Szczypta_Kasi 
szczyptaromansu.blogspot.com
Jestem czytelniczką od zawsze. Z zamiłowaniem mieszam style i gatunki. Ale czytam dla przyjemności, nie dla prestiżu. Na swoim blogu Szczypta Romansu recenzuję literaturę dla kobiet - łatwą, prostą i przyjemną. Którą czytuję, aby na chwilę oderwać się od rzeczywistości i w 100% dać się pochłonąć światu namiętności.
35 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę i 1 cytat, ostatnio widziana 8 godzin temu
Teraz czytam
 • Corvus. Życie wśród ptaków
  Corvus. Życie wśród ptaków
  Autor:
  Przed szesnastu laty córka Esther Woolfson uratowała pisklę gawrona. Kurczak, bo takie imię otrzymał ptak, wzbudził w autorce fascynację krukowatymi. Innymi zwierzętami interesowała się zawsze; w dzie...
  czytelników: 247 | opinie: 19 | ocena: 7,34 (88 głosów)
 • Księgi Jakubowe
  Księgi Jakubowe
  Autor:
  Rok 1752. Do Rohatyna na Podolu przybywają kasztelanowa Katarzyna Kossakowska i towarzysząca jej poetka Elżbieta Drużbacka. Jednym z gości na powitalnej kolacji jest miejscowy proboszcz Benedykt Chmi...
  czytelników: 7211 | opinie: 307 | ocena: 7,75 (1636 głosów)
 • Metamorfozy
  Metamorfozy
  Autor:
  Najważniejsze dzieło tego artysty, ze względu na z jednej strony oryginalność koncepcji tematycznej i struktury artystycznej, a z drugiej - ogólny poziom literacki dzieła. Jakkolwiek Owidiusz zawdzi...
  czytelników: 750 | opinie: 11 | ocena: 7,25 (231 głosów) | inne wydania: 3
 • W stronę Swanna
  W stronę Swanna
  Autor:
  Wydanie na 100-lecie pierwszego wydania. „W stronę Swanna” to pierwszy tom quasi-autobiograficznego cyklu Marcela Prousta „W poszukiwaniu straconego czasu”, uznanego w powszechnej opinii krytyków za...
  czytelników: 5326 | opinie: 141 | ocena: 7,82 (1421 głosów) | inne wydania: 19

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-02-15 13:51:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Moje refleksje. Nie recenzja, porostu luźne myśli.
https://czytajacprzyokazji.blogspot.com/2019/02/kocia-koyska-kurt-vonnegut.html

 
2019-02-01 17:37:21
Zagłosowała w plebiscycie "Książka Roku 2018 lubimyczytać.pl"
Jakie książki były najlepsze i najpopularniejsze w roku 2018? Zagłosuj w Plebiscycie i wybierz Książki Roku 2018. Książki, Autorzy i Wydawnictwa czekają na głosy swoich czytelników. Zapraszamy!
 
2018-12-27 17:17:51
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Książka Lancelyn - Greena to nie jest moje pierwsze spotkanie z Królem Arturem. I nie mam tu na myśli filmu z Richardem Gerem w roli głównej, czy też innej hollywoodzkiej produkcji, z których to większość z nas czerpie wiedzę o tym legendarnym władcy. Przed laty miałam okazję przeczytać książkę pod tytułem "Król Artur i rycerze Okrągłego Stołu" autorstwa amerykańskiego pisarza Uriela Waldo... Książka Lancelyn - Greena to nie jest moje pierwsze spotkanie z Królem Arturem. I nie mam tu na myśli filmu z Richardem Gerem w roli głównej, czy też innej hollywoodzkiej produkcji, z których to większość z nas czerpie wiedzę o tym legendarnym władcy. Przed laty miałam okazję przeczytać książkę pod tytułem "Król Artur i rycerze Okrągłego Stołu" autorstwa amerykańskiego pisarza Uriela Waldo Cultera. Tym razem w ręce trafiła mi angielska odpowiedź na powyższe dzieło.

Niestety nie pamiętam już tak dokładnie pierwszej książki, aby przedstawić tutaj wnikliwą analizę porównawczą obu dzieł. Jednak odczucia i wrażenia po lekturze, które utkwiły we mnie, są do siebie bardzo zbliżone. Zapewne, dlatego że obaj pisarze wzorowali się na średniowiecznym romansie Thomasa Malory'ego.

Widać to przede wszystkim w stylizowanej na średniowieczną narracji, wszystkowiedzącym narratorze, który niezwykle często wybiega dygresjami daleko w przyszłość, zapowiadając wydarzenia które dopiero mają mieć miejsce. W nie używanej już obecnie składni. A także w moralności, która może, w nas ludziach dwudziestego pierwszego wieku, niejednokrotnie budzić silny sprzeciw.

Mając na uwadze powyższe, muszę przyznać, że "Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu" nie jest to książka dla każdego. W pełni zgodzę się ze słowami widniejącymi na okładce, mówiącymi że jest "pełna magii i niesamowitości", ale czytelnicy szukający łatwej i przyjemnej rozrywki, mogą się trochę rozczarować. Ci którzy zaznajomieni są z gatunkiem romansu średniowiecznego na pewno będą usatysfakcjonowani. Myślę, że miłośnicy legend i historii, odrzucający wykreowany przez popkulturę obraz rycerskości, również docenią dzieło Lancelyn-Greena.

Na uwagę zasługuje jeszcze piękne wydanie książki. Twarda oprawa, na której widnieje bardzo ładna grafika, przedstawiająca legendarny miecz. Papier dobrej jakości, oryginalne rysunki wewnątrz książki, oraz ten niepowtarzalny zapach. Wszystko to, to takie dodatkowe przyjemności, które szczególnie do mnie trafiły.

pokaż więcej

 
2018-12-23 17:57:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-12-22 19:10:29
Ma nowego znajomego: na_marginesie_ksiazk
 
Moja biblioteczka
721 84 837
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (36)

Ulubieni autorzy (12)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (1)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd