Przegapiłeś? Oto książki wydawnictwa HarperCollins, które na Ciebie czekają!

LubimyCzytać
23.06.2020

Rok 2020 zostanie chyba zliczony do najbardziej pamiętnych z ostatniej dekady. Niewątpliwie spowodował rewolucję w życiu wielu osób. Ale kwarantanna i dystans społeczny niejednemu pozwoliły też na powrót do czytania, na które w zabieganej codzienności nigdy nie starczało czasu. Szybko zaczęły znikać „stosy wstydu”. Po jakie książki warto było sięgnąć? Oto subiektywny poradnik Wydawnictwa HarperCollins.

Przegapiłeś? Oto książki wydawnictwa HarperCollins, które na Ciebie czekają!

Australijski fenomen – Trent Dalton „Chłopiec pochłania wszechświat”

Pięknie napisana, precyzyjnie skonstruowana i delikatnie przyprawiona realizmem magicznym powieść australijskiego dziennikarza i debiutującego pisarza. Została obsypana najważniejszymi literackimi nagrodami w Australii. Narratorem jest Eli, chłopiec, którego życie potrafi brutalnie doświadczyć. Mimo to jego historia nie jest kolejną ponurą opowieścią o trudnym dojrzewaniu. To pełna optymizmu, słodko-gorzka historia o miłości i przyjaźni. A przede wszystkim o magicznej sile umysłu, która może zdziałać cuda.

Przedmieścia Brisbane, 1983: nieobecny ojciec, uzdolniony niemy brat, matka narkomanka, handlarz heroiną w roli ojczyma... Czy życie dwunastoletniego Elego mogłoby być bardziej skomplikowane?

Reklama

Dorastając w zaniedbanej dzielnicy, zamieszkałej przez polskich i wietnamskich uchodźców, Eli próbuje iść za głosem serca, żeby dowiedzieć się, co to znaczy być dobrym człowiekiem. Heroicznie próbuje ratować matkę przed pewną zgubą. Los ciągle jednak rzuca mu pod nogi nowe przeszkody.

Najbardziej niezawodnym dorosłym w życiu Elego okazuje się Slim Halliday, czuwający nad nim recydywista i za życia owiany legendą rekordzista udanych ucieczek z więzienia Boggo Road Gaol.

Ta pełna oryginalności i uroku historia, osadzona w Australii lat 80. XX wieku, stanowi wielowymiarową opowieść o braterstwie, prawdzi­wej miłości i nieprawdopodobnej przyjaźni, a także o zbrodni i mag­icznej sile umysłu, o rodzinie i przeznaczeniu – jest hipnotyzująca i po­ruszająca, poetycko przepiękna. Trent Dalton to bez wątpienia jeden z najciekawszych pisarzy australijskich ostatnich lat.

Mistrzostwo – Don Winslow „Granica”

Don Winslow to autor, którego każda książka jest wydarzeniem. Ma bardzo ciekawy życiorys, a swoją wiedzą i doświadczenie przekuwa w rewelacyjne thrillery koncentrujące się najczęściej na motywach narkotykowych i walczących z narkotykowym światkiem służb. Jak sam o sobie mówi, jest uzależniony od pisania. Kto czytał „Skorumpowanych” czy „Z psich pazurów”, ten wie, że od jego książek nie można się oderwać. „Mocne doznania”, „wbija w fotel”, „mistrzostwo” – tak czytelnicy recenzują twórczość Winslowa.

Przez ponad cztery dekady Art Keller był na pierwszej linii frontu najdłużej trwającego konfliktu Ameryki – wojny narkotykowej. Jego obsesja pokonania ojca chrzestnego kartelu Sinaloi, Adana Barrery, kosztowała go życie bliskich i zabrała część jego duszy.

Teraz Keller wyniesiony do najwyższej rangi DEA odkrywa, że unicestwienie jednego potwora skutkuje pojawieniem się w jego miejsce trzydziestu innych, które sieją chaos zniszczenia w jego ukochanym Meksyku. I nie tylko tam.

Wojna dotarła do jego domu, a granica, w której istnienie wierzył, została przekroczona…

Od meksykańskiej pustyni po Wall Street, od slumsów w Gwatemali po marmurowe korytarze Waszyngtonu – Don Winslow podąża za nowym pokoleniem narcos, glin, ćpunów, polityków oraz dzieciaków uciekających od przemocy i poszukujących szans na lepsze życie w nowym kraju.

Rozdzierająca opowieść o zemście, korupcji i sprawiedliwości. „Granica” stanowi bezkompromisowy portret nowoczesnej Ameryki – boleśnie prawdziwe świadectwo naszych czasów.

Jeden z największych szpiegów literackiej fikcji – Daniel Silva „Nowa dziewczyna”

Gabriel Allon jest świetnie znany miłośnikom powieści szpiegowskich. Na co dzień stateczny konserwator zabytków, skrzętnie skrywa prawdę o sobie. „Nowa dziewczyna” to już kolejne spotkanie z cyklu o jego szpiegowskich poczynaniach. Pełna zapierających dech w piersiach zwrotów akcji i niezapomnianych protagonistów powieść stanowi wyrafinowane studium politycznych sojuszy oraz rywalizacji o wielką władzę w niebezpiecznym świecie. I jest kolejnym dowodem na to, że Daniel Silva zasługuje na miano jednego z najlepszych autorów piszących o międzynarodowych intrygach.

