Problemy średniowiecznej kultury ludowej

Aron Guriewicz Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy historia
Państwowy Instytut Wydawniczy
historia
1987-01-01

No tak, wiele ciekawych rzeczy, warto przeczytać.;)
Tylko zdecydowanie potrzeba skupienia. Fragmenty z przykładami średniowiecznych wierzeń, zdarzeń były fantastyczne i czytało się je bardzo lekko, pozostała część wymaga jednak chyba trochę determinacji.
Ale może to kwestia czytania na konkretny termin... Nie wiem, ale dla każdego, kogo interesuje temat - polecam.

Książkę przeczytałem na 3 roku studiów i mogę z całą świadomością stwerdzić że zmieniła moje życie. Monografia Guriewicza to wybitne arcydzieło historycznej narracji. Pokazuje wizję świata zwykłego człowieka średniowiecznego. Oparta na materiale hagiografii, pentiencjałów, podręczników popularnej teologii, visiones i exemplach.

• Historia
  • Średniowiecze
  • TEMAT: Historyczne
  • 2013
  • Kanon humanistyki XX wieku
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Problemy średniowiecznej kultury ludowej