Najnowsze artykuły
- ArtykułyJesienne Targi Książki – bezpłatne wydarzenie dla czytelników już od 20 do 22 września w WarszawieLubimyCzytać3
- ArtykułyPoziom czytelnictwa w Polsce: jak wypadamy na tle Europy? Jedna rzecz nas wyróżniaAnna Sierant32
- ArtykułyCzytelnicza rewolucja, czyli jak „Szkoła Szpiegów“ zastawiła pułapkę na dzieciakiLubimyCzytać1
- Artykuły„Zmierzch” powraca, a Mickiewicz się zakochujeAnna Sierant5
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Michał Knihinicki
8
7,7/10
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,7/10średnia ocena książek autora
13 przeczytało książki autora
135 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
SECRET SERPENT, nr 2 / kwiecień 2022
Michał Knihinicki, Albruna
0,0 z ocen
3 czytelników 0 opinii
2022
Osobista historia współczesnego satanizmu
Michał Knihinicki
9,0 z 3 ocen
22 czytelników 2 opinie
2020
Przeciwnik Boga. Wybrane koncepcje Szatana
Michał Knihinicki
8,5 z 4 ocen
28 czytelników 1 opinia
2019
1966-2016: pół wieku satanizmu współczesnego
Michał Knihinicki
6,0 z 1 ocen
16 czytelników 0 opinii
2019
Młot na chrześcijaństwo
praca zbiorowa, Michał Knihinicki
Cykl: Silver Serpent (tom 1)
7,0 z 2 ocen
17 czytelników 0 opinii
2010
Najnowsze opinie o książkach autora
Głowa kozła jako symbol satanistyczny Michał Knihinicki
8,5
Jedna z lepszych książek od Sabatiela jakie przyszło mi przeczytać. Mógłbym się pokłócić, że dla osoby zainteresowanej tematem satanizmu, jest to pozycja obowiązkowa. Ciężko ją tak naprawdę przedstawić bez zdradzania treści, ale warto jednak powiedzieć, że przekazuje informacje, które ze świecą szukać gdziekolwiek indziej. Autor w ciekawy sposób opisuje symbolikę tytułowego kozła na przestrzeni lat w różnych kulturach i organizacjach. Prawdę mówiąc ciężko się do czegokolwiek tutaj doczepić, bo wszystkie opisy są naprawdę rzetelne. Myślę, że to co czytelnika najbardziej zadziwi, to zróżnicowanie wcześniej wymienionej symboliki. W pewnym momencie można się pogubić, więc warto robić krótkie notatki, gdy już zaczyna się czytać, jeśli chce się wyciągnąć najbardziej rzetelne wnioski. Na szczęście książka jednocześnie będąc pełną informacji jest napisana przystępnie, więc autor stara się byście się nie zgubili. Mogłaby być co prawda troszkę dłuższa, ale i tak wierzę, że autor dał z siebie ile mógł żeby ten temat omówić na tyle na ile według niego się dało. Wystarczy spojrzeć na przypisy.
Szatan Michał Knihinicki
7,0
Zwykle daje książkom Michała oceny od 9 do 10, tutaj, mimo, że książka mi się równie podobała co inne i dostarczyła mi naprawdę dużo informacji oraz spowodowała u mnie przemyślenia, to brakowało mi w niej dwóch ważnych rzeczy. I na początek je wymienię, bo łatwiej wymienić tu wady niż zalety. Otóż, była dla mnie za krótka, to raz. Zdaje sobie natomiast sprawę z trudu wynikającego z tematu, Michał w wielu książkach porusza temat problematyczności zdefiniowania Szatana i opisania go jakkolwiek. Mimo wszystko, po przeczytaniu książki w jeden dzień poczułem niedosyt bo brakowało mi przynajmniej tych 20-30 dodatkowych stron. Kolejna wada moim zdaniem to duże przeskoki w "tonie" używanym przez autora w książce. Książka często przeskakuje z tonu wulgarnego (ale i tak spodoba wam się przedmowa jeśli lubicie styl Michała) na naukowy i filozoficzny, co dla niektórych mogłoby być lekko męczące. Teraz zalety. Książka ma bardzo fajny format. Jest podzielona tekstami tak, że nie da się pogubić w tematach. Często następny temat jest powiązany z poprzednim, czy poprzedni z następnym. Jest to bardzo wygodne i pozwala czytelnikowi stopniowo poznawać Szatana, którego Michał przedstawia. Mi w tej książce szczególnie spodobało się to, jak Michał używał w niej swojej wiedzy z filozofii i przedstawiał w niej różne koncepty filozoficzne, gdzie mi najbardziej podobało się podjęcie tematu "absolutu". Niektórzy pewnie by pomyśleli, że jak filozofia, to musi być coś monotonnego czy trudnego. Też tak często myślę na temat filozoficznych wywodów, ale nic bardziej mylnego w tym przypadku. Michał wyraża się bardzo zrozumiale, opisując pozornie skomplikowane problemy w sposób zrozumiały dla wszystkich. Na tyle, że nie miałem osobiście ŻADNYCH problemów z tematami filozoficznymi podjętymi w książce. Mało tego - podejście do filozofii w tej książce spowodowało, że sam odzyskałem motywację, by do niej wrócić i się jej poduczyć, szczególnie logiki. Pomimo tego, że mi osobiście brakowało tych 20-30 stron, to książka mocno wyczerpuje temat o Szatanie, a połączona z innymi książkami Michała opisującymi koncepty Szatana w różnych organizacjach satanistycznych, dla wielu ludzi będzie to wystarczające i satysfakcjonujące. Poza tym, niech sposób w jaki autor operuje językiem filozofii w tej książce będzie dla ludzi, którzy takich satanistów obrażają, dowodem, że satanizm nie jest domeną byle przypadkowych ludzi, a w wielu przypadkach, tu jest nie inaczej, sferą ludzi wykształconych i świadomych swojej wiedzy oraz/i inteligencji.