które są po to , aby uprzykrzyć nam życie. Pan Van Praagh napisał tą książkę, aby obalić mity, które pojawiły się wspołeczeństwie .
Ludzie bardzo sceptycznie i wrogo podchodzą do tematu istot poza ziemskich. Czego nie rozumiem, a wręcz nie lubię. Bo przecież nie można wypowiadać się na temat o którym nie wie się nic. Warto otwierać się na nową tematykę. Pan James obala wszystkie mity. Wyjaśnia nam terminy takie ja medium, co to tabliczka Oquija albo jak ważną rolę odgrywa dla nas miłość. Role i to zręcznie i na temat.
Czytelnik wie, że osoba pisząca posiada wiedzę na temat duchów. Wykonuję to z niezwykłym humorem. W książce zawarte są, również przykłady klientów autora o raz uczestników sesji pery mistycznych. Polecam książkę wszystkim osobą, które interesują się istotami poza ziemskich oraz zjawiskami nie z tego świta.

Kim są duchy? Jakie mamy o nich wyobrażenie?

Duchy pośród nas... Czy nie brzmi to niepokojąco? Czy duchy nie kojarzą się nam z czymś przerażającym? Czymś, co sprawia, że na ciele pojawia nam się gęsia skórka, a włosy stają dęba? Po lekturze książki Jamesa Van Praagha z pewnością każdy porzuci to wyobrażenie.
Książka ,,Duchy pośród nas: odkrywając prawdę o tamtym świecie" to moje drugie spotkanie z Jamesem Van Praagh w ciągu ostatnich kilku dni. I tym razem jest to spotkanie udane, choć nieco inne, niż poprzednie.
Na początku książki Van Praagh porusza kwestie swojego dzieciństwa i tego, jak to się stało, że zaczął kontaktować się z duchami i stał się medium. Następnie dotyka bardzo interesującego tematu śmierci klinicznej. Opisuje, opierając się na relacjach wielu ludzi, co dzieje się z osobą, która doświadcza tego „zjawiska” (trudno mi nazwać to w inny sposób). Co ciekawe, jak sam twierdzi, doświadczył go na własnej skórze. Kilka stron później przechodzi do kwestii poświęconym duchom i tego, co czują. Dość zaskakujące było dla mnie twierdzenie, że duchy bardzo często uczestniczą w swoich własnych pogrzebach, ale przecież jeśli faktycznie istnieją, nie powinno nas to specjalnie dziwić, czyż nie?
W rozdziale "Duchy dla początkujących" Van Praagh przytacza kilka historii związanych z duchami, których doświadczył. Należą do nich między innymi upiory. Autor nazywa w ten sposób duchy, które zostały na ziemi, ponieważ były bardzo silnie związane z jakimś miejscem, przedmiotem, bądź wydarzeniem. Są to duchy żywiące się energią ludzi i często mają na nichzły wpływ. Z książki dowiedzieć się można również tego, w jaki sposób obecność ducha może przejawiać się w naszym otoczeniu. I tak, moi Mili, mruganie światła elektrycznego jest jednym z ich sygnałów.
Do rozdziałów, które zainteresowały mnie najbardziej, zaliczyć muszę ten zatytułowany "Nawiązywanie kontaktu". Jako osoba, która kilka lat temu wręcz chłonęła wszystkie informacje związane z duchami i zjawiskami paranormalnymi (cóż, zostało mi to do dziś, w końcu seriale o tematyce paranormalnej należą do moich zdecydowanych faworytów!),nie mogłam przejść obok niego obojętnie. Chętni i mało strachliwi mogą dowiedzieć się, w jaki sposób nawiązać kontakt z duchem i co zrobić, by ustrzec się przez jego ewentualnym złym wpływem.
Książka Jamesa Van Praagha to dobra lektura dla zainteresowanych tematyką duchów i choć podobała mi się odrobinę mniej, niż Rozmowy z niebem, polecam ją z czystym sumieniem.

Warto przeczytać dla osób w temacie :),ogólnie podobały mi si wszystkie trzy jego książki :).

Pouczajaca książka, żaden kit tylko sama prawda opisana. Porusza ważny temat czyli co jest po śmierci. Medium, w tym przypadku facet, super opisał i przedstawił co się dzieje. Mądra książka, bardzo

Pouczająca książka, dobra do poduszki :)

Pouczająca książka, dobra do poduszki :)

• Life after Death
  • 👻 Duchy, zjawy, widziadła
  • 52(2022)
  • Egzemplarze recenzyjne
  • Ezoteryka

Dodaj cytat z książki Duchy pośród nas: odkrywając prawdę o tamtym świecie