Magiczny Ogród

Tłumaczenie: Maciejka Mazan.
Cykl: Waverley Family (tom 1)
Wydawnictwo: Świat Książki
Garden Spells
Sandra

Inne wydania

Urokliwa powieść obyczajowa o kobietach wspierających się nawzajem wobec niespodzianek losu, utkana z przeczuć, emocji i... czarów. Kobiety z rodziny Waverley od pokoleń obdarzone są bowiem magicznymi talentami, a w ich ogrodzie rośnie czarodziejska jabłoń, mająca wpływ na ludzi. Gdy w życiu Claire, jej siostry i siostrzenicy pojawiają się kłopoty, będą musiały skorzystać ze swych niezwykłych umiejętności...

Bezpretensjonalna, ciepła i optymistyczna historia o miłości i sile rodzinnych więzi, przypominająca klimatem "Smażone zielone pomidory".

[Świat Książki, 2008]

Gosia | 2013-12-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Jestem pozytywnie zaskoczona tą książką. Pani Allen wciągnęła mnie w swój świat. Nie wiem co takiego jest w tej książce, że nie można się od niej oderwać. Wydaje się , że to kolejne romansidło, ale jest to niesamowicie ciepła, nastrojowa, subtelna, magiczna opowieść. Pełna miłości. Ciepło rodzinnego domu przeplata się z odrobiną magii. Niektóre opisy uczuć wywoływały u mnie motylki w brzuchu, a rzadko mi się to zdarza. "Magiczny ogród" to pierwsza książka tej autorki, jaką miałam okazję przeczytać i muszę powiedzieć,że styl tej pisarki spodobał mi się przez swą lekkość i niebanalność. Sposób prowadzenia fabuły, kreacja postaci i ich historia, która przeplata się z bieżącymi problemami to plusy tej książki. Do tego Allen dodaje odrobinę magii i tajemniczości, tworząc ciepłą, przejmującą powieść, którą czyta się jednym tchem. Było mi tylko szkoda, że jest ona tak cienka. Na jeden miły wieczór w sam raz.

MountainTobacco | 2014-01-20

Magiczny Ogród to bardzo kobieca lektura, wypełniona smakami i aromatami doprawionych najprawdziwszą magią w najlepszym tego słowa znaczeniu. Styl pisania Sarah Addison Alley jest niezwykle poetycki i od razu porywa nas do stworzonego przez nią świata. Magiczny Ogród to przykład literatury kobiecej, która jest piękna i subtelna. Napawa optymizmem i radością do życia, a tego przecież nigdy nie jest za wiele, czyż nie...? Już po kilku stronach tej opowieści miałam wrażenie, że właśnie miałam ochotę na tego typu książkę i oto mam ją przed sobą. Magia w najczystszej postaci!

Anna | 2015-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2015

To nie tylko ogród był magiczny, magiczna i przesycona tajemniczością i czarami jest cała książka.

To pięknie napisana opowieść o siostrzanej miłości, o nieznanej przeszłości, która miała niewątpliwie wpływ na życie Claire i jej siostry Sydney, o rodzących się uczuciach, ale i niepokojach, lękach, obawach. A w tym wszystkim na pierwszym planie zaczarowana jabłonka, owoce której po zjedzeniu potrafią pokazać przyszłość; to wyszukane i nietuzinkowe dania, w których ogromną rolę odgrywają przyprawy, kwiaty i wszelkie roślinne dodatki. Bo rodzina Waverleyów ma pewien dar, charakterystyczny dla wszystkich pokoleń.

Książka ciepła, pełna emocji i uczuć, nie pozbawiona humoru i optymizmu.

Monika | 2012-06-05
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: maj 2012

W piękny i magiczny sposób opisane prawdziwe życie - troski, smutki, miłość i szczęście.
Polecam na długi wieczór z filiżanką zielonej herbaty.

