Kategorie kultury średniowiecznej

Aron Guriewicz Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Józef Dancygier
Państwowy Instytut Wydawniczy
kultura średniowieczna
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Józef Dancygier
kultura średniowieczna

Wybitna praca wybitnego mediewisty. Klasyka.

Fragment który przeczytałam był bardzo ciekawy i mam nadzieję ,że pomoże mi w zrozumieniu najbliższych zajęć z filozofii kultury gdzie będziemy rozmawiać o czasie.

Wybitna, inspirowana według mnie socjologią Emile'a Durkheima i Marcela Mauss'a monografia przedstawiająca obraz świata człowieka średniowiecza.Na uwagę zasługuje zwłaszcza zakończnie i kapitalne studia o czasie i przestrzeni.

• Średniowiecze
  • Historia
  • Historia - średniowiecze
  • FORMA: Podręczniki i opracowania
  • Rok 2013
  • Przeczytać ponownie lub zdobyć egzemplarz
  • Antropologia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Kategorie kultury średniowiecznej