Ostatni Testament

Wydawnictwo: G+J
The Final Testament of the Holy Bible
Mesjasz, Nowy Jork
Preetishya

Co byś zrobił, gdybyś się dowiedział, że Mesjasz żyje teraz, w naszych czasach? Że żyje w Nowym Jorku. Że sypia z mężczyznami i że kobiety zachodzą z nim w ciążę. Że pomaga umrzeć konającym, że uzdrawia chorych. Że przeciwstawia się władzy i podważa świętości. Co byś zrobił, gdybyś go poznał? A gdyby odmienił twoje życie? Uwierzyłbyś? „Ostatni Testament” zmieni twój sposób myślenia, twój...

„Ostatni Testament” zmieni twój sposób myślenia, twój sposób życia. Zrani cię. Przerazi. Rozwścieczy. Dotknie. Otwórz oczy na świat, w którym żyjemy. Od dwóch tysięcy lat czekamy na przybycie Mesjasza. Był tutaj. „Ostatni Testament” opisuje historię jego życia.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Kasia b | 2019-04-20

Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe, kochaj bliźniego, nie krzywdź, żyj i daj żyć innym - większość z nas uznaje te zdania za truizmy. Problem w tym, że jakoś niewielu bierze sobie te mądrości do serca. Apokalipsa to nie wyrok z nieba, ale bicz który sami na siebie z uporem kręcimy. Nieposkromiona żądza dóbr i pieniędzy, patologiczna zachłanność i powszechne marnotrawstwo, skostniałe zasady usankcjonowane przez prawo, religie i obyczaje, wszechobecna zawiść i nienawiść. Wszelkie próby zmiany tej sytuacji są z gruntu skazane na porażkę, a ich inicjator - na ukrzyżowanie. Niepowtarzalny książkowy odpowiednik piosenki "Imagine" J. Lennona. I podobnie jak ona, z pewnością może pretendować do miana arcydzieła.

Czytelniczka | 2017-09-09
Przeczytana: wrzesień 2017

Ostatni testament Jamesa Fraya to chyba najbardziej kontrowersyjna książka, jaką przeczytałam. Autor w mistrzowski sposób wytyka braki w religii, nie tylko chrześcijańskiej, ale i muzułmańskiej czy judaistycznej. Pokazuje też, jak ludzie różnią się od siebie, jak bardzo inni jesteśmy i jak wiele nas dzieli.
Głównym tematem książki jest miłość i religia. Jak byście zareagowali, gdybyście dowiedzieli się, że w dzisiejszych czasach, w XXI wieku, po ziemi chodzi zmartwychwstały Mesjasz, żyjący w Nowym Jorku, sypiający z mężczyznami i kobietami, i kochający każdego człowieka bez wyjątku? James Fray pozwala nam wyobrazić sobie taką sytuację. Jakbyście zareagowali? Co byście powiedzieli? i przede wszystkim... czy uwierzylibyście mu?

- I myślisz, że słowo Boże znajduje się w księgach Biblii?
- Wiem, że tak jest.
- Czy Bóg napisał te księgi?
- Są jego słowem.
- Są słowem pisarzy. Ludzi opowiadających historie. Takich samych jak dzisiejszy pisarze, którzy tworzą opowieści kryminalne,...

baluskaa | 2017-05-05
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Zbawiciel, który się z każdym pieprzy.. to chyba trochę za dużo
Mimo wszystko nie żałuję, że przeczytałam.

dra | 2017-03-18
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 18 marca 2017

Przedziwna książka napisana w formie opowiadań ludzi, na których drodze stanął Ben i odmienił ich życie. To oni są świadkami cudowny przemian do których przyczyniał się Ben. Więc książka jest o Benie widzianym oczami ludzi, to oni oceniają go przez pryzmat swojej wiaty, swoich doświadczeń, swoich nadziei. To on im uświadamia co w ich duszach gra. Motywuje do działania na swoją rzecz, bo najważniejsze jest żyć pełnią życia.

Ewa | 2016-10-02
Przeczytana: luty 2016

Najwyższym dobrem jest miłość. Najważniejszym przykazaniem: nie czyń drugiemu co tobie nie miłe. Normy społeczne, a przede wszystkim fanatyzm religijny są często źródłem zła... Ciekawa receptura na bycie dobrym, a może świętym.

wish94 | 2016-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Na początku czytało sie ja z wielka łatwością aż do 300 str, następnie męczyłam ja wręcz żeby skończyć. Można było zakończyć ja w wielkim stylu jeszcze przed 350str, a tak to trochę sie ciągnie.

Kontrowersyjna, lecz bardzo dobra, bo dzięki niej można zobaczyć świat z innej strony oraz pojąć to, ze brak miłości, akceptacji i chęć przejęcia władzy mogą zniszczyć nasza świat. Wizja apokalipsy XXI wieku, na która to by zbieramy składniki i dodajemy do wrzącego garnka cała niemilosc świata, która nas zgubi. Chcemy stać sie lepszymi osobami, które bedą potrafiły naprawić świat i ludzkość, jednak te naprawy powinnismy zacząć od własnego siebie, ponieważ brak samoakceptacji sprowadza sie do tego, ze czynimy złe rzeczy, chcąc sie stać lepszymi osobnikami od innych.

Hawryl1989 | 2016-04-01
Przeczytana: 31 marca 2016

Oczekiwałam czegoś więcej. Skandalu. Eksplozji. Czegoś nowego. Zaskakującego. Mrożącego krew w żyłach. Nowej apokalipsy.
A okazało się, że to kolejna powiastka, która miała szokować a okazała się średnio interesującą histroyjką.
Jak już łapać się tematu religii to albo szokować na maksa albo dać sobie spokój.
Nic specjalnego.

Gilles | 2016-03-02
Przeczytana: 01 marca 2016

"ŚMIAŁA, SZCZERA, ODWAŻNA." możemy przeczytać na okładce (cytat z The Times). Zazwyczaj jak widzę takie teksty to włącza mi się tryb "aha, będzie śmiesznie".
Zacząłem jak zwykle od przekartkowania książki. Pierwsze co się rzuciło w oczy to rozdziały tytułowane imionami - aha coś w rodzaju świadectw "świętości", coś jak ewangelie, no ok. Zdziwiło mnie też to, że niema wyszczególnionych dialogów oraz jakieś fragmenty tekstu są wdrukowane czerwoną czcionką.
Nie miałem w sumie, żadnego nastawienia do tej książki, po prostu chciałem ją przeczytać. Przeczytałem i... jest mi ona całkowicie obojętna. Właśnie dla tego, że autor chciał na siłę zaszokować, wykreował tak ekstremalne środowiska, że aż to było dziwne, jasne zdarzają się takie środowiska jednak to nie jest reguła. Ortodoksyjni żydzi nienawidzący gojów, chrześcijanie, którzy uważają się za najlepszych a każde wykroczenie przeciw słowu Bożemu traktują jak grzech śmiertelny. Slumsy zamieszkiwane przez Latynosów i murzynów, pełne...

Agata | 2015-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Ciekawy sposób narracji, no i idea słuszna. Tylko jak bardzo oczywista.... Warto przeczytać, by przypomnieć sobie co jest ważne.

Patryk | 2015-09-03
Przeczytana: 03 września 2015

Powieść jest bardzo kontrowersyjna i zmusza do refleksji
nad naszym istnieniem!!! Może warto przestać gonić na oślep,szanować się nawzajem,pomagać, okazywać miłosć i zacząć żyć? Bo może jest tylko teraz,ta krótka chwila w której stąpamy po tej planecie a po drugiej stronie nic nie ma ? :)