Pani na Puławach. Opowieść o Izabeli z Flemmingów Czartoryskiej

Wydawnictwo Inicjał wznawia doskonałą powieść dokumentalną Gabrieli Pauszer-Klonowskiej ,,Pani na Puławach. Opowieść o Izabeli z Flemmingów Czartoryskiej''. Pierwsze wydanie książki ukazało się nakładem Spółdzielni Wydawniczej ,,Czytelnik" w 1978 roku (wznowione w 1988). Dziś, dzięki współpracy z Muzeum Książąt Czartorskich w Puławach oraz Fundacji XX Czartorskich książka ukazuje się w nowej, niezwykle bogatej szacie graficznej, dokonale uzupełniającej burzliwe dzieje jej bohaterki.
Dodaj książkę do biblioteczki
Kup książkę
Sortuj:
Polecane księgarnie
Pozostałe księgarnie
Informacja
Reklama
Książka na półkach
- 105
- 77
- 22
- 5
- 4
- 2
- 2
- 2
- 2
- 2
Reklama
Reklama
Reklama
Wypożycz z biblioteki
Reklama
Cytaty
Bądź pierwszy
Dodaj cytat z książki Pani na Puławach. Opowieść o Izabeli z Flemmingów Czartoryskiej
Dodaj cytat
Mogą Cię również zainteresować
Reklama
Opinie [5]
Tę książkę pierwszy raz czytałam kilka lat temu. To pamiątka po mojej wizycie w warszawskiej Królikarni. I choć zwiedzanie najważniejszego dla Izabeli Czartoryskiej miejsca jeszcze przede mną i do Puław kiedyś dotrę. Myślę, że taka wycieczka śladami tej Matki Spartanki byłaby ciekawą lekcją historii. Na chwilę obecną zadowoliłam się jedynie powrotem do lektury.
więcejGabriela...
Bardzo ciekawa pozycja, choć muszę przyznać - ciężka do czytania. Jeżeli ktoś nie jest na bieżąco osadzony w realiach politycznych (i towarzyskich - ale to chyba to samo) przełomu XVIII i XIX wieku może mieć trudności z odnalezieniem się w zawiłościach koligacji rodzinnych i towarzyskich znaczących rodzin w Polsce i Europie. Książka niesamowicie wciągająca, pełna...
więcejPolecam, przyjemność czytania połączona z lekcją historii. Postać księżnej Izabeli ukazana w intrygujący sposób, do tego wspaniałe opisy parku i pałacu Czartoryskich.
Pokaż mimo toKsiążka, która mnie przyjemnie zaskoczyła. Napisana żywym, pobudzającym wyobraźnie językiem pełna jest sympatii do swojej bohaterki, przedstawia historię z punktu widzenia codzienności nie do końca zwykłej osoby. I choć właściwie brak jakiejkolwiek znaczącej krytyki osoby Izabeli Czartoryskiej, to książka napisana jest na tyle sumiennie i zwyczajnie bardzo dobrze, że samemu...
więcejNapisana lekko i ciekawie, pełna umilających lekturę ilustracji.
Pokaż mimo to