Antologia poezji dziecięcej

Jerzy Cieślikowskipraca zbiorowa Wydawnictwo: Ossolineum Seria: Biblioteka Narodowa: Seria I poezja
830400609X
Ossolineum
poezja
830400609X
Biblioteka Narodowa: Seria I

Bardzo bogaty wybór poezji dla dzieci - od dydaktycznych wierszyków Jachowicza po nowatorskie wiersze Papuzińskiej.

Ciekawy i obfitujący w anegdoty oraz informacje z zakresu teorii literatury jest wstęp Jerzego Cieślikowskiego, wybitnego znawcy literatury adresowanej do dzieci. Można w nim prześledzić rozwój poezji dziecięcej, która tak naprawdę doceniona została dopiero...

Absolutna rewelacja, książka zaczytana prawie na śmierć; z niej właśnie uczyłam się pierwszych dziecięcych rymowanek, w tym - z ogromną dumą - "Kto ty jesteś? Polak mały!''.

• Poezja
  • B Narodowa
  • .Cieślikowski
  • Seria Biblioteka Narodowa - Literatura polska
  • CECHA: Sentymentalnie
  • CZAS POWSTANIA: XIX wiek
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Antologia poezji dziecięcej