Kalendarz Easy Ridera

Fox Publishing
2011-09-30
2011-09-30
978-83-933066-2-6

Okładka książki Szortal na wynos Wydanie Specjalne (wiosna 2016) Dagmara Adwentowska, Aleksandra Brożek, Michał Brzozowski, Angela Dłubak, Tomasz Duszyński, Artur Grzelak, Marcin Jamiołkowski, Konrad Jaskólski, Antoni Kaja, Monika Kasprowiak, Marta Krajewska, Małgorzata Lisińska, Karol Mitka, Antoni Nowakowski, Rafał W. Orkan, Tomasz Przyłucki, Sebastian Uznański
Szortal na wyn... Dagmara Adwentowska...
Okładka książki Szortal Na Wynos #40 (04/2016) Dagmara Adwentowska, Izabella Gaudyńska, Artur Grzelak, Marcin Jamiołkowski, Konrad Jaskólski, Marta Krawczuk, Olga Niziołek, Frank Roger, Jakub Rykowski, Jeremy Szal, Marianna Szygoń, Jakub Tyszkowski, Deborah Walker
Szortal Na Wyn... Dagmara Adwentowska...

Książka trochę jak guma do żucia. Smakuje, szybko wciąga, a potem nadspodziewanie szybko staje się bez smaku. Czyta się ją jednym tchem i ma niewątpliwie zabawne momenty. Autor popisuje się dobrym, lekkim językiem (wcale nie jest to kalka Bukowskiego),a momentami wręcz świetną intuicją. Ogólnie to wszystko niknie w pewnym momencie - brak pomysłu na akcje i niezbyt dokładnie przedstawione wewnętrzne rozterki, które w miarę książki zajmują coraz więcej miejsca nużą. Wydaje się, że po prostu temat i zjawisko czasem przerasta możliwości narracji. Choć szczegóły z życia Polaków w UK są szczegółowe i celnie wypunktowane.

Mimo wszystko... Jakby chce się więcej, chce się głębiej, a zakończenie jest niespodziewane i bezbarwne. I to ono mnie rozczarowało najbardziej. Ważny temat, cóż z tego że poruszony - można było więcej.

Nie wiem ile razy już zmieniam w ocenie z 4 na 5 gwiazdek , żeby po chwili znów zmienić na 4. Nie mogłam się zdecydować, bo spodziewałam się więcej po tej książce. Trochę mnie osobiście rozczarowała ale nie była zła. Szybko się czyta, w jednym miejscu nawet jest zabawna.

( odsprzedam )

( odsprzedam )

Doskonała książka, barwny język. Autor opisuje emigrację na bazie swojego doświadczenia :) Spokojnie do polecenia książka.

Coz, ksiazka o emigracji. Wielu emigrantow ma podobne odczucia.

Coz, ksiazka o emigracji. Wielu emigrantow ma podobne odczucia.

Książka jest jak emigracja - niechętnie się do niej wraca i niechętnie się o niej mówi.

• 2015
  • Na półce
  • Reportaż
  • Pozycje, do których nie wroce

Dodaj cytat z książki Kalendarz Easy Ridera