Monika

Mysza_99 | 2010-09-30
Przeczytana: 2008 rok

Książka, która pojechała ze mną na Krym - tylko dlatego, że była lekka i wiedziałam, że zmieści mi się w torbie. Kupiłam ją 'na czuja', nawet specjalnie nie wgłębiałam się w opis akcji. W drodze powrotnej, kiedy miałam perspektywę 25h w pociągu sięgnęłam po tą pozycję... i się zakochałam od 1 strony. Połknęłam. Nie oderwałam się ani na moment i po zakończeniu czułam tak ogromny smutek, że zaraz po przyjeździe musiałam przeczytać jeszcze raz.

Książka w bardzo ładny sposób pokazuje uczucie - właściwie cały wachlarz różnych uczuć, z którymi bohaterowie walczą, którym się poddają, z którymi nie potrafią sobie poradzić. Niektóre opisy... właśnie uczuć, przedstawienie sposobu w jaki są okazywane, wywoływały u mnie motylki w brzuchu, czy też mrowienie na całym ciele. Naprawdę rzadko tak mam. Dlatego tak dobrze pamiętam tą książkę - zresztą wróciłam jeszcze do niej dwukrotnie.

Wydawałoby się... że zwykły romans, że kilka banalnych historii ubranych w zbyt wydumane słowa i zbyt magiczne...

virgo123 | 2017-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

Świetna książka, bardzo wciągająca. Jest tu dużo magii, jak nawet sam tytuł wskazuje, ale też za sprawą głównych bohaterek. Szkoda mi było Sydney, jak czytałam o jej życiu poza domem, ale dobrze się stało, że zmieniła się dla swojej córki i że nie dała się znowu zastraszyć swojemu partnerowi. Bardzo mi się podobała ta książka, polecam ;)

niebieska | 2010-11-22
Na półkach: Gjp, Przeczytane, 2010, Biblioteka
Przeczytana: 22 listopada 2010

Pogodna i ciepła, klimatyczna i magiczna.
Chwilka czułości, uśmiechu i wzruszenia, wspaniała na czas chłodu i szarości.

mona | 2013-07-22
Przeczytana: 21 lipca 2013

Książka od pierwszych stron wciągnęła mnie w swój magiczny (dosłownie)świat.
Dwie siostry, dwie historie i miłość. Wspaniały ogród, żyjący w jakiś sposób swoim życiem, odrobina gotowania i szczypta magii.
Jabłonka z duszą...
Czytało się lekko i niestety za szybko, aż żal że książka nie ma więcej stron.
Miałam zamiar ją przeczytać i oddać dalej, ale postanowiłam ja zatrzymać bo na pewno jeszcze nie raz do niej wrócę.
Polecam.

Bogumiła | 2010-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2010

Takiej książki teraz potrzebowałam! Emanuje z niej miłość przez duże M. Nie tylko jako uczucie pomiędzy mężczyzną i kobietą, ale także między siostrami, matką i córką, przyjaciółmi.
Gdy ją czytałam powracała nadzieja na wszystko, na lepsze życie, na lepszy byt...
Książkę czyta się jednym tchem. Nie umiałam się od niej oderwać. Zaczęłam wczoraj - skończyłam dziś rano.
Jestem zafascynowana nie tyle ogrodem z tej powieści co domem, który tak bardzo współistniał z jego właścicielami. Myślał, czuł, otaczał ich troską i opieką. Dawał bezpieczeństwo.
Polecam naprawdę gorąco! Szczególnie wrażliwym kobietą, które tęsknią za 'tym czymś'...

Doskonale zdaje sobie sprawę, że książka nie może zastąpić, wyleczyć nas z obecnej udręki, ale może przykryć, uciszyć szalejące w nas emocje i zamienić je w nadzieje...

Dorota Piękna | 2015-11-24

Ciekawa, lekka. Jedynym minusem jest to że od początku do końca można było wszystko przewidzieć. I te opisane tam jabłka,:) ach jakbym chciała takie jedno posiadać żebym mogła wiedzieć co się w moim życiu wydarzy :). Polecam