Stan Wyjątkowy

Okładka książki Stan Wyjątkowy
Giorgio Agamben Wydawnictwo: Korporacja Ha!art Seria: Linia Krytyczna nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Linia Krytyczna
Brak tytułu orginału, wybór tekstów, które oryginalnie znajdują sie w tomie
Korporacja Ha!art
2009-01-01
2009-01-01
Monika Surma-Gawłowska
Ideologie liberalizm

więcej Więcej

Stan wyjątkowy jest wyjątkowo podręcznikowym dziełem, Agamben dokładnie czyta w nim Schmitta, Arendt i Benjamina oraz nowożytne przykłady wystepowania stany wyjątkowego, które zestawione są z analizami prawa rzymskiego: przede wszystkim różnicy pomiędzy auctorias i potestas, oraz mocno enigmatycznym iustitium.
Sama ich analiza wydaje się znakomita, ale mam problem z...

• Filozofia
  • Prawo