Antologia poezji dziecięcej

Okładka książki Antologia poezji dziecięcej
Jerzy Cieślikowskipraca zbiorowa Wydawnictwo: Ossolineum Seria: Biblioteka Narodowa: Seria I poezja
poezja
Biblioteka Narodowa: Seria I
Ossolineum
1982-01-01
1982-01-01
830400609X

Bardzo bogaty wybór poezji dla dzieci - od dydaktycznych wierszyków Jachowicza po nowatorskie wiersze Papuzińskiej.

Ciekawy i obfitujący w anegdoty oraz informacje z zakresu teorii literatury jest wstęp Jerzego Cieślikowskiego, wybitnego znawcy literatury adresowanej do dzieci. Można w nim prześledzić rozwój poezji dziecięcej, która tak naprawdę doceniona została dopiero...

Absolutna rewelacja, książka zaczytana prawie na śmierć; z niej właśnie uczyłam się pierwszych dziecięcych rymowanek, w tym - z ogromną dumą - "Kto ty jesteś? Polak mały!''.

• Poezja
  • B Narodowa
  • POSIADAM
  • .Cieślikowski
  • CECHA: Sentymentalnie
  • Hity dziecinstwa

Dodaj cytat z książki Antologia poezji dziecięcej