W ekskluzywnej prywatnej szkole w Szwajcarii pojawia się śliczna dziewczynka o kruczoczarnych włosach. Codziennie eskortuje ją ochrona, a jej tożsamość spowija tajemnica. Oficjalnie to córka bogatego międzynarodowego biznesmena. W rzeczywistości jej ojcem jest książę Chalid, koronowany następca tronu Arabii Saudyjskiej. Kiedyś uznawany za śmiałego reformatora, okrył się złą sławą po zamordowaniu dziennikarza dysydenta. Gdy jego ukochane dziecko zostaje brutalnie porwane, książę Chalid zwraca się do jedynego człowieka, któremu może zaufać, by odnaleźć córkę, zanim będzie za późno. W zamian obiecuje ostateczne zerwanie więzi łączącej Królestwo z radykalnym islamem. Allon i książę Chalid zostają sojusznikami w śmiertelnej, tajnej wojnie o kontrolę nad Bliskim Wschodem. Życie dziecka i tron Arabii Saudyjskiej wiszą na włosku. Obaj mężczyźni ryzykują i obaj mogą stracić wszystko.

Daniel Silva to autor najlepiej sprzedających się powieści szpiegowskich na świecie. Przetłumaczone na ponad trzydzieści języków, przez wiele tygodni gościły na listach bestsellerów New York Timesa. Autor wraz z żoną Jamie Gangel, dziennikarką, i dwójką dzieci – Lily i Nicholasem – mieszka na Florydzie.

Przebój – Rainbow Rowell „Zbłąkany syn”

Autorka licznych bestsellerów, które podbiły również serca Polaków, długo kazała na siebie czekać. Po sukcesie „Fangirl”, „Eleonora i Park” oraz „Nie poddawaj się” na naszych półkach księgarskich wreszcie pojawiła się kontynuacja przygód Simona Snowa. W niektórych wzbudza kontrowersje, bo miłośnicy bohaterów powieści Rowell na swój sposób wyobrażali sobie przyszłość ich ulubionych protagonistów. A jaką ścieżkę wybrała dla nich autorka?

To miał być koniec opowieści.

Simon Snow zrobił wszystko, co powinien. Pokonał złoczyńcę. Wygrał wojnę. A nawet się zakochał… W tym miejscu powinien nastąpić happy end, prawda? Coś w stylu „I żyli długo i szczęśliwie…”.

Reklama

Dlaczego więc Simon Snow popadł w apatię i nie może zejść z kanapy? Zdaniem najlepszego przyjaciela potrzebuje zmiany. Nowych bodźców, które sprawią, że ujrzy siebie w innym świetle i odzyska chęć do życia.

Przyjaciele ze szkoły dla czarodziejów wpadają na genialny pomysł: wyjazd do Ameryki jest tym, czego potrzeba Simonowi. Przy okazji odwiedzą starą znajomą.

Zabytkowym kabrioletem jeżdżą po zachodnich stanach w poszukiwaniu przygód. Oczywiście dopadają ich też kłopoty – smoki, wampiry, śmiercionośne indywidua… Stawiają im czoła, ale w pewnym momencie się gubią. Gubią się tak bardzo, że zaczynają się zastanawiać, czy kiedykolwiek w ogóle wiedzieli, dokąd zmierzają…

Dla wielu książka roku – Seni Glaister „Pan Doubler zaczyna od nowa”

Dla wszystkich tych, którzy są zmęczeni pandemią, strachem i niepewną przyszłością, chwilę wytchnienia proponuje brytyjska autorka Seni Glaister. Jej powieść „Pan Doubler zaczyna od nowa” to powiew świeżości i optymizmu, a zarazem prawdy i emocjonalnej głębi. Po jej lekturze nawet zagorzały pesymista dojrzy światełko w tunelu.

Pan Doubler o ziemniakach wie wszystko, rozmawia z nimi częściej niż z własnymi dziećmi, które widuje tylko podczas niedzielnych obiadów. Chce zostać hodowcą wszech czasów. Poglądami dzieli się jedynie z panią Millwood, gospodynią, która pomaga mu prowadzić dom.

Choroba pani Millwood to prawdziwa katastrofa. Mały świat Doublera zaczyna drżeć w posadach, nadzieja na realizację ambitnych planów rozwiewa się jak dym. Jednak codzienne rozmowy telefoniczne z przebywającą w szpitalu gospodynią mają na niego zbawienny wpływ. To dzięki niej Doubler zaczyna dostrzegać ludzi i świat wokół siebie, bez których do tej pory tak świetnie się obywał.

Ciepła, zaprawiona nutą nostalgii i dyskretnego humoru opowieść o przyjaźni, dobroci i o tym, że nigdy nie jest za późno na zmiany.

Powyższe propozycje to tylko kropla w morzu czytelniczych możliwości. Zapraszamy po więcej na harpercollins.pl.

Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [2]

Sortuj:
879
404
23.06.2020 15:29

Czy wydawnictwo HarperCollins nie było dawniej znane jako wydawnictwo Mira? Zdaje mi się, że odpowiadają za takie książki, jak:

 Przepowiednia  Powołanie

 Siła trucizny  Dotyk magii  Prawda ognia

 Mroczna noc

więcej

3041
4
23.06.2020 10:48

